Crowdfunding i Impact investing

Sensowne finanse na sensowny projekt

Potrzebujesz finansowania?


Masz sensowny projekt i potrzebujesz finansowania? Być może jesteś jedną z osób, które mają już dość grantów i dotacji? Może masz już dość uzależnienia od grantodawcy, papierologii i naciągania swojego projektu pod kryteria oceny?


Dowiedz się co zrobić, aby finanse nie stały więcej na przeszkodzie do realizacji wymarzonego projektu.

Jest moc


To spotkanie zupełnie odmieni Twoje spojrzenie na finansowanie. Zobaczysz jak wiele jest możliwości finansowania swojego wymarzonego projektu. Bez zbędnej papierologii i bez ograniczania się.


Brzmi interesująco? Przyjdź i dowiedz się więcej o co chodzi. Dowiedz się jak można skorzystać z takiego finansowania, jakiego podejścia to wymaga i jak podjąć pierwsze kroki w tym kierunku. Uwolnij się od niemocy! Uwolnij się od wirusa grantozy! :)

Czwartek, 24 kwiecień, 17.00-21

Lublin, ul. Cicha 4

Nie pasuje Ci data? Jesteś z innego miasta? Chcesz więcej? Zobacz informacje na dole strony

Program


17:00 Poznajmy się!

17:30 Czym jest crowdfunding i impact investing

18:20 Przerwa

18:30 Finansowanie w praktyce

19:00 Wnioski i mity

19:30 Przerwa

19:45 Sieć inwestorów SSB

20:20 To co zrobić dalej?

Warunki uczestnictwa

Rejestracja i płatność przez serwis uczestnicy.plhttp://www.uczestnicy.pl/event/crowdfunding-i-impact-investing---lublin


Wymiana w systemie #GWYF, czyli dajesz-ile-czujesz.

Wiedza, doświadczenie i korzyści z uczestnictwa w spotkaniu są wartościowe. Ufamy, że będziemy potrafili znaleźć uczciwą dla wszystkich formułę wymiany zarówno w odniesieniu do pieniędzy jak i wartości pozafinansowych.

Minimalny koszt finansowy to 10zł. Pozwoli nam to na potwierdzenie uczestnictwa. Będzie także możliwość dopłacenia po spotkaniu jak już będzie lepiej wiadomo jak wartościowe było to spotkanie.

Crowdfunding


Prawdziwa rewolucja w świecie finansowania. Zamiast jednego dużego inwestora możemy odwołać się do „tłumu” znajomych i nieznajomych ludzi, aby sfinansowali nasz projekt. Wzamian oferujemy nagrody, którymi są przede wszystkim satysfakcja, że projekt może zostać zrealizowany, ale także produkty, usługi i doświadczenie powiązane z naszym projektem. Crowdfunding to dużo więcej niż finansowanie. To także możliwość opowiedzenia o swoich działaniach, zbudowania społeczności i zaangażowania energii innych ludzi.

Impact investing


Impact investing to finansowanie przez prywatną osobę, która inwestuje w projekt z chęcią osiągniecia kombinacji zysku finansowego oraz zysku społecznego. Jest to inne podejście od filantropii jako, że kładzie nacisk na stworzenie zrównoważonego modelu zarabiania pieniędzy, a więc długoterminowego finansowania swojej działalności oraz realizowania celów społecznych. Bardzo ważne jest też to, że tacy inwestorzy oferują nie tylko swój kapitał, ale także swoje bardzo wartościowe doświadczenie i kontakty.


W ostatnich latach impact investing rozwija się oszałamiająco szybko. W 2008 na świecie zainwestowano w ten sposób ponad $30mld, a w tym roku będzie to już $500mld. Coraz więcej prywatnych inwestorów przekonuje się, że takie inwestowanie jest możliwe. Jest to wprost genialne rozwiązanie w porównaniu z donacjami z jednej strony, które są często uważane jako mało efektywne, a z drugiej strony z tradycyjnym inwestowaniem, które nie zważa na nic innego poza zyskiem finansowym.


Jeszcze parę lat temu mało kto wiedział jak inwestować w ten sposób. Teraz jest już dostępnych coraz więcej doświadczeń i praktyk, dzięki którym impact investing rozwija się i będzie się rozwijać bardzo szybko. Na świecie jak grzyby po deszczu powstają sieci impact inwestorów oraz społeczne fundusze Venture Capital. Jest także coraz więcej inkubatorów oraz programów akceleracyjnych dla bardziej społecznych przedsięwzięć, a także materiałów dostępnych na ten temat.

Impact investing teraz także w Polsce


W ramach Sieci Sensownego Biznesu rozwijana jest właśnie taka sieć inwestorów. W Polsce też są ludzie, którzy chcieliby zainwestować swoje pieniądze w sensowne projekty, które przynoszą zysk dla społeczności i społeczeństwa. Do tej pory trudno im było szukać i oceniać takie projekty. Często nie wiedzieli też po prostu jak to robić. Największą barierą był jednak brak wiedzy i doświadczenia jak takie inwestycje przeprowadzać. Dzięki Sieci Sensownego Biznesu to się zmienia.

Tematy poruszane na szkoleniu/warsztacie


- Grantoza - obecne źródła finansowania i ich wpływ na obecną i przyszła sytuację


- Crowdfunding – czym jest, jakie są możliwości w Polsce, jak się przygotować, na co zwracać uwagę, budowanie społeczności, crowdsourcing, marketing, przykłady


- Impact investing – czym jest, jak wygląda na świecie, motywacje inwestorów, rodzaje projektów, warunki inwestycyjne, proces inwestycyjny


-Sieć inwestorów Sieci Sensownego Biznesu – jak działa, jaka jest jej rola, jak można skorzystać z pomocy


-hybrydowe finansowanie – połączenie crowdfundingu z prywatnym inwestorem – o co chodzi, jakie są korzyści, jak wygląda proces


- Obalanie najpopularniejszych mitów – innowacyjność, marketing, inwestorzy, od czego zacząć, kultura błędów itd.


- Przygotowanie projektu – odpowiednie podejście, budowanie zespołu i społeczności, autentyczny marketing, lean startup, ogrom pracy

Spotkanie poprowadzi Dawid Sokołowski


Założyciel Sieci Sensownego Biznesu. Podczas pracy w Gildii Aniołów Biznesu oraz funduszu VC ZernikeMeta Ventures przez jego ręce przeszło ok. 700-800 projektów. Wielokrotnie prowadził warsztaty i prezentacje dotyczące rynku startupów w Polsce, dealflow oraz przygotowania projektów do inwestycji kapitałowych. Ma także na swoim koncie lekcje z dwóch nieudanych własnych projektów.


Jako wielki zwolennik interdyscyplinarności czerpie doświadczenia i umiejętności z wielu źródeł. Jego zainteresowania dotyczą m.in. crowdsourcingu, ekonomii współdzielonej, przedsiębiorczości społecznej, kreatywności, studiów przyszłości, ale także filozofii wschodu, psychologii czy zdrowego stylu życia.


Pomaganie w rozwoju sensownym projektom jest jego misją i pasją przez którą może wykorzystywać swoje talenty, aby służyć innym.

Sieć Sensownego Biznesu

Zapraszamy do zobaczenia naszego fanpage'a i strony internetowej.

Sprawdź też inne szkolenia/warsztaty

Warsztaty Działa Się! Jest to wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy mają sensowny projekt i potrzebują pomocy w jego rozwoju.


Kraków, 27 kwietnia

https://www.smore.com/tkrus-dzia-a-si


Łódź, 29 kwietnia

https://www.smore.com/pk92n-dzia-a-si

Podaj dalej!