כנפיים של קרמבו- עמותה התנדבותית

עלון דיגיטלי- מאיה גל וסיון עדני

מה זה "כנפיים של קרמבו"?

כנפיים של קרמבו, תנועת נוער, מובילת שינוי חברתי, לילדים עם ובלי צרכים מיוחדים, הראשונה והיחידה מסוגה בעולם. התנועה מקיימת פעילות חברתית-חינוכית, פעם בשבוע בשעות אחה"צ, במודל של חונכות אישית-במסגרת קבוצתית של ילדים עם ובלי צרכים מיוחדים. הפעילות המשותפת תורמת להגברת המודעות לאוכלוסיות מיוחדות ולנגישות חברתית, תוך מתן מענה לצרכיהם הרגשיים והחברתיים והשתלבותם בחברה הישראלית של אנשים עם צרכים מיוחדים. כל בעלי התפקידים בתנועה החל מהחונכים, דרך הצוות המוביל ועד מרכז הסניף, כולם צעירים המשתתפים בפעילות מתוך אמונה בכבוד הדדי, שותפות, עשייה למען חברה טובה ושיוויונית יותר ומתוך שכנוע עמוק שנתינה וקבלה שזורות זו בזו והפעילות המשותפת מעצימה את כל מי שפעיל בתוכה.

מידע נוסף על העמותה

´כנפיים של קרמבו´ נוסדה בשנת 2002 עם הקמת הסניף הראשון בהוד השרון.

התנועה הוקמה על ידי עדי אלטשולר, אז נערה בת 16. התנועה צמחה מתוך הקשר המיוחד בין עדי אלטשולר לכפיר, ילד עם שיתוק מוחין. כפיר היה החניך הראשון וההשראה להקמת התנועה. כיום, התנועה מפעילה קרוב ל50 סניפים ברחבי הארץ ועוד מספר רב של סניפים בתהליך הקמה, בתנועה פעילים מעל 1,200 חניכים בגילאי 7-21 עם צרכים מיוחדים מורכבים, וכ- 3000 חונכים, בני נוער בגילאי 12-18 מהחינוך הכללי. סה"כ פעילים בתנועה מעל 4,000 ילדים ובני נוער.

תמונות

משמעות השם

קרמבו הוא מאכל אהוב שמזוהה עם ילדים ותמיד כיף לאכול אותו. אבל קרמבו הוא לא רק טעים, אלא גם עדין ושברירי ומסיבה זו נעטף במפעל בידיים של העובדים ולא על ידי מכונות. באופן דומה התנועה עוטפת כל ילדה וילד בהמון אהבה, משקיעה בהם תשומת לב רבה ומאמינה ביכולותיהם, כך שיוכלו לפרוש כנפיים ולהגשים חלומות.

כנפיים של קרמבו בשבילי