שערוריות בר רפאלי

מגישה: שקד נונה

מה אנחנו יודעים על בר רפאלי?

כולנו מכירים את בר רפאלי בתור האישה היפה ביותר והמצליחה ביותר בעולם הדוגמנות,ולא רק דוגמנית אלה גם שחקנית,מנחה,ואשת עסקים מצליחה.

אצל בר רפאלי ההצלחה תמיד מגיעה עם שערוריה קטנה בצד ואיך שהוא היא מצליחה לעצבן את כולנו ושוב ליהיות מרכז העיניינים.

בר תמיד ידעה איך להסתבך. לא התגייסה לצבא,הפגינה אלימות כלפי צלמי פפארצי,צייצה ציוצים פוגעניים כלפי מדינת ישראל בחשבון הטוויטר שלה,רצתה לסגור את השמיים ביום חתונתה,והעלימה מס בסך של עשרות מליוני שקלים.

אז מה אנחנו באמת יודעים על בר רפאלי?

לא רוצה להתגייס

השערוריה הראשונה של בר רפאלי הייתה בגיל 18 כאשר הייתה צריכה להתגייס לצבא אבל סירבה.היא הגישה לצבא את כל האישורים האפשריים שאין באפשרותה להתגייס אך אותם זה לא עיניין אז נותר רק דבר אחד לעשות,להתחתן.

4 ימים לפני הגיוס של רפאלי היא הייתה מתחת לחופה עם אריק ויינשטיין פנוי בן 39 ומכר של המשפחה,החתונה הייתה מצומצמת מאוד.

רפאלי מעולם לא טענה שהיא לא רוצה להתגייס. להפך,היא רצתה אבל הקריירה וציפי אמה לא אישרו זאת.

העלמות מס בסך עשרות מיליוני שקלים

לפי החשדות בר רפאלי ואמה ציפי מואשמות בהעלמות מס של עשרות מיליוני שקלים. השתיים לא דיווחו ולא מדווחות כבר הרבה זמן על הכנסותיהן.

חשד נוסף נגד רפאלי, שנחקר כעת הוא כי "הטבות הסלב" שקיבלה עבור רכישת דירת יוקרה, שימוש ברכבים והטבות נוספות של מעל מיליון שקל, לא דווחו על ידן כהכנסה למרות שלטענת רשות המסים מדובר בשכר עבור עבודה שלהן.

בית המשפט אסר על רפאלי ואמה לצאת מהארץ, למשך 180 יום וכן פסק לשתיהן ערבות אישית על סך חצי מיליון שקל, וערבות בנקאית של 250 אלף שקל. עם זאת, בתיאום מול יחידת החקירות של רשות המסים תוכל רפאלי לצאת מהארץ.


סוגיית התושבות של רפאלי עלתה בדיונים מול רשות המסים כבר -2009 בנוגע להכנסות קודמות שלה, והשנה עלתה שוב בנגוע להכנסות מ-2009 ועד 2012. על פי החוק , מי שמוגדר כתושב ישראל מחויב לשלם על הכנסותיו מכל העולם, לעומת זאת, תושב חוץ, כפי שרפאלי ביקשה להיות מוגדרת, משלם רק על הכנסותיו מהארץ. כדי להכריע האם אדם הוא אכן תושב חוץ עליו להוכיח לרשות המסים כי "מרכז החיים" שלו אינו בארץ, כך למשל נבחן האם אותו אדם מחזיק בדירה וברכב בארץ, וכן מספר הימים בהם הוא שוהה מחוץ לארץ.

מבקשת המעצר של רשות המסים עולה כי רפאלי התגוררה במגדל YOO בדירה שכורה אלא שהחוזה נחתם דווקא מול אחיה, כדי לא לקשור אותה לישראל. בנוסף, לאחר סיום החוזה במגדילי YOO עברה רפאלי למגדלי W ל-3 שנים כאשר החוזה עבור דירה זו נחתם על ידי אמה מאותה הסיבה. מנהל התחזוקה של בניין YOO העיד כי מי שגרה בדירה בפועל, הייתה באמת רפאלי.

Big image