ספורט בירושלים

מגישים : אלון סבן , עידן שוהם ואיתי אברהם

ספורט בירושלים

מה מיוחד בכדורגל שבירושלים ?מידע


הייחודיות של ירושלים בספורט היא:


האוהדים של בית"ר באים מכמה מקומות בארץ.

יש להם אוהדים שרופים שבאים איתם לכל המשחקים, לפעמים כשבית"ר משחקת נגד קבוצות ערביות האוהדים של בית"ר מתנהגים באלימות כגון: שורפים את המקום, זורקים רימוני פצצה\עשן.

שחקני בית"ר שונים מהשחקנים של קבוצות אחרות מפני ששחקני בית"ר לא מתחלפים כל עונה הם נשארים

כגון: אורי מלמיליאן, אלי אוחנה ועוד.


הפועל קטמון


בשנה השנייה לפעילות היא הורחבה גם ללימוד ערבים בקרב עולים מאתיופיה ולבית הספר הדו-לשוני "יד ביד". לאחר מכן, הפרויקט התרחב משמעותית כאשר הקבוצה ואוהדיה החלו להפעיל את פרויקט "ליגת השכונות", בו קבוצות בנים ובנות מירושלים ערבים ויהודים מתאמנות מדי שבוע ומגיעות אחת לחודש לטורניר המנוהל על ידי אנשי ואוהדי הקבוצה.

בעונת 2011/2012 פתח המועדון לראשונה מספר קבוצות רשמיות לנערות ולילדות. בזאת, הפך המועדון למועדון הכדורגל היחיד בירושלים אשר מפעיל מסגרות כדורגל לנשים. באוקטובר 2015 קבוצת הנערות של המועדון שינתה את שמה ל"הפועל קטמון ירושלים - שירה" לזכרה של שירה בנקי אשר נרצחה במצעד הגאווה בירושלים באותה שנה. בעונת 2015/2016 פתח המועדון גם קבוצת נשים בוגרת אשר משחקת בליגה השלישית לנשים בישראל.


בית"ר ירושלים


בית"ר ירושלים הוא מועדון כדורגל ישראלי המשתייך לאגודת הספורט בית"ר. הקבוצה הוקמה ב-1936 ומאז שנות השבעים היא נחשבת לאחת הקבוצות הבכירות בכדורגל הישראלי. לזכות בית"ר ירושלים שש אליפויות ושבעה גביעי מדינה, ובנוסף זכתה פעמיים בגביע הטוטו ופעמיים בתואר אלוף האלופים. אצטדיונה הביתי של הקבוצה, החל משנת 1991 הוא אצטדיון טדי שבשכונת מלחה, והוא מכיל 34,000 מקומות ישיבה

במהלך השנים אירעו פעמים רבות מקרי אלימות והתפרעויות של אוהדי הקבוצה כנגד אוהדי ושחקני קבוצות אחרות, ולעתים אף נגד שחקנים ומאמנים מאכזבים בבית"ר עצמה. כמו כן, לעתים קרובות נשמעות מכיוון הקהל של בית"ר קריאות גזעניות נגד שחקנים ערבים. מכיוון שההתפרעויות הללו הכתימו את שמם של כלל אוהדי הקבוצה, נטבע המונח "הקומץ הבית"רי", לתיאור המתפרעים. במספר מערכונים של "הגשש החיוור" מוצגים אוהדי בית"ר כאלימים מאוד.

אייל גולן מלך המגרש Eyal Golan
Big image
Big image