מניעת שימוש באלכוהול

כתבה בנושא אלכוהול

נער בן 17 עלול להישאר צמח בגלל שתייה יוסי זילברמן | חדשות 2 | פורסם 14/06/12 06:17 | עודכן 14/06/12 11:40

בביה"ח שערי צדק בי-ם מאושפז נער בן 17 מחוסר הכרה, בעקבות תחרות שתייה שקיים עם חבריו. "כבר הרבה זמן לא ראיתי מישהו במצב כל כך קשה", סיפר חובש מד"א שטיפל בנער. מכר של הנער: "הוא לא מופרע אלא ילד טוב שהצטיין בלימודים". המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע.ד', בן 17 מפנימיית חוות הנוער הציוני בירושלים, שתה בקבוק וויסקי שלם בתוך כ-10 דקות במהלך משחק שתייה שערך עם חבריו. בתוך דקות התמוטט הנער, איבד את הכרתו ושקע בתרדמת עמוקה. "מצאנו אותו מחוסר הכרה במצב קשה", סיפר הבוקר החובש שטיפל בו, והדגיש: "כבר הרבה זמן לא ראיתי מישהו במצב כל כך קשה בגלל אלכוהול".

האירוע התרחש בלילה שבין יום שלישי לרביעי, במהלכו פצחו הנערים בתחרות השתייה ההרסנית. "הוא אמר לנו: 'תראו איך אני גומר את הבקבוק' והתחיל לשתות", סיפר אחד הנערים שהשתתף במשחק שהסתיים באסון. "מיד אחרי שהוא שתה הוא נפל ולא הגיב", סיפר חבר נוסף.הנערים המבוהלים הזעיקו מיד את כוחות מד"א שנכנסו לשטח הפנימייה והעניקו לתלמיד טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים "שערי צדק" בעיר במצב קשה מאוד. רופאי בית החולים מעריכים כי ייתכן שנגרם לו נזק מוחי בלתי הפיך וכי הוא עלול להישאר במצב של צמח.

בפנימייה בה לומד הנער המומים הבוקר בעקבות האירוע החמור. אחד ממכריו של הנער סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי מדובר בתלמיד מצטיין. "אני מכיר אותו כבר שנים ארוכות", סיפר המכר, "הוא לא מופרע אלא ילד טוב שהצטיין בלימודים".

"עלייה ברמת השימוש של צעירים באלכוהול וחומרים מסוכנים"


"לצערי בתקופה האחרונה אנו מגלים שאצל בני הנוער יש עלייה ברמת השתייה ושימוש בחומרים מסוכנים, אבל מזמן לא ראיתי שמישהו הגיע למצב כל כך קשה", הוסיף החובש.

בעקבות קריאת הכתבה והצפייה בסרטון השב על השאלות בקישור שלפניך

להלן הקישור שם תשיבו על השאלות

1. תאר את תחושותיך בעקבות קריאת הכתבה.

2. באילו סיטואציות בני נוער שותים?

2. מדוע לדעתך בני נוער שותים?

3. מהן תופעות הלוואי או הנזקים בעקבות שתיית האלכוהול?

4. מה ניתן לעשות על מנת למנוע את תופעת שתיית האלכוהול בקרב בני הנוער?

5. האם לפי דעתך צריך להגביל את הגיל בו ניתן לשתות אלכוהול? נמק את תשובתך.

6. בפעילות זו מוצגות דעות נוספות של חבריך לכתה בנושא זה. התייחס לשתיים מהן והבע עמדתך.