מקרוב - ניצני אשכול (שחר אשכול)

גיליון ראשון - קהילה לומדת מרחוק

כשזה קורה, זה קורה...שבוע ראשון בצל הקורונה

"...זה קורה שהדרך מתמשכת
זה קורה, יש ללכת ללכת
שום דבר לא ידוע, לא שנה לא שבוע
יש לנוע, לנוע ולחשוב שהייתי יכול
לחזור על הכל, אבל בן אדם
זה קרה!..."

שמוליק קראוס

שמוליק קראוס - זה קורה

משולחנה של המנהלת - אלכסנדרה קופץ'

הורים יקרים שלום,

אנו בפתחה של תקופה מאתגרת מאוד המלווה בהמון חוסר ודאות. אין ספק כי עומד בפנינו אתגר לא פשוט שיש לו בוודאי השלכות על חיי היום יום שלכם ההורים ושל ילדיכם. כל אחת ואחד מכם יעמדו בפני שאלות והתלבטויות ברמה האישית, המשפחתית, הכלכלית והבריאותית.

ובתוך כל זאת אתם ההורים, מהווים את עמוד התווך בהתמודדות הצפויה בתקופה הקרובה. היכולת שלכם להסביר לילדים בשפתם את המציאות ולהבחין בין עובדות לשמועות לצד נכונותכם לשוחח איתם על כל שאלה מטרידה, הנן ערובה להתמודדות יעילה של ילדיכם.

אנו מאמינים כי גם בהיעדר שגרה מוכרת, תצליחו לעשות זאת. בילדיכם טמון החוסן וטמונה יכולת ההתמודדות, ואנחנו כאן לצדכם לאורך כל הדרך: בקשר יומיומי, ביצירת חלופות ללמידה, בהעברה של מסרים מרגיעים ומחזקי חוסן ובפעילות חברתית אלטרנטיבית. אנו, בביה"ס, מתארגנים בצורה יעילה ומיטבית ללמידה מרחוק.

במציאות החדשה המפגישה אותנו עם תחושה של חוסר ודאות חשוב לסמוך גם על האינטואיציות שלכם כהורים ולתת אמון ביכולתכם להתמודד.

שולחת לכולם " חיבוק וירטואלי"

מאחלת לכולנו בריאות טובה

אלכסנדרה קופץ' – מנהלת ביה"ס

והצוות החינוכי

אז מה היה לנו השבוע?

שיעור אומנות בשכבה א'

Big picture
Big picture

שכבה ב' - משימות ביתיות

שכבה ג' - תמונות מהלמידה מרחוק

שכבה ד' - מסר בכל בוקר מהמחנכות

שכבה ה' - איך אנחנו מרגישים בבית...

Big picture
Big picture

שכבה ו' - שיעורים מקוונים

Big picture

הכרת הסביבה - נעמה

שומרים על כושר עם מאי

וככה זה נראה מהצד שלנו -

התארגנות מקומית ועולמית ללמידה מרחוק

בצל המצב, התארגנות מהירה ומרשימה של הפורטל לעובדי הוראה בשילוב החטיבה להטמעת טכנולוגיה מציעים מגוון מדריכים און-ליין ואפשרויות לימוד מתוקשבות לכל החפץ בכך. גם ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם (אונסק"ו) ריכז מדריך מקוון עם קישורים ופתרונות ליישומי למידה מרחוק ומשאבים אחרים. הרשימה שהכינו כוללת כלים דיגיטליים, מערכות ניהול למידה, אפליקציות המיועדות לסמארטפונים ועוד הרבה.

הוראה מקוונת - פורטל עובדי הוראה ; ריכוז סביבות הלמידה של אונסק"ו

כיף של פרגונים -

צוות ניצני, שחר אשכול היקר!


בימים לא פשוטים שכאלה שהתזמורת נגנה עוד מרחוק ,הוצאתם כל הודעה כצליל מיתר . כתבתם, חיברתם ודאגתם מרחוק לשמור על קור רוח, הומור ובעיקר על שגרה. הילדים חיכו וציפו לשמוע מכם כצליל מוכר וידוע שמתנגן לו מרחוק אבל מאוד קרוב ללב. ידענו עמוק בתוכנו שהמצב לא פשוט ,וזה דורש מכם יכולת תמרון לא פשוטה בין תלמידי הכיתה (וזה לא מעט) ולבין ילדכם הפרטיים, לבין הבית הפרטי שלכם . עשיתם את הכל ביד רמה ולמרות המטלות ידענו עמוק בתוכנו שהמשימה לא פשוטה כלל.

אנחנו רוצות להודות לכם ולאלכסנדרה על כל התזמורת הנפלאה הזאת "את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק". אנחנו מצדיעות לכם כאימהות וכצוות וועד ההורים ומוחאות לכן כפיים. שנדע ימים טובים מאלה ,מאחלות לכן ולבני משפחתכם בריאות ושנתראה במהרה.

כשותף ומתנדב פעיל בקהילה (צחי, חינוך ונוער) אנני יכול שלא להתפעל מכך שמורי בתי הספר במועצה אזורית אשכול ממשיכים לעבוד במתכונת מלאה למרות שאינם חייבים בכך על פי הוראות משרד החינוך.

אני חושב שזה המקום והזמן לשלוח להם ברכות חמות ומלאות הערכה על פועלם בתקופה זו.

אשמח אם תוכלי להעביר למנהלות ומורי בתי הספר את הערכתם הרבה שלי ושל הורי ותושבי מושב שדי אברהם.

צדוק אדמון אדרי

מושב שדי אברהם.

בריאות, כל השאר זה בונוס.

Big picture

זה היה השבוע שחלף...נשתמע בשבוע הבא!

שמרו על עצמכם וזכרו שאנחנו איתכם, צוות ניצני אשכול