משותף תל-אביב

עדכונים מהשטח

תוכן העניינים

שלום לכולם,

זהירות - מייל ארוך לפניך:

1. פתיחת שנת הלימודים בכל המסגרות. עדכון ודיווחים מכל הכתות

2. ריענון הסכמות קהילתיות בנושא כשרות באירועים כיתתיים וקהילתיים

3. יהדות, ברכות ותפילות בכתות – מכתב עדכון מגלית המלווה הפדגוגית שלנו

4.אירוע קהילתי ב-12 באוקטובר - שמרו את התאריך

5. תזכורת – דמי חבר ומילוי טופס חברות.

6. רשימת אנשי קשר

7. ברכות שנה טובה

אז באמת הכל מרגש, וכולם מתחילים להתרגל לחברים, למורים ולכללים החדשים. כמובן שלא הכל קל וישנם קשיי הסתגלות וסימני שאלה. הנקודות העיקריות שאנחנו מתמודדים איתם עם פתיחת שנת הלימודים הם (לאו דווקא בסדר החשיבות הזה):

- ארגון ההסעות בבית הספר: ייתכן וניאלץ לצאת ממסגרת הגג של העירייה. נינה עושה לילות כימים כדי להביא לפתרונות המניחים את הדעת. ייתכן ומערך ההיסעים של העייריה אולי לא בנוי לטפל בבעיות שלנו. נינה, מיכל ושאר החברים העסוקים בנושא עובדים קשה ומשקיעים שעות מזמנם בכל יום (!) כדי למצוא פתרונות כמה שיותר טובים כמה שיותר מהר. כל התלונות, הערות והארות התקבלו ונמצאים בשלבי טפול מול ההנהלה של בון טור ומול מערך ההיסעים של העירייה. בינתיים, אנחנו מאוד מבקשים שלא לפנות לנינה בבקשות לעדכונים פרטניים, השיחות האלה מאוד מאוד מכבידות וגוזלות המון זמן ותשומת לב. כל עדכון מועבר למשפחות הקווים הרלוונטיים בזמן אמת. כמו כן, בעיות חדשות או רעיונות לפתרונות יצירתיים – אנא העבירו לנינה במייל בלבד.

- מתח סביב נושאי אוכל והזנה בגן כדור הארץ: פתחנו את השנה במתח מסוים סביב נושא ההזנה בגן. וועד הכתה של הגן בונה תכנית לקבלת החלטה מוסכמת בנושא ובמקביל כולנו מתחילים להכיר אחד את השני ולהרגיש בנוח ובבית בגן;

- שאלות לגבי התנהלות בנושאי אוכל ביתי באירועים כיתתיים: ראו בהמשך המייל הבהרה מפורטת בנושא;

- שאלות לגבי התנהלות בכתות ובגנים בנושאים תפילה, ברכת המזון וכו': ראו להלן מכתב הסבר של גלית ביתן, המלווה הפדגוגית שלנו מטעם מיתרים;

הגדרת תפקיד ותחום האחריות של עמותת משותף תל-אביב: מטרת העמותה היא לדאוג לכך שמסגרות החינוך של משותף תל-אביב יתנהלו בהתאם לחזון החינוכי עמו יצאנו לדרך, ושבסוף הדרך יהיה לנו "בית ספר משותף" עצמאי משלנו בתל-אביב. העמותה היא הכלי שלנו לממש את החזון הזה. כפועל יוצא, העמותה אחראית בראש ובראשונה על הנושאים הקשורים ליהדות במסגרות המשותף, על בניית קהילה סביב המסגרות ועל תיאום הצרכים הייחודיים של המסגרות מול הגורמים הרשמיים (בית הספר בבלי-ירושלמי, אשכול תבל, עיריית תל-אביב, משרד החינוך, תורמים וכו'). בנוסף העמותה משתדלת לסייע בכל תחום ועניין שיהפוך את מסגרות המשותף למוצלחות ככל שניתן, ולכן אנו מעורבים גם בנושאים כמו איתור הצוות החינוכי, דוברי אנגלית, ציוד לכיתות, וכיו"ב. חשוב שפעילות וועדי הכתות תתבצע תוך יידוע ותיאום עם נציגי העמותה, שיכולים לסייע מול צוות בית הספר, וכן רואים את התמונה המלאה ומכלול השיקולים. בכל כתה יש נציג עמותה שניתן לפנות אליו בכל נושא. בהמשך מייל זה רשימת אנשי הקשר.