גדנ"ע "מודיעין באופק" מגמת ערבית יא

השפה הערבית היא המפתח לעתיד !!!!

השפה הערבית היא המפתח לעתיד...!

17 תלמידי מגמת ערבית-שכבת יא, מבית הספר "רבין" בגן יבנה, יחד עם המורה לערבית אושרת ניניו, השתתפו השנה בגדנע "מודיעין באופק" במסגרת חיל המודיעין, פעילות אשר התקיימה בתאריכים 07-09 בדצמבר בגבעת חביבה.

פעילות הגדנע התקיימה 3 ימים ונועדה לתלמידי כיתות יא מכל הארץ, הלומדים ערבית כמקצוע מוגבר 5 יח"ל, כל זאת במטרה לשמר את המוטיבציה ללימודי הערבית לבגרות ולחיזוק הקשר עם התלמידים לקראת המיונים העתידיים לחיל המודיעין.

במסגרת הגדנע התלמידים חוו למידה מעשירה בנושאים הקשורים לשפה ולתרבות הערבית, למרחב המזרח התיכון, טרור עולמי, אסלאם, מורשת קרב, תרחיש חטיפת חייל ולסוגיות הקשורות לחיל המודיעין. לא פחות חשוב היה המפגש והפעילות המשותפת עם תלמידי כיתות יא' המרחיבים ערבית מכל רחבי הארץ.

מדובר בשלושה ימים אינטנסיביים של הרצאות ושיעורים בערבית בדגש על חשיבות ידיעת השפה הערבית בארצנו וחשיבות השירות בחיל המודיעין. כולנו יחד מודעים לכך שללימודי השפה הערבית חשיבות רבה להמשך הבטחת ביטחונה של מדינת ישראל . לכן, בחיל המודיעין יש ביקוש רב ליודעי ערבית ברמת 5 יח"ל והחיל מעודד את אותם תלמידי בתי הספר להמשיך ולהצטיין בתחום הערבית, על ידי פעילות הגדנע, בתקווה שאותם תלמידים יזכו לשרת בחיל המודיעין- ביחידה 8200.

17 תלמידי בית ספר "רבין" ייצגו את אורט רבין בגאווה רבה, השתתפו באופן פעיל בשיעורים, הביעו עניין וקיבלו שבחים רבים על היותם קבוצה איכותית, מגובשת ומקסימה. התלמידים נהנו מאוד מהגדנע ויצאו עם ידע רב ומוטיבציה רבה להמשיך ולהצטיין בלימודי הערבית ואף הביעו נכונות רבה לשרת ביחידת המודיעין בחיל המודיעין.

להלן דבריה של אופיר גילדור תלמידת המגמה:

"השבוע נסענו, תלמידי מגמת הערבית מבית הספר "אורט רבין", לגדנע שנמשכה שלושה ימים בגבעת חביבה, שם עברנו שיעורים, הרצאות ופעילויות שונות הקשורות לחיל המודיעין, נחשפנו לפעולות שונות ומעניינות של החיל בעבר ובהווה והבנו את החשיבות הגדולה שלו לצה"ל ולמדינה שלנו. פעילות הגדנע הייתה מאוד מיוחדת ומרתקת, למדנו להעריך ולהכיר את החיל ובנוסף העשרנו את ידיעותינו בנושאי מזרחנות והשפה הערבית. אין ספק כי הפעילות גרמה לרבים מאיתנו לרצות לשרת בחיל המודיעין מתוך תחושה שאנו יכולים ממש לתרום לו ולהתפתח ברמה האישית. זו הייתה חוויה מאוד מיוחדת ומעשירה".

גאה בתלמידיי המקסימים המצטיינים בערבית!!

אושרת ניניו מגמת ערבית

Big image
Big image