מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

10-16.2.2019

דבר המנהלת

השמים האירו לנו פנים ובמזג אוויר נעים ארחנו אתכם ההורים ביום ג' האחרון למפגשי הורים מורים.
מההדים שהגיעו אלינו ניכר שהיו מפגשים חשובים ומשמעותיים.
הורים שלא יכלו להגיע מטעמים שונים ומבקשים לפגוש מורים מסוימים מוזמנים ליצור קשר באופן אישי ולתאם מפגשים.
בהמשך המידעון תוכלו לקרוא על הפעילויות המגוונות שהיו בביה"ס בשבוע האחרון.
שבוע טוב לכולם.
לילך.

מכלי טייס מאויישים מרחוק ועד רחפני ענק

תלמידי קורס בניית הרחפנים במרכז היזמות זכו לשמוע הרצאה מרתקת ומיוחדת במינה מפי אורן בוקי, טייס ניסוי של כלי טייס מאויישים מרחוק בחיל האוויר מזה כ14 שנים וכיום טייס ניסוי ראשי בחברת רפא"ל. בהרצאתו אורן סקר את תרומתם הייחודית של כלי טייס אלו בזירות הבטחניות השונות בישראל ואת החדשנות התעשייתית הישראלית שהובילה לפיתוח אמצעים אלו.

תלמידי קורס הרחפנים עוסקים בבניית רחפנים שישמשו לצורך התמודדות עם אתגרים בתחום החקלאות - מריסוס ממוקד כנגד מזיקים ועד שמירה על כלים חקלאיים. ההרצאה מעוררת ההשראה היתה משמעותית ומלמדת ביותר, כך סיכמו התלמידים.

Big picture

הרצאה לשנתון ח' במסגרת פרויקט "אתגרים"

ביום שני, ה-11/02 התארחו תלמידי שנתון ח' באולם של המשכן לאומנות להרצאה מרתקת ומרגשת במיוחד. האורח המיוחד, אהרון זילברברג, נמוך קומה, שיתף את הילדים בחוויות האישיות על עצם היותו חריג ושונה ונתן רעיונות, דוגמאות וכלים להתמודדויות חברתיות, כיצד להיפטר מהמצב ולקחת את השליטה לחיינו.

הנושאים עליהם אהרון התייחס בהרצאה: השונה והיוצא דופן, ביטחון עצמי, דימוי עצמי, בריונות ואלימות מילולית, בחירה, החלטה ויצירת עתיד ועוד.

הרצאתו השאירה את הילדים מרותקים במשך שעה ורבע וגרמה להם לחשוב ולשתף. היינו גאים מאוד באמיצים שעלו על הבמה, ברבים ששאלו שאלות בסוף ההרצאה ובאמיצים ששיתפו את חבריהם לכיתה בשעת חינוך שנערכה בכיתות לאחר ההרצאה.

Big picture

סמינר דיאלוג דרך קולנוע לתלמידי מגמת הקולנוע בשנתון י'

ביום רביעי וחמישי השתתפו חלק ניכר מתלמידי שנתון י' של מגמת הקולנוע בסמינר ארצי של התכנית "דיאלוג דרך קולנוע" . הסמינר הוא שיאו של תהליך בו נפגשו התלמידים עם עמיתיהם ממגמת התקשורת בבית הספר הפטריאכלי לטיני ביפיע ועם עוד ארבעה צמדים של בתי ספר יהודים וערביים המשתתפים בפרוייקט.

במסגרת הסמינר קיימו התלמידים פעילויות הכרות וגיבוש כאשר עיקר זמנם הוקדש ליצירת סרטים קצרים בצוותים משותפים יהודים-ערבים. התלמידים רכשו כלים רבים ויצרו סרטונים יפים ומגוונים. כמו כן צפינו בסרט ג'נקשין 48 וקיימנו שיחה עם הצלם אמנון זלאיט.

התלמידים הפגינו בגרות, אחריות, רצינות והצוות והתלמידים דיווחו על הנאה .

Big picture

מפגש אביב עם בית הספר עין מאהל בבית יגאל אלון. הכיתות ט1 ט2 ט4

ביום א' כיתות ט נסעו לבית יגאל אלון הצופה אל הכנרת, שם נפגשו עם תלמידים ערביים מכיתות ט' מעין מאהל. המפגשים היום בקבוצות קטנות, התלמידים שיחקו משחקי היכרות שונים. הייתה אוירה נעימה ושיתוף פעולה נהדר. בהמשך נערכו פעילויות חוץ מאתגרות והקבוצות עבדו בצוות ובהרבה שמחת חיים.

היה יום מוצלח שהשאיר טעם לעוד...

קישור לתמונות

Big picture

תחרות אתלטיקה מחוזית (מחוז צפון) שהתקיימה באיצטדיון בבית ירח

ביום ג׳ האחרון 12.2 יצאו 31 נציגים מכתות ח׳-ט׳ יצאו לתחרות אתלטיקה מחוזית (מחוז צפון) שהתקיימה באיצטדיון בבית ירח. מזה שנים שלא יצאה משלחת מביהס לתחרות הזאת, אחת הסיבות שבחרנו לצאת הייתה השיפוץ של האיצטדיון. לצערנו הבנייה של המתקן, תקועה דבר שהקשה מאוד על האימונים לתחרות.

בתחרות התלמידים חולקו לפי גילאים והתחרו בכל הענפים.

כאשר בניקוד הסופי בנות ח׳ זכו במקום השני ובנים ח׳ במקום השלישי. בנים ובנות של ננבחרת ט׳ זכו במקום הרביעי הישג מאוד מכובד בהתאמה לתנאי האימונים!!!

כמו כן נבחרת השליחים של בנות ח׳ 80x4 זכתה במקום 1 ואילו של הבנים מח׳ במקום השני

עוד תוצאות מכובדות:

לי פרבר ברזל בנות ח׳ - מקום 1. ים מילר 80 מטר לבנות ח׳ -מקום 2

עמית פלד ריצת 800 מטרים לבנים ח׳ -מקום 1 . יובל שמחוני ק. למרחק בנים ח׳ -מקום 2

אלה מקא קליימן בנות ט׳ ק. לגובה- מקום 3 שגיא מויאל בנים ט׳ ריצת 800 - מקום 1 .


משכבה ט יצאו רק 4 בנים שהשיגו מקום כללי רביעי.

במרוץ שבדי ט בנים הבנים הפסידו את המקום השלישי במאית שנייה האחרונה.


התלמידים חזרו מלאי מוטיבציה ונהנו לייצג את ביהס בהחלט בכבוד גדול!!! יישר כוח.

קישור לתמונות

Big picture

ערב יוצרות מגמת מחול

ביום חמישי זכינו לצפות בערב יוצרות צעירות של מגמת המחול.

בערב המרגש השתתפו בנות מגמת המחול מכיתות י'-י"ב, וכן בנות מכיתה ט'.

בהשקעה רבה ובעבודה קשה הציגו הבנות תוצרים ברמה גבוהה, בהדרכת מורי האולפן מרינה וולדי פיליק, גלית ארד ובהנהלתה של ילנה זינשטיין.

מקום מיוחד הוקדש לבנות י"ב, המסיימות את לימודיהן השנה.

היה ערב מהנה ומרהיב.

לצפייה בתמונות

Big picture
Big picture

נבחרת כדורשת בנות י-י"ב מעפילה לרבע גמר המחוז

Big picture

בגרופ - למידה לבגרויות בקבוצות ווטסאפ

בגרופ הוא מיזם (פרויקט) חינמי ללמידה חברתית של תלמידי תיכון מכל רחבי הארץ לקראת בחינות בגרות הקיץ במתמטיקה, אנגלית ולשון באמצעות אפליקציית וואטסאפ. בכל מקצוע, בכל רמת לימוד בנפרד, פועלות עשרות קבוצות וואטסאפ, ובראש הקבוצות עומדים מורים מקצועיים מהשטח עם ניסיון בהגשת תלמידי תיכון לבגרות.

בכל קבוצה משתתפים בין 50 ל-100 תלמידים מכל רחבי הארץ, ללא היכרות מוקדמת ביניהם. הקבוצות פועלות במשך כ-3 חודשים עד למועד בחינת הבגרות בקיץ.

הלמידה בקבוצות מתחלקת לנושאים שונים הנלמדים בפרק זמן קצוב בהובלת המורה. את השיעורים מלווה מאגר חומרים הפתוח לשימוש התלמידים באתר המיזם.


מהות השירות

  • שיעור וואטסאפ - בהובלת המורה בקבוצה. השיעור מתקיים אחת לכמה ימים, ואורכו של כל שיעור כשעה. במהלכו מלמדים המורים נושא מסוים או משיבים לשאלות תלמידים תוך כדי שימוש בעזרים דיגיטליים שונים.

  • שידורים חיים - מצולמים מאולפן מטח בהנחיית מורים מנוסים אחת לשלושה שבועות בסיכות יחידתלימוד. במהלכם פותרים שאלות מבחינות הבגרות כדי לסייע לתלמידים לפצח טעויות נפוצות ולהתמודד עם שאלות בגרות.

  • למידה חברתית - פעילות 24/7 של התלמידים תוך כדי שאילת שאלות ללא הפסקה ומתן מענה זה לזה בכל שעות היממה. התערבות המורים נעשית בשיעורי הוואטסאפ או במקרים שהתלמידים לא הצליחו להגיע לפתרון.


קישור לטופס ההרשמה לקבוצות הווטסאפ​

הזמנה למופעי בגרות מגמת תאטרון שנתון י"א

Big picture
Big picture