בית-ספר רננים

אפריל 2019

שותפינו ההורים

החודש חגגנו את חג האביב ועימו שמחות מיוחדות מאוד!

פרידה מרגשת משתי מורות שפרשו לגמלאות, יום המעשים הטובים, הגשמת חלומות של "ניידת המשאלות" של משטרת ישראל, קייטנת פסח והשמחה המיוחדת ביותר - החתונה!

אני שמחה לשתף אתכם בפעילויות המגוונות והמרגשות כל כך אותם חווינו בעוצמה יוצאת דופן.


קריאה מהנה

רחל

מפגש פרידה מרוחנה ומאלנה

השנה פרשו לגימלאות שתי נשות צוות יקרות וותיקות - רוחנה אפלבאום ואלנה ליפלדנסקי.

צוות רננים ערך לכבודן מפגש פרידה מיוחד, בו נטלו חלק גם משפחות הפורשות. התחלנו בארוחת צהריים מפנקת, מעשה ידיהן של בנות הצוות המוכשרות, צפינו בסרטון אשר ריכז את שנות עבודתן של הבנות בביה"ס, ברכנו, בכינו והתרגשנו.

רוחנה ואלנה יקרות, עבדתן כל כך קשה כל השנים והנה הגיעה העת למנוחה. אנו מאחלים לכן חופשה מהנה ויציאה לתקופה שכולה רק טוב. זכרו תמיד, שאמנם אתן מסיימות את העבודה, אבל נשארים לכן חברים טובים שאוהבים וזוכרים. מאחלים לכן בריאות איתנה, שמחת חיים ואושר, המון מנוחה ובילויים בחיק המשפחה. חיבוק חם וצרור ברכות מאיתנו אליכן, המון אהבה, המון אור, אושר ושמחה.

יום המעשים הטובים

ביקור סטודנטים מבית-הספר לסיעוד בצפת

ביום שלישי - 02/04 התקיים יום המעשים הטובים. חלק מיום זה היה בהובלת בית-הספר לסיעוד מבית-החולים "זיו" בצפת. הגיעו אלינו כ-50 סטודנטים וצוות מוביל.
התחלנו בקבלת פנים בבית-הקפה וסיור ולאחר מכן התלמידים התנסו וחוו תחנות מעולמות תוכן שונים - קידום בריאות, יצירה ותנועה. כל זאת בהובלת הסטודנטים.
הפעילות הייתה חווייתית ושיתוף הפעולה היה יוצא דופן.
לסיכום התכנסנו באולם לריקודים משותפים ונתינה הדדית - שי לתלמידים מהסטודנטים ושי מהתלמידים לסטודנטים.

סיסי אקריש - אחראית

ליצנות רפואית בשכבה הצעירה

תלמידי קורס ליצנות רפואית בתוכנית האקדמיה, הפעילו את תלמידינו הצעירים בשירה ובריקוד, יצרו עבורם צורות שונות בבלונים וגרמו לחיוך רב אצל הילדים המקסימים.

רמה מלכין - רכזת אקדמיה

Big picture

באולינג עם כיתת תאיר

*אנשים טובים באמצע הדרך, אנשים טובים מאוד*

במסגרת השילוב בין תלמידינו לתלמידים המחוננים של מכללת תל-חי, בכל שבוע אנחנו בוחרים בפעילות חוויתית וחברתית. בתחילת החודש נסענו כולנו לבאולינג בקניון נחמיה, בזכות תרומתו האדיבה של מנכ״ל הפועל יורם אורנשטיין. הגענו לבאולינג, התחלקנו לשלוש קבוצות, כאשר בכל קבוצה היו תלמידים מתל-חי ומרננים. רשמנו את השמות על לוח המשחק והתחלנו לשחק.
התלמידים שמחו, שיתפו פעולה, צחקו, הופתעו והיו כאלה שגם ניצחו. אבל הכי חשוב הוא שחזרנו מגובשים עוד יותר מקודם.

תאיר אלגלי - מחנכת

עדי שלנו התחתן

עדי קולטקר, מורה בבית-הספר שלנו, בחר לחגוג את יום הנישואין שלו ברננים, עם התלמידים המקסימים שלנו. צוות רננים עיצב את החצר כגן אירועים מדהים, תלמידות כיתה א' היו השושבינות, הבנים הגישו את הטבעות והרב ניסים מלכה, ראש העיר לשעבר, קידש את הזוג בהתרגשות.

כולנו שמחנו לקחת חלק ביום המיוחד של עדי וסיגל. אוהבים אתכם כל-כך...


את הסיפור המרגש שלהם אפשר לקרוא גם בעיתון : http://news8.co.il/חתונה-מיוחדת/

הפעלה בחופשת פסח

״שמח תשמח רעים האהובים, כשמחך יצירך בגן עדן מקדם״ (שבע ברכות)

קייטנת פסח החלה בשמחה רבה ולא רק בגלל שפסח בא. עדי, מורה בבית-הספר, בחר לערוך את ברית נישואיו לסיגל בחירת ליבו במהלך הקייטנה. בית-הספר לבש חג, האהבה פרחה באוויר, כל משפחת רננים היו עדים לחתונה המרגשת.

בהמשך ימי הקייטנה המשכנו לשמוח ונהנינו ממופע של אייל הורן, שיאן גינס בהקפצת כדור. פעילות חבל אתגרית עם שאווקאת וליאור שלף. באולינג לבוגרים ופעילות עם מש״צים לצעירים. לבסוף, ישבנו לסדר פסח חגיגי שערכו יסמין, פלורי ורותי. שרנו שירים, הקשבנו למצוות החג מפי הפנסיונרית היקרה שלנו, רוחנה אפלבאום וטעמנו מצלחת הסדר.

קייטנת פסח השנה כסימן הנושא השנתי היתה אחדות, שמחה ואהבה.

אילה וסיסי - רכזות הקייטנה

Big picture

מימונה בכיתת יסמין

לאחר חופשה ארוכה, חזרנו לכיתה נרגשים ומחודשים, מלאים באנרגיות אביביות.

חגגנו בכיתה את המימונה. הכנו מופלטות עפ"י המתכון המנצח של זהבה ולאה הרקידה אותנו עם שירי העדה המסורתיים.

נאחל לכולנו שנזכה להיות תמיד בשמחה ובאהבה. "תרבחו ותסעדו".

יסמין, לאה וזהבה

יום שדה בפארק הזהב

ביום בו חזרנו מחופשת פסח, יצאנו ברינה, כל תלמידי השכבה המתבגרת ליום שדה בפארק הזהב בקריית שמונה.

כאשר הגענו לפארק, הופתענו לראות את האשפה אשר השאירו המטיילים, פזורה על המדשאות היפים והירוקים. נרתמו כולנו למשימה ובעזרת כפפות ושקיות אשפה גדולות, ניקינו את כל הפארק והירוק חזר לעיניים של כולנו.

התיישבנו על המחצלות וחווינו פיקניק משותף של ארוחת בוקר מגבשת ופיתות בטאבון. לאחר מכן טיילנו בג'ונגל הסבוך, צעדנו במסלול בגבורה ונהנינו מהמים הזורמים, מציוץ הציפורים וממזג האוויר הנעים שיצרו עבורנו העצים והצמחייה במסלול.

מחכים ומצפים לטיול הבא...

Big picture

ביקור כיתה ח' מבית-ספר דנציגר

תלמידי כיתה ח' מבית-ספר דנציגר והמחנכת ליאת זעפרני, הביעו רצון להתידד עם תלמידנו והגיעו למפגש היכרות עם תלמידי השכבה המתבגרת ברננים. המפגש נפתח באירוח בבית הקפה, התלמידים נהנו מהשירות ומהמטעמים מעשי ידי התלמידים. לאחר מכן תלמי דנציגר התחלקו לכיתות השכבה המתבגרת לפעילות היכרות. הפעילות כללה מעגל היכרות ומשחק חבילה עוברת. פעילויות מאוד מהנות, בהן התלמידים שיתפו פעולה.

את היום סיימנו יחד בסיכום שבועי, בשירה ובשיח משותף.

דנציגר גילו עניין ורצון לשילוב עם השכבה המתבגרת ותלמידנו מאוד נהנו מהפעילות המשותפת.

קלרה אוחיון - רכזת שכבה

"אז ירננו כל עצי יער" - ברכת האילנות גם ברננים

ברכת האילנות היא ברכה בהלכה היהודית שמברכים אחת בשנה בחודש ניסן על אילנות מאכל שמלבלבים ומוציאים פרחים.

נוסח הברכה הוא: "ברוך אתה ה', אלקינו מלך העולם, שלא חיסר בעולמו כלום, וברא בו בריות טובות ואילנות טובות ונאות , כדי להנות בהן בני אדם".

מטרת הברכה להודות לבורא על היופי והשפע שברא בעולמו, לשבח על התחדשות הבריאה ועל ההנאה הנגזרת לאדם ממנה.

גם קבוצת המתפללים שלנו החליטה לקיים את המצווה. הדפסנו ברכות אישיות לעצים ויצאנו עם חברי הקבוצה ותלמידים נוספים, אל מחוץ לשטח בית-הספר, ליד הנחל, במקום בו מלבלבים אילנות מאכל. עפרה הקריאה את הברכה בקול וכולנו קישטנו את העצים בברכות המיוחדות.

אמן שתהא זו שנת לבלוב וצמיחה.

מירי דהן - רכזת תפילה

Big picture

פרויקט מעורבות חברתית בשכבה הבוגרת

במסגרת פרויקט מעורבות חברתית המופעל בכלל בתי-הספר בארץ, לוקחים תלמידי השכבה הבוגרת חלק בהתנדבות שנתית המתרחשת בתוך בית-הספר ומחוצה לו. עד כה התלמידים התנדבו ומתנדבים בחניכת תלמידים מהשכבות הצעירות, הקמה וטיפוח גינה קהילתית, בית המייסדים, גני ילדים וכן הלאה.

אנו ספיר ובר, סטודנטיות לעבודה סוציאלית עובדות על מספר פרויקטים הקשורים לתחום זה, הכוללים סדנא העוסקת בנושא, מפגש לימוד לעוסקים בתחום מטעם בית-הספר ובעלי תפקידי מפתח מחוצה לו והקמת גינה קהילתית יחד עם תושבי שכונת שפרינצק.
בסדנא אנו עוסקות ועוסקים בחלומות וביכולת התלמידים, בהכרה של מה כל אחד יכול לתת מעצמו ובמה הוא זקוק לתמיכה ובחשיבות של ההתנדבות בחיינו. בנוסף, אנו עובדים על פרויקט משותף של הכנת סרטון על ידי התלמידים אשר עוסק בנושא.

ספיר פרידמן ובר בכר - סטודנטיות לעבודה סוציאלית

לילדים באהבה

במסגרת חיזוק הקשר בין הדור הצעיר של הקהילה למשטרה, ערכו שוטרי תחנת קריית שמונה וצוות מג"ב, בשיתוף "ניידת המשאלות" של משטרת ישראל, יום פעילות לשני ילדים תושבי האזור, המתמודדים עם בעיות רפואיות.

לילדים, שהגיעו בליווי הוריהם, נערך סיור בתחנת המשטרה על אגפיה השונים, כולל במשרד החבלה. לילדים הוצגו אמצעי המשטרה השונים ולבסוף אף קיבלו תשורות ותעודות הערכה. היה זה יום מהנה וחוויתי לכל המשתתפים.

פעילות זו מהווה נדבך חשוב נוסף בחיזוק הקשר בין הקהילה משטרה.

הרצל בן-אשר, עיתון חדשות הגליל, גיליון 699, 19/04/19

משולחן האקדמיה - ביקור בכלביית הבשן

במסגרת קורס אילוף כלבים עם דן, סיירנו עם התלמידים ב"כלביית הבשן" אשר בלהבות הבשן. קיבלנו הסבר לגבי הטיפול אותו הכלבים מקבלים ועל אורח חייהם בכלבייה.

לכל הממעוניין - ניתן לאמץ את הכלבים מהכלבייה.

תודה לג'נט, מנהלת הכלבייה, על האירוח ועל התוכן המעניין והחשוב.

רמה מלכין - רכזת אקדמיה

אפליקציית החודש - My PlayHome

אפליקציית My PlayHome מאפשרת משחק בשבעה מרחבים בבית - בסלון, במטבח, בחדר האמבטיה, בארון, בחדר הילדים, בחדר ההורים ובחצר. כל פריט באפליקציה ניתן להזזה, פתיחה, הפעלה או משיכה - החל מנורות החשמל ומערכת הסטריאו ועד הגזר שצומח בגינה. בשונה מאפליקציות אחרות, פה אין נכון ולא נכון, והילד אינו מצופה לבצע רצף פעולות כזה או אחר, מה שהופך את המשחק לאינסופי כמעט וחווייתי במיוחד.

בהנאה...

תאיר אלגלי - רכזת תקשוב

ברכות ואיחולים

> מזל טוב לעדי שלנו לרגל נישואיו. מאחלים לך ולסיגל רעייתך את כל הטוב שקיים.

> מזל טוב למאיה ברסלו להולדת הבן.

> מזל טוב לסבתות המאושרות - איריס נוב, יהודית ונונו וליאת רחמים, להולדת הנכדים.

שפע אושר ונחת לכולכן, משפחות יקרות.

להתראות בחודש הבא,

רחל מזרחי

מנהלת בית-הספר