חוויות מהשטח - מה באמת קורה במעגל

ראיון עם דניאל, בוגר מחזור 3 של מעגל הגבר הער

"מעגל גברים? מה זה?"

איזה גברים באים למעגלי גברים?

מה גורם להם לבוא? מה החששות, מה התיקוות?

מה קורה במעגל בפנים, איך החווייה שלהם?

איך המנחים, איך הפעילויות?

איך התוצאות בשטח?

ריאיינתי את דניאל, בוגר מחזור 3 של מעגל הגבר הער כדי שיחשוף בפני הגברים והנשים מהי אחוות הגברים החדשה ומה באמת קורה שם.

הייתי רדום בחיים, כלוא במסגרת

ש: איך הגעת למעגל?

ת: הגעתי קצת לפני שהשתחררתי, קצין בקבע עתודאי, בן 26, לקראת השחרור הרגשתי שהצבא הרדים אותי. כלא אותי במסגרת ולא יכולתי לזוז. הייתי מאוד עצור. תקופה שלא הסתדרתי עם נשים, לא התקדמתי בקריירה לאן שאני רוצה אלא רק לאן שהוכשרתי בצבא, ותפסתי את עצמי ואמרתי אני מסיים – מה הלאה?


ש: למה מעגל גברים?

ת: אינטואיציה...

ש: איך שמעת על זה?

ת: נפגשתי איתך חצי שנה לפני כן בזורבה (פסטיבל "רוחני" בו הנחיתי סדנאות לגברים- ל.ד.ה), השתתפתי בכמה סדנאות והרגשתי שזה משהו שמאוד יכול לעזור לי. גם שזה היה סדנה ולא תהליך, עדיין הרגשתי שמצאתי משהו שהיה חסר לי.


ש: מה מצאת שהיה חסר לך?

המרחב הגברי הזה, מרחב שאני יכול להיות גבר בלי לפחד. להוציא אגרסיות, לדבר על נושאים הכי עמוקים שיש עם אנשים שאני לא מכיר. מרחב שנותן לי להיות עצמי.

מרחב לצמוח

ש: איך היה לך המעגל מבחינתך?

ת: לקח לי זמן להכנס למעגל. כמה מפגשים הראשונים – מה זה השטויות האלה... אמרתי לעצמי שזה כיף, אווירה טובה ולא נראה לי שזה עושה משהו. הייתי מאוד סגור, היה לי קשה לדבר, מגמגם, מרגיש לא בנוח, כמה שהאווירה פתוחה ואיפשרה לי להיות אני.


ש: היית מגמגם גם עם אנשים אחרים?

ת: הייתי מגמגם, בבית ספר למשל היו צוחקים עלי שאני מדבר נורא לאט. המעגל עזר עם זה – חלק מהעניין של הגמגום זה לפחד להגיד דברים שלא יתקבלו והרגשתי שכל מה שאגיד יתקבל. וזה שיפר גם את הגמגום והדיבור מחוץ למעגל. עכשיו כבר לא מגמגם יותר - לפעמים משתהה בדיבור, כמו כולם.


ש: מה היה לך משמעותי במעגל?
ת: היה לי משמעותי לדעת שיש עוד אנשים ביחד איתי. זה עזר לי להכניס את הבעיות שלי לפרופורציות, כשישבנו וכל אחד שיתף ועשינו לכל אחד את הפוקוס שלו – היו שם כל מיני סיפורים שאמרתי ואו, אני בסדר, אני לא כזה.. הייתי בטוח שאני במצב קטסטרופלי; והינה, יש אנשים שיש להם יותר בעיות וכל מה שיש לי ויש להם זה בסדר ויש להם עכשיו מרחב לצמוח, ויש את האנשים שעומדים לצידי, שהמטרה שלהם זה שאנחנו ביחד, כל אחד אישית וקבוצתית, אישית שאני אתפתח ושהחבר שלי יתפתח.


ש: מה מהטקסים היה משמעותי בשבילך?

ת: הכי משמעותי היה מעגל הפוקוס שעשו לי, שבאמת גרם לי לתקל ולהתנגש ולפגוש בעיות שהיו לי.בעיות של אסרטיביות, של עמידה על שלי, לא לפחד להגיד מה שאני חושב ורוצה.


ש: מה דעתך על זה שהמעגל היה בטבע? סביב המדורה, בפארק, בים, סופש מחוץ לעיר בטבע.

ת: הרגשתי שזה שונה כשזה בטבע, יש איכות של התנתקות מהיום, אתה מרגיש שזהו. מה שקיים עכשיו זה המעגל, אין דאגות אחרות. אתה נטו במרחב. ואין מה לעשות, יש עוצמה לטבע שפשוט נותנת אנרגיה שאתה לא מרגיש אותה כמעט בעיר.


ש: איך היה לך הסופש בטבע? עם גברים, טקסים פעילויות?

ת: הרגשתי שזה מכפיל את העוצמה. יומיים רק אנחנו לבד, הרבה יותר זמן להעמיק דברים, בין מפגש למפגש רגיל עובר שבוע.. הרצף של היומיים שעברנו שם פעילות אחרי פעילות היה עוצמתי.


ש: היה גם כיף במעגל?

ת: כן! מעבר ללהכיר אנשים מעניינים ולהתחבר, האוכל והשתיה בכל פעם והצחוקים, לבשל ביחד בסופש, לעבור את פעילות המאהב שעפנו על דברים שאנחנו אוהבים.. היה הרבה כיף.


ש: מילה על המנחים?

ת: הרגשתי שבתור צוות היה אחלה שיתוף פעולה. היה איזון טוב. הרגשתי שאם היו באים סתם חבורה של גברים זה לא היה מתקרב למה שהיה.

משהו שמאוד הרגשתי זה עניין של קבלה. ממש שלא הרגשתי אם בכלל בעוד מקומות אחרים, ברמה כזותי של קבלה, אהבה ורצון שהבן אדם יצליח. אני זוכר שהיו פוקוסים (טקס בו "מתבייתים" על חבר במעגל ופורצים לו דרך חדשה) , ומאוד השתדלנו להגיע לנקודה הבעייתית אצל האדם וזה תמיד נעשה מאוד ברגישות. שמעתי אותך אומר "בן אדם זה לא אגוז שצריך לפצח". וזה דבר שהקנה לי תחושת ביטחון.


ועוד משהו על המנחים: כשבאתי בתור גבר שלא בטוח בעצמו וכשעומדים מולי גברים שיודעים הכל ואומרים מה לעשות, עוצמתיים, זה מאיים, אני מרגיש קטן וחלש. וברגע שראיתי שזה לא רק ארכיטיפ כזה אחד, לא שידעתי מה זה ארכיטיפ.. ראיתי שהם לא חד מימדיים. יש גם רוך וגם הקשבה אז זה מאוד איפשר להתחבר.


יש לי כוח להשפיע ולשנות

ש: איך היית מסכם את התוצאות שלך ההתקדמות בזכות הבחירה במעגל(והמשך תהליך אישי עם ליאור)

איפשרתי לעצמי להפתח לדברים שאף פעם לא חשבתי עליהם. למשל עצם העובדה שאתה יכול לעבוד על עצמך וזה עושה טוב. גם מודעות יותר גבוהה וגם עשייה. אבל מה שהשתנה בפועל זה... אני מחייך יותר, יותר שמח, ההסתכלות שלי השתנתה, אני מבין שיש לי כוח להשפיע ולשנות וכשאני נתקל בסיטואציה לא פשוטה אני יודע שאני יכול להתמודד איתה, אני לא נרתע, פעם הייתי בורח.

אני מרשה לעצמי יותר להנות ולבלות, פשוט כי אני רוצה ולא מוותר על הנאות ומצד שני הייתי תקוע כי הייתי לא מספיק חזק להגיד: "דניאל – יש לך משימות, דברים חשובים שאתה צריך להשיג". הייתי מה שנקרא זורם. עכשיו אני בזרימה אבל יש לי עוגנים, יש לי משוט ביד. ואני רוצה לחתור.
גם עם נשים כמו שאומרים בצבא "שינוי של 360". לפני המעגל דיברתי רק עם בחורות שאני מכיר, אבל לפנות לדבר אם כאלו שאני לא מכיר.. אין מצב. ובאיזשהוא שלב הגעתי למקום כזה שאני מרגיש שהסכר נפרץ, זהו. היום לפעמים אני מרגיש שאני טובע, בימים מסוימים, אחת בצפון אחת בדרום... :)


ש: איך היחס שלך לנשים השתנה?

ת: לפני שהגעתי למעגל הייתי "לא מבין אותם בכלל." מפחד מנשים וקצת שונא את הכוח שיש להם עלי.

עכשיו בגלל שחלק מהחקר העצמי שעשינו זה דברים שתקפים גם לנשים, כי אני מבין את עצמי יותר טוב אני מצליח להסתכל על אישה ויותר להבין בלי לחשוש. חוץ מזה, עכשיו אני יכול להעריך אותה יותר על מה שהיא באמת ולא על איזה אידאליזציה שעשיתי לה.


ש:מה היית אומר למישהו שחושש לבוא למעגל?

ת: דבר ראשון שכדי להשיג דברים צריך להעז. זה לא דבר כזה גרנדיוזי. להעז, כולה כמה מפגשים, כמה שעות בשבוע, זה לא נורא, המנחים לא אוכלים אף אחד.

אותי הפחיד להתחייב, להחליט יאללה אני בא לכל התהליך, לשים כסף... למי שמפחד להתחייב עכשיו אני אומר זה שווה את זה. אתה יכול להרשות לעצמך לשחרר קצת מהחששות. "ואללה, עכשיו אני משקיע בעצמי, כמה שעות שבועיות" - לא כזו התחייבות. "זה משהו שאני רוצה, חש שיכול לעזור לי" - ובשביל להתקדם בחיים, להשקיע כמה שעות בעצמך בשבוע זה שווה את זה!

תודה לך דניאל

זכינו במעגל לתרום ולהתרם מעוד גבר קסום שחוזר לעולם עם כוח, אהבה ושמחה.


ואתם מוזמנים להפיץ לחבריכם הגברים שבתקופת שינוי או שצריכים שינוי, גם לכאלו שהיו רוצים ללמוד לחנוך את הבן או האח הקטן שלהם או את הקהילה שלהם לשינוי ולכוח גברי חדש ובריא.


יש לכם כאן את קבוצת הפייסבוק של אוהדי המעגל והארוע של המעגל הבא - אם אהבתם את מה שקרה לגבר הזה אתם חייבים להפיץ את הבשורה לחברים ובלייקים ושיתופים. אולי הגבר הבא שישנה את חייו יגיע דרך השיתוף שלך!


זו הקבוצה לאוהדי מעגל הגבר הער, עם חדשות, ארועים ומאמרים בנושאים שקרובים לליבם של גברים https://www.facebook.com/circleofmen

והארוע: נפתחת קבוצה חדשה של מעגל הגבר הער ב17 לאוגוסט.

להעצים את מי שצריך עוצמות ואנרגיות בתקופה זו בחייו. ולהזכר ולהתחבר, לא להרדם.

עדכנתי את הטקסט באתר המעגל http://rebelz.co.il

וזה האירוע בפייס.

https://www.facebook.com/events/1392240234323115/

שתפו בבקשה עם החברים, עם מילה טובה עלי, זה ממש חשוב.

המחיר כרגע הוא 1490 ל9 מפגשים של טקסים והעצמה כולל סופש בטבע. אנחנו גם ממש צריך מעצב לאתר של המעגל - שלחו אלי גבר שאולי רוצה כרטיס תמורת עבודת עיצוב לאתר.


למי שרוצה להרחיב את המודעות שלו לגבי עצמו וחייו, פגישות חד פעמיות ("פוקוס") של אחד על אחד איתי יכולות מאוד לעזור

ניתן לקבוע פגישה אישית ללא התחייבות לתהליך נוסף בעלות יחסית לא יקרה. סוג של תחזוקה ובדיקה - "מה קורה איתי?" שאמר סוקרטס: "רוצה אדם לראות איך הוא נראה, ייסתכל במראה. רוצה לדעת מה מתרחש בנפשו, ידבר עם מישהו אחר".


עד כאן להפעם. קיץ פורה,

בהודיה ובשירות,

ליאור-דיראז' הומן

עוד מפרי עטי: http://smore.com/u/opentopower/

מייל: lior@liorrhomen.com

052-5050650

טוויטר @rebelz11 קישור http://twitter.com/rebelz11

עוד עלי באתר שלי: Http://liorrhomen.com

עוד על מעגל הגבר הער: http://rebelz.co.il בפייסבוק - https://www.facebook.com/events/1392240234323115/


Loading form...