Bizden Haberler

25 Kasım 2022

Big picture

24 Kasım Öğretmenler Günü Töreni


Atatürk'ün, yıllar sonra, "Cumhurbaşkanı olmasaydınız, ne olmak isterdiniz?" sorusuna, "Millî Eğitim Bakanı olarak eğitim davasına hizmet etmek isterdim" diye cevap verdiği ve eğitimin millet hayatında önemli bir etken olarak gördüğü öğretmenlik mesleğinin kutlandığı 24 Kasım kutlama töreni; öğrencilerin öğretmen, öğretmenlerin öğrenci olduğu kısa oyunla başladı. Hem anne-baba olma hem de öğretmen olmanın önemi ise okul öğretmenlerine yapılan sürprizle vurgulandı. Çünkü öğrencisini kendi çocuğundan ayırmamak, sabahın erken saatlerinde kendi yavrusundan ayrılıp başka yavrulara anne babalık etmekti. Çocuğunu, ateşler içinde bırakıp derse koşarken bu arada öğrencileri hasta olmasın diye kapıyı pencereyi kollamaktı. Çocuğunun ilk adımlarını kaçırmaktı. Ama bu arada öğrencinin ilk kez senden bir şeyler öğrendiğine şahit olmaktı. Öğrencilerinin gözlerinde kendi çocuğunun gözlerini görmek, sesinde sesini duymaktı öğretmen olmak. Dağ bayır, köy şehir demeden tüm öğrencilere ulaşmak anlamına gelmekti öğretmen olmak. Tüm bu duyguları içeren Ceyhun Atıf Kansu’nun “Dünyanın Bütün Çiçekleri” şiiri ise Tarsus Amerikan Koleji öğretmenleri tarafından seslendirildi. Tören TAC Abla ve abilerin eşliğinde sahneye gelen kardeş okulumuz Kanberhöyüğü Köyü İlkokulu öğrencilerinin tüm TAC öğretmenlerine teşekkürlerini sunmalarıyla devam etti. Çocukların sahneye getirdiği enerjinin ardından ECHO grubuna eşlik eden öğretmenlerimizin şarkıyı hep birlikte seslendirmeleriyle tören sona erdi.

Big picture
Big picture
Big picture

Öğretmenler Günü Kutlamarı Kapsamında Plaket Gururu


TAC Ailesinde 5 yıl ve katlarını dolduran üyelerimize bu yılda Talas Oditoryumda düzenlenen ayrı bir törende Okul Başdanışmanımız Mrs. Sunderman ve Okul Müdürümüz Ahu Arslan tararfından plaketleri takdim edildi. Kendilerini tebrik ediyor, birlikte geçireceğimiz uzun yıllar diliyoruz.

Okul Aile Birliğinin Öğretmenler Günü Kutlaması

Okul Aile Birliği tarafından organize edilen Öğretmenler Günü Kutlamasında ikramların Okul Aile Birliği Üyeleri tarafından özel hazırlanmış olması TAC öğretmenlerini oldukça onurlandırdı. Güzel sohbetlerin yapıldığı resepsiyonun sonunda takdim edilen hediyeler ile mutlu olan öğretmenlerimiz adına Okul Aile Birliğine teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

Big picture

10. Sınıf Öğrencimiz Okulumuzu Belçika’da Başarıyla Temsil Etti


10. Sınıf öğrencimiz Meriç İnal, Belçika’nın Kortrijk kentinde düzenlenen Avrupa Gençlik Parlamentosu'nun 97. Uluslararası Oturumu'na katılarak bizleri gururlandırdı. 40 farklı Avrupa ülkesinden gelen Avrupa Gençlik Parlamentosu üyeleri, 9 gün boyunca Avrupa Komisyonuna gönderilecek olan yasa tasarıları üzerine çalıştı ve parlamentodaki tasarılar üzerinde oy kullandı. Türkiye’den sadece 4 öğrencinin kabul edildiği bu önemli konferanstaki göreve seçildiğinden dolayı öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

11. Sınıf Öğrencimizden Gelen İki Başarı Haberi11. sınıf öğrencimiz Edibe Eylül Çengel, ard arda aldığı iki başarı haberiyle bizleri yine gururlandırdı.


2022 Birmingham Piyano Yarışmasına çevrimiçi katılan Eylül, yarışmada onur ödülü almayı başardı.


Ayrıca 5-15 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen ve en önemli satranç turnuvalarından biri olan Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonasını (european-youth-chess-championship) 125 ELO uluslararası satranç puanı ile tamamladı


İki farklı alanda sergilediği yüksek performanstan dolayı öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

“Bir Öğretmen Bir Kitap” Etkinliğimize ‘’Kibrin Tarihi” Adlı Kitap ile Başlıyoruz


Sevgili TAC Ailesi,


Her ay düzenlenmesi planlanan “Bir Öğretmen Bir Kitap” etkinliğimize bu ay Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Özlem Özdemir’in seçtiği ‘’Kibrin Tarihi” adlı kitap ile başlıyoruz. Bu ayki etkinliğimizin en önemli ayrıcaklılarından biri ise kitabın yazarı Ari Turunen ve kitabın çevireni Özge Acıoğlu’nunda da canlı yayın ile bağlanacak olması.


Etkinlik 29 Kasım 2022, Salı günü 16.20 – 17.20 saatleri arasında TAC Korkut Beriker kütüphanesinde gerçekleşecektir.


Heyecanla beklenen etkinliğimize katılımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederiz.

Big picture

IB Broşürümüz güncellenmiştir


Güncellenmiş IB Broşürü için görsele tıklamanız yeterli.

The Earth Prize

Değerli TAC Ailesi,


The Earth Prize, 13 ila 19 yaş arasındaki öğrencilerin katılabileceği; projeleri çevresel sorunları ele alma potansiyeli en yüksek olan takım çalışmasını ödüllendiren küresel bir çevresel sürdürülebilirlik yarışmasıdır. The Earth Prize’ın toplam ödülü 200 bin dolar değerindedir.


The Earth Prize aracılığıyla öğrencilere, kendi çevresel sürdürülebilirlik projelerini, ürünlerini, organizasyonlarını veya girişimlerini tasarlayarak gerçek değişimi etkilemek için meydan okunarak, rehberlik edilir ve ilham verilir.


The Earth Prize'ın her katılımcısı, kendilerine özel olarak tasarlanmış materyallerle çalışmalarını sürdürecek ve üniversite öğrencilerinden kişiselleştirilmiş mentorluk alacak. Ayrıca dünyaca tanınmış elçilerle etkileşim kurma ve çözümlerini küresel bir izleyici kitlesine sergileme fırsatına sahip olacaklar.


Gerçek dünyayı etkileme potansiyeline sahip olan proje yarışmayı kazanacak ve kazanan takım, okulları ve takım üyeleri arasında paylaştırılmak üzere 100.000$’lık ödülün (toplam 200.000$'lık ödülden) sahibi olacak.


Yarışmaya katılmak için lütfen aşağıdaki afişi inceleyiniz.


İyi şanslar!

Aylık YKS Bülteni


Aylık YKS çalışmalarının detayları için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture