התעמלות אומנותית

מגישות: שני שמעונוב וניקול נזרוב

מבוא הקשר בין תזונה נכונה לאורח חיים בריא

הקשר המדעי בין תזונה לבריאות מוכח וידוע: למשל, לתזונה נבונה יש תפקיד חשוב במניעת מחלות שונות, כגון: השמנה, סוכרת, דיסליפידמיה, מחלות לב וכלי דם וסוגי סרטן.

אכילת מזון בריא חשובה בעיקר לספורטאי מכיוון שאכילה של מזון לא בריא פוגעת במשקל ומעלה אותו וכך המאמץ הפיזי של הספורטאי גובר וספורטאים המתמצאים בריקוד לשבויי משקל ועלייה במשקל פוגעת גם בזה (ספורטאי צריך גוף חזק ויציב).

רקע קצר

התעמלות אמנותית היא תת-ענף במסגרת ענף ההתעמלות שבו המתחרות (נשים בלבד) מבצעות תרגילים המשלבים תנועות בלט, אקרובטיקה ומחול עם מכשירי יד חישוק, אלות, חבל, סרט או כדור. התרגילים מתבצעים בלווי מוזיקה, על מזרן מרובע - כמו זה שמשמש לתרגילי קרקע בהתעמלות מכשירים . לכל מכשיר ישנם קריטריונים מסוימים לביצוע האלמנטים הדרושים בתרגיל. האלמנטים המשולבים בתרגילים הם לרוב קפיצות המשלבות גמישות, סיבובים הדורשים שיווי משקל והתרכזות בנקודה אחת, איזונים שונים, מיומנויות האקרובטיקה המשלבים כוח שריר וגמישות רבה, מיומנויות הבלט הדורשות תנועת גוף נכונה. בנוסף לכך דרוש חוש קצב ודיוק רב בביצוע האלמנטים. גם עבודת המכשירים היא חלק בלתי נפרד מהתרגיל. לכל אלמנט יש כמות נקודות שהמתעמלת מקבלת אם וביצעה את האלמנט נקי (ללא כל טעות). אם ביצעה זאת באופן חלקי היא תקבל כמות מועטת של נקודות ואם לא ביצעה אותו נכון כלל לא תקבל את הנקודות

בהתעמלות אומנותי יש שני סוגי תרגילים:
תרגילים אישיים: בהם המתעמלת מבצעת את הווריאציה שלה עם מכשיר מסוים.
תרגילים קבוצתיים: בהם משתתפות 4-12 מתעמלות המבצעות ווריאציות שונות.
הווריאציות הללו דורשות מהמתעמלות שיתוף פעולה סנכרון מלא וריכוז מכיוון שכל טעות קטנה של מתעמלת עלולה להוריד לכל הקבוצה ניקוד המתעמלות "מתמסרות" עם המכשירים אחת עם השנייה.

Rhythmic Gymnastics - 2013 Worlds | Counting Stars

שאלות לאליסה

1. בת כמה את?

2. כמה את שוקלת?

3. מה הגובה שלך?

4. מה ההיסטוריה הרפואית שלך?

5. כמה פעמיים בשבוע יש לך אימון וכמה זמן הוא נמשך?

סדר היום של אליסה

ארוחת בוקר: לחם חיטה מלאה עם חביתה.

צהריים: סיימה בית ספר.

ארוחת צהריים שעתיים לפני האימון: בשר ואורז לא במידה מוגזמת.

באימון: כל חצי שעה בערך לשתות בין 150-200 מ"ל (כוס).

אחרי האימון בערב: טונה, סלט, ביצים ולחם חיטה מלאה

לאליסה יש כל יום אימון למשך 3 שעות ובימי שבת תחרויות.