תאונה בבקעה

מגישה:נועה מדואל ט'1

ניתוח האירוע:

המעורבים בתאונה: שני הרוגים (הפלסטיני יהודי) שישה נפצעים.

סיבות גורמים לתאונה: גורם הסיבבתי לילה גשום במיוחד שהקשה על נהג במהלך נסיעה

תוצאה: 2 הרוגים חמש פצועים שניים מהם נפצעו אנושות בכלי רכב בהמשך נקבעו מותם. שלושה אחרים נפצע קשה מונשם וסובל מפגיעות רבות-מערכתי. פצוע אחד שסובל מחבלות בטן קשה.

עיקרון בטיחותי שהופר: סיבת תאונה היא לא רק בגלל גשם אלה מהתעסקות של דברים נוספים במהלך נהיגה אשר גרם לו לחוסר ריכוז.

תקציר התאונה...

תאונה קטלנית ביום ראשון סמוך לכביש בקעה לאחר הלילה גשום במיוחד: בתאונה מעורבת שני בני אדם - פלסטינית וישראלית - אשר נהרג בתאונת דרכים חזיתית בכביש 90, סמוך ליישוב ארגמן. בתאונה נפצע גם חמישה בני אדם והם פונו במסוק. לאחר הלילה סוער במיוחד בשעה 06:36 נמסר למד"א על ​​תאונה.

תאונה הייתה קשה ואכזרי מאוד אשר שני כלי רכב מסחרי התנגש התנגשות חזיתית.

שניים מהם נפצע האנושות בכלי רכב בהמשך נקבע מותם שלושה אחרים נפצע קשה מונשם וסובל מפגיעות רבות-מערכתי. מצבם של שני פצועים, שסובל מחבלות בבטן, הוגדר בינוני עד קשה. מהחקירה הראשונית של אירוע במשטרת המחוז עולה כי סיבת תאונה היא סטיית מנתיב של אחד נהגה ככל הנראה של רכב ישראלי סטיית הרכב הפלסטיני מנתיב לא היה רק בשל מזג אוויר אלה מהתעסקות של דברים נוספים במהלך נהיגה אשר גרם לו לחוסר ריכוז. פרמדיק מד"א הגיע למקום וספר כי מדובר בתאונת חזית צד קשה

סיכום העבודה

התאונה הקטלנית הזאת הובילה להריגה של שני אנשים וחמישה פצועים והיא יכלה להימנע בזה שרכב הפלסטיני היה מרוכז בנהיגה ולא מתעסק בדברים אחרים וגם בגלל מזג האוויר ברגע שהוא ראה את הגשם הקטלני הוא היה צריך לעצור בצד או בשוליים ולא להמשיך את הנסיעה.