משפצים את הבית

פרויקט שיפוץ הוסטל בית אריאל בשיתוף מגזין "נישה"

בית אריאל הינו הוסטל המופעל על ידי עמותת אותות ומהווה בית חם ל 15 נערות המגיעות אליו לתהליך טיפולי ארוך טווח והדרגתי. ההוסטל הינו מעון פתוח הקולט 15 נערות מכל רחבי הארץ ושם לו למטרה לטפל במתבגרות הנמצאות מחוץ למעגל החברתי בעולם של עזובה, עבריינות וניכור; מתבגרות הבאות ממשפחות שאין ביכולתן לתת חינוך וטיפול הולמים ומרקע של התעללות והזנחה.


ההוסטל מיועד למתבגרות בגילאים 13 - 18 בעלות אינטליגנציה תקינה, הסובלות מקשיי תפקוד בחיי היום יום, שעל פי רב נפלטו ממסגרות שונות, נפגעו פגיעות חוזרות ונשנות, עברו דחייה והתעללות נפשית, פיזית או מינית ונחשפו למצבי חיים קשים.


הגישה הטיפולית כוללת טיפול קבוצתי, משפחתי ואישי, בד בבד עם שיקום מקצועי, לימודי וחברתי, על ידי שילוב בלימודים או בעבודה בקהילה, וכן מדריך אישי לסיוע מעשי בהשתלבות בחברה. הטיפול כולל התייחסות אישית לכל נערה והתאמת תכנית טיפולית המתאימה לצרכיה וכוחותיה, תוך הצבת גבולות ברורים ומכילים, לשימור ההישגים.

דגש מושם על הבנת הבעיות ולקיחת אחריות יום יומית על מנת להכין את הנערה לקראת חיי עצמאות בוגרים.

מבנה ההוסטל קיים מעל 50 שנה ולאורך השנים עבר שיפוצים קלים וקוסמטיים בלבד בכדי לתת לנערות את התחושה הביתית והנעימה ולהוות חלופה ראויה לבית. זאת על אף המגבלות התקציביות.


כיום אין ברירה אלא לעשות שיפוץ כללי, המבנה הגיע למצב פיסי שאינו מאפשר חיים תקינים לנערות השוהות בו ופוגע ביכולת של ההוסטל לעמוד במטרותיו השיקומיות.


בעקבות זאת יצרנו קשר עם מגזין נישה המקיים פרויקט חברתי ,אחת לשנה, הכרוך בתרומה ובהירתמות של ספקים רבים מתחום העיצוב, הנרתמים לשיפוץ ועיצוב מחדש של מסגרות קהילתיות הזקוקות ביותר לשיפוץ.

המיזם כולל שיפוץ ועיצוב מחדש של חדרי הבנות, המטבח, הסלון, מקלחות, שירותים, חדר הטיפול, ושאר חללי הבית ואפילו שיפור מראה החצר והגינה.


הקונספט העיצובי יהיה בשיתוף הנערות והצוות ויבחר בהתאם.

אנחנו בטוחים כי המשמעות והחשיבות הטיפולית של ארגון הסביבה והפיכתה לנעימה וחמימה תשפיע על הצמיחה וההתפתחות של כל נערה בבית ותפיח כוחות ותחושות חיוניות להתמודדות

כפי שמגיע לכל בני נוער באשר הם.

לפרויקט גיוסו אנשי מקצוע שיבצעו את עבודתם בהתנדבות ונתרמו כבר כסף וחומרים בשווי של 400,000 ₪ מתוך 500,000 ₪ הנחוצים לביצוע הפרויקט.


אנו זקוקים לתרומות נוספות בסכום של 100,000 ₪ כדי שנוכל לצאת לדרך ולהבטיח לנערות בית חם ונעים.