שימושי ופופולרי

טל מהצרי , רז גבאי וליבנה מנור

משרד המדע שלם לחברת קשת 1.4 מיליון שקל עבור שילוב של מסרים ותכנים מטעמו בתוכניות ששודרו בערוץ 2 ובאתר האינטרנט mako.

פרסום של משרד המדע בידיעות אחרונות = לפרסום של משרד המדע בקשת ?

בתכנים הממומנים של משרד המדע שפורסמו ב"ידיעות אחרונות" כללו אזכורים חיוביים רבים לשר יעקוב פרי ובכך הייתה התערבות פוליטית בפרסום.
אך בתוכניות של קשת השר לא הוזכר , ואת מקומו של הדרג הפוליטי תפסו אנשי הדרג המקצועי במשרד המדע ונציגים מגופים הזוכים למימון מהמשרד , שלקחו חלק באירועי "יום המדע".

ראיון בתוכנית הבוקר של קשת

מנכ"ל משרד טבע, עידו שריר, התראיין בתכנית הבוקר בהנחייתם של דרור גלוברמן וגלית גוטמן.

תוכן שיווקי = פרסום סמוי

פרסום סמוי הוא שיטת פרסום שבה מועבר מסר פרסומיים, תמורת תשלום, בתכנים של אמצעי תקשורת, תוך הסתרה חלקית או מלאה של העובדת העבירה.
באמצעות תוכן השיווקי יש השתלטות איטית על מסך מצד המפרסמים, שאינה מסתפק יותר במקבץ פרסומות. מטרת פרסום סמויה הוא להטמיע בתודעתו של הצופה את המוצר, את השירות, את סימן מסחר או את פעילותו של יצרן ספרו ספר או ספק של שירותיי

איך הסכימה הרשות השנייה לקשת לפרסם את הראיונות הממומנים ?

"בעשור האחרון מורגשת ירידה התלולה בהתעניינות תלמידי בית-ספר וסטודנטים להשכלה גבוהה במקצועות מדעיים"
"על מנת לסייע בשינוי מגמה זו של חוסר התעניינות במדעים, לדחוף תחומי מדע שונה בפני ציבור ולהפוך לסוגיות במדע ובטכנולוגיה לנגישות לצופים, מעוניינת קשת לשתף פעולה עם משרד מדע"

נכתב ע"י ויקי ברדה ממחלקת הרגולציה של קשת בפנייה לרשות השנייה.


הקשת הציג את העצמה כמי שמונע מרצון לגרום לשינויים בחברה וביחסה לתחום המדע, היא הציגה את העצמה כחברה המעוניינת לעורר הסקרנות בקרב צעירה ומבוגרים לתחומי המדע ולא כחברה שמונעת ע"י המניעים כלכליים.

תגובת קשת

בחברת קשת בחרו שלא להתייחס לדברים.
רועי ברגר ממחלקת דוברות ויחסי הציבור של חברה מסר בתגובה כי "קשת עובד לפי כללי הרשות שנייה, מתיר שיתופי פעולה עם משרדים ממשלתיים ומלכ"רים".