Bizden Haberler

11 Şubat 2022

Big picture

Manisaciyan Kolleksiyonun 1800’lü Yıllardan Başlayıp Tarsus’taki Tarihi Kampsümüze Uzanan Öyküsü


Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Tarsus’ta 133 yıldır eğitim veren Tarsus Amerikan Koleji, bulunduğu coğrafyanın eşsiz tarihinin korunması için de destek oluyor.


Tarihe ve ulusal değerlere her zaman önem veren TAC, yıllar öncesinde de 1938 yılında Merzifon’dan okula gönderilen entomoloji koleksiyonu örneklerinin kaybolmadan günümüze kadar ulaşmasını sağladı. Savaş döneminin yıkıcı ortamında okula ulaşan bu tarihi emanetler, yıllar sonra mezunlarımızın seferberliğiyle tasnif edilerek kurtarıldı. Tarihe ışık tutan bu entomoloji koleksiyonu, bugün okulumuzun hemen yanındaki Sadık Paşa Konağı’ndaki Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi olarak ziyaretçilerle buluşuyor. İşte binbir emekle oluşturulan mineral, kaya ve fosillerden oluşan bu koleksiyonun 1800’lü yıllardan başlayıp Tarsus’taki tarihi kampüsümüze uzanan öyküsü, Atlas dergisinin Şubat sayısının sayfalarında anlatılıyor…

Big picture

TAC Lise Kız Basketbol Takımımız Bölge Şampiyonluğuna Yükseldi


TAC Lise Kız Basketbol Takımımız, 10 Şubat Perşembe günü oynanan Mersin İl Finalinde Adnan Özçelik Anadolu Lisesini 53-43 yenerek Mersin İl Şampiyonu oldu.


Takımımızın maçlarına Bölge Şampiyonasında devam edeceğini gururla paylaşıyoruz.


Tüm oyuncu ve teknik ekibimizi kutluyor, maç süresince bizlerden desteklerini esirgemeyen başta SEV YK Üyeleri, Okul Başdanışmanımız Mr. Trujillo ve Okul Aile Birliği Başkanı olmak üzere tüm TAC Ailesine teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Bölge Şampiyonluğu Programının açıklanmasının ardından bilgileri yapılacaktır.

Big picture
Big picture
Big picture

TAC Kız Voleybol Takımımız Turnuvadaki İlk Maçını Galibiyetle Tamamladı


TAC Kız Voleybol Takımımız, 10 Şubat Perşembe günü Antalya AÇI Lisesine karşı oynadığı maçını, 3-1 galibiyetle tamamlamayı başardı.


İkinci maçlarını 11 Şubat Cuma günü saat 15:30’da KKTC Erenköy Lisesine karşı oynayacaklarını bilgilerinize sunar, destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz.


Turnuvaya güzel bir başlangıç yapan kızlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

TAC Öğrencileri Satranç Milli Takımında


Hazırlık sınıfı öğrencimiz Taylan Rüzgar’ın ve 10 E sınıfı öğrencimiz Edibe Eylül’ün, 22-29 Ocak 2022 tarihlerinde Antalya'da düzenlenen Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonasında Milli Takım Altyapı Havuzuna girdiğini gururla paylaşıyoruz. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

Sağlık ve Eğitim Vakfı'na (SEV) Bağlı Liselerden Mezun Olduktan Sonra Dünyanın En İyi Üniversitelerini Burslu Kazanan 4 Genç ile Yapılmış Olan Ropörtaj Sabah Gazetesinde Yayınlandı


Sağlık ve Eğitim Vakfına (SEV) bağlı liselerden mezun olduktan sonra Harvard, Yale, Bocconi, Rice gibi dünya üniversitelerinde eğitimlerini sürdüren dört mezunumuz, yurt dışından Sabah gazetesinin sorularını yanıtladı, gelecekle ilgili hedeflerini paylaştı. Dünya üniversitelerinde ülkemizi başarıyla temsil eden öğrencilerimizin röportajı 31 Ocak tarihinde Sabah gazetesinde ve sabah.com.tr’de yayınlandı. Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun olup, geçtiğimiz yıl ABD’deki Rice Üniversitesi’nin tüm dünyadan seçtiği üç tenisçi arasında yer alan mezunumuz Emir Şendoğan’ın da yer aldığı haberi gururla paylaşıyoruz.


Haber detayına ulaşmak için aşağıdaki gazete küpürüne tıklamanız yeterli.

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Haftalık YKS BülteniSınav haftası olması nedeniyle bu hafta YKS çalışmalarına ara verilmiştir.

Big picture

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture