הרשימה המשותפת

חד''ש, בל''ד, רע''ם, תע''ל

"הרשימה המשותפת"-מהי?

הרשימה המשותפת מורכבת מארבע מפלגות ערביות-חד''ש,בל''ד,רע''ם ותע''ל, שהתאחדו במטרה לחזק את אחדות השורות מול הגזענות, ולהעצים את המשקל הסגולי וההשפעה הפוליטית של הציבור הערבי וכל הכוחות הנאבקים בכיבוש ובגזענות.

לרשימה המשותפת 11 מנדטים(חד''ש-4, בל''ד-3, רע''ם-3, תע''ל-1)

מנהיגיה של הרשימה המשותפת הם איימן עודה, מסעוד גנאים, ג'מאל זחאלקה ואחמד טיבי.

"הרשימה המשותפת" תפעל בתחום המדיני

הרשימה המשותפת נאבקת למען שלום באזור המתבסס על החלטות האו"ם; סיום הכיבוש של כל השטחים שנכבשו בשנת 1967, פירוק כל ההתנחלויות וחומת ההפרדה הגזענית, שחרור האסירים הפוליטיים, הקמת מדינה פלסטינית עצמאית ריבונית בגבולות ה-4 ביוני 1967, שבירתה ירושלים המזרחית, ופתרון צודק לבעיית הפליטים הפלסטינים, שמבטיח את זכות השיבה לפי החלטת האו"ם 194.

בנוסף לכך,הרשימה המשותפת דוחה את המעורבות האימפריאליסטית בענייני מדינות האזור והעולם, את מדיניות הפרד ומשול והפלגנות האתנית, הדתית והעדתית, ואת פירוקם של מדינות ועמים. הרשימה תומכת בזכות העמים לעצמאות, חרות, צדק ודמוקרטיה.

"הרשימה המשותפת" תפעל בתחום הכלכלי

הרשימה המשותפת נאבקת למען זכויות עובדים ,צדק חברתי וסביבתי, ולוחמת למען האינטרסים של המעמדות המוחלשים מול המדיניות שהופכת את העניים לעניים יותר, ואת העשירים לעשירים יותר. הרשימה נאבקת בעוני ובאבטלה בכלל ובחברה הערבית בפרט, ולמען העלאת שכר המינימום ל-60% לפחות מהשכר הממוצע במשק, ולהבטחת זכויות היסוד לבריאות, חינוך, רווחה ודיור לכל האזרחים.

"הרשימה המשותפת" תפעל בתחום החברתי

הרשימה המשותפת נאבקת למען שוויון זכויות לנשים בכל תחומי החיים, ונגד כל צורות הדיכוי, הניצול, האפליה והאלימות נגד נשים במשפחה, בעבודה ובחברה, לרבות פשעי רצח נשים. הרשימה נאבקת להבטחת זכות הנשים לחינוך ולעבודה, ולהשתתפות פוליטית, חברתית ותרבותית.

"הרשימה המשותפת" תפעל בתחום התרבותי

הרשימה המשותפת נאבקת לתמיכה והעצמה של התרבות והאמנות ללא אפליה או הדרה. הרשימה נאבקת למען שימור מעמדה של השפה הערבית כשפה רשמית, ומתן ביטוי למעמד זה בכל התחומים. הרשימה נאבקת למען הזכות לפיתוח התרבות הערבית באופן חופשי ועצמאי, להעצמת השייכות והזהות הלאומית, ולהנחלת תרבות של דיאלוג דמוקרטי.

"הרשימה המשותפת" תפעל בתחום הבטחוני

הרשימה המשותפת נאבקת לפירוז המזרח התיכון, לרבות ישראל, מנשק גרעיני וכל נשק להשמדה המונית, כחלק מהמאבק למעון עולם נקי מנשק גרעיני.
בשם העם | بإسم الشعب | תשדיר הבחירות של הרשימה המשותפת

לעוד מידע על הרשימה המשותפת לפניכם קישור בויקיפדיה.