Славетні гетьмани України

Виставка однієї книги до Дня українського козацтва

Big image

Клімов А.А. Славетні гетьмани України [переклад О.Є. Пилипенко].- Х.: Віват, 2017. - 80 с.: іл. ISBN 978-617-690-449-6

Big image

«Славетні гетьмани України» - безпрецедентна спроба сучасного українського письменника Андрія Клімова простежити перебіг історії крізь призму доль великих керманичів нашої країни. Завдяки ілюстраціям народного художника України Сергія Якутовича на сторінках книжки постають ті далекі буремні події. А образи славетних гетьманів оживають на реалістичних портретах, створених Олександром Крутиком. Крім того, видання цікаве поданими в ньому картами з унікальної приватної колекції європейських карт XVI – XVIII століть Андрія Осадчука. Кожна карта – це особливий погляд європейців на територію України того часу з усім різноманіттям її поділу, кордонів і назв: від найдавнішого уявлення Птолемея про Сарматію до детального опису України на картах французького військового інженера Гійома Левассера де Боплана.

Big image
Big image

Отож войовничих мешканців тієї місцини стали називати козаками, себто "вільними людьми, не згодними нікому служити". Наполегливо вправляючись у бойовій майстерності, певним чином упорядковуючи мирне життя, козаки крок по кроку перетворювалися на професійних бійців, захисників України від свавілля польської шляхти і татарських орд ...

Big image

Що ж являла собою Запорізька Січ? То було укріплене козацьке поселення, де панувала демократія: січові мешканці самі обирали своїх керманичів, а ті не лише писали закони, за якими мала жити вся спільнота, а й дослухалися до скарг та побажань цієї спільноти...

Big image
Big image
Big image

Згадаймо і про оригінальний човен, який козаки використовували для військових походів. Як би дивно це не звучало, але його можна назвати «прабатьком» сучасних підводних човнів. Він складався з двох днищ, між якими розміщували вантаж аби занурити судно у воду. Так козаки непомітно підпливали до ворогів. Перед початком наступу вантаж викидався, а судно раптово піднімалось на поверхню. Для такого ж діла використовувались перевернуті чайки – славнозвісні човни козаків, котрі не боялись ні штормів, ні ворожих військових кораблів. Їх часто перевертали догори дном, аби непомітно підкрастися до ворога.

https://www.youtube.com/watch?v=ZGJft60uyFU

Андрій Клімов народився у місті Могильов (Білорусь) в 1951 році. Навчався в Харківському державному університеті, потім — на сценарному факультеті ВДІК, у 1986 році закінчив Літературний інститут ім. Горького (Москва). Від 1957 року мешкає та працює у Харкові. З 1994 року Андрій Клімов працює у співавторстві зі своєю дружиною Світланою. Відтоді опубліковано понад двадцять книг, загальний наклад яких перевищив півмільйона примірників. Письменницьке подружжя працює у жанрі детективного роману. Сьогодні це відомий прозаїк, перекладач та автор понад 30 енциклопедичних видань для дітей. І саме працю над енциклопедіями Андрій Клімов називає своїм інтелектуальним відпочинком. Понад 15 років родина Клімових є читачами і добрими друзями нашої бібліотеки.

А щоб більше дізнатися про видатних керманичів Війська Запорізького завітайте до нашої бібліотеки