מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

18-24.2.2018

לקהילת הרב תחומי עמק חרוד שבוע טוב

"קום והתהלך בארץ
בתרמיל ובמקל.
וודאי תפגוש בדרך
שוב את ארץ ישראל.
יחבקו אותך דרכיה
של הארץ הטובה,
היא תקרא אותך אליה
כמו אל ערש אהבה".
(מילים: יורם טהרלב)


בשבוע שבו החדשות נשמעות קצת כמו סיפור ממגילת אסתר, קיימנו בביה"ס פעילויות רבות של למידה אחרת. החל בטיולים השנתיים בשנתוני י'-י"ב דרך יום מקוון לכל תלמידי ז'-ט' ועד לארוח סבים וסבתות בפעילות "מעגל הדורות" בשנתון ז'. על כל הפעילויות המדהימות הללו, תוכלו כמובן לקרוא בהמשך המידעון.

השבוע שלפנינו יעמוד בסימן חג פורים. ביום ג', 27/2 נקיים בבית הספר את פעילות פורים השנתית.

גם השנה נקפיד על כללי משמעת בכדי לאפשר פעילות פורים שמח ומהנה וללא אירועים חריגים.


שבוע נעים ושמח לכולנו

לילך.

לומדים אחרת ברב תחומי עמק חרוד שנתונים ז-ט

השבוע התחלנו מסורת חדשה של למידה אחרת, חברתית, ערכית ולא שגרתית. כמידי שנה, חט"ע יוצאת לטיולים שנתיים והשנה החליטו הנהלת ביה"ס בעזרת החינוך החברתי לנצל הזדמנות זו ולתכנן ימי למידה אחרים. מדובר על למידה חווייתית שיש בה תרומה וטיפוח הסביבה, העשרה ועבודה בקבוצות מעורבות ורב גילאיות. מטרתינו הייתה לגרום לשיתוף פעולה תוך העמקת תחושת השייכות והזהות המשותפת בין התלמידים. מטרה נוספת הייתה העמקת הקשרים עם הקהילה. כל חטיבת הביניים, כ-600 תלמידים, חולקה ל- 24 קבוצות רב גילאיות (ז',ח',ט'). התלמידים עברו בין סדנאות שהיו פרושות על כל שטח ביה"ס. את הקבוצות הובילו תלמידי ט' הנ פ ל א י ם שלנו, שהפעילו ולקחו אחריות על התלמידים והיכרותם. בפעילות לקחו חלק גם הורים ומדבי"ם וכאן המקום להודות על תרומתם, התגייסותם ונכונותם לעזור ולתרום.

בין הסדנאות הרבות היו נגרות ובניית שולחן, אמנות ויצירת רוחות רפאים לפורים אימה, הפעלות עם השפה העברית. חפש את המטמון ברחבי ביה"ס, סדנת בישול עם שף, מעגלי שיח, חדרי בריחה עיצוב מחדש לדלתות תאי השרותים, צביעת פחי האשפה, שניצל- בורשט, לימוד על הסוואת בעלי- החיים, משחקיODT, והכנת הפתעה לתלמידי חט"ע כאשר יחזרו מהטיולים השנתיים. היו יומיים מרגשים ומהנים.

בהמשך, התקיים יום למידה מקוון. יום זה הוא יום לימודים שונה, במסגרתו על התלמידים לבצע מבתיהם משימות דרך סביבת למידה הארגונית קלאסרום classroom.

המשימות דורשות מיומנויות עבודה בסביבה וירטואלית: גלישה באינטרנט ועבודה במסמכים שיתופיים, ניהול זמן, אחריות על הלמידה, למידה עצמאית או שיתופית, למידה בסביבת עבודה המותאמת לצרכי התלמיד. כל המשימות עסקו בנושא "70 שנה לישראל".

האווירה הטובה ששררה בביה"ס, חיוכי התלמידים והמורים, ההנאה מהלמידה האחרת, הקשרים שנוצרו בין התלמידים, הקהילה והמורים, כולם תורמים לאקלים חיובי ומשמעותי שאנו בטוחים שימשיך הלאה.

קישור לתמונות
Big picture

טיולים שנתיים י-י"ב

סיכום טיול שנתון י'

שנתון י' יצא לארבעה ימי טיול כאשר היום בראשון עמד בסימן סובלנות חברתית ואזרחות. ביקרנו ביישוב הבדואי קסר א-סיר (שנמצא ליד דימונה) והתקבלנו במאור פנים וברוחב לב. נערכו מפגשים בקבוצות קטנות של תלמידים שלנו והתלמידים המקומיים. השתתפנו במשחק כדורגל משותף, בסדנה של ריקודים מסורתיים ומודרניים, בביקור במסגד והסבר על חיי הדת, בהסבר על אורח החיים הבדואי במדבר ובביקורים בקבוצות קטנות בבתים/באוהלים/בפחונים הפזורים סביב. זכינו ליום מיוחד במינו הודות למרכז הִינָּם. רשמים נוספים ותמונות אפשר לראות בקישור הבא: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10155291277996334&id=706231333

את שלושת הימים הבאים העברנו בבקעת ים המלח. טיילנו בצוק תמרור ונחל בוקק, בנחל פרס ובשביל צפית ונחל דוד. נהנינו ממזג אויר נפלא, מנופי בראשית, מהסברים מרחיבי דעת ובעיקר מהתמודדויות אישיות וקבוצתיות שרק יציאה מהבית יכולה לזמן אותן.

תודה לכל מי שעזר לנו, צוות י', תשע"ח.

תמונות טיול י'

סיכום טיול שנתון י"א

שנתון יא יצא למסע מתחברים. הוא החל במכתש רמון דרך המכתש הגדול וביקור בשדרות וסיום בירושלים שכלל טקס בכותל וביקור בהר הרצל. הנושא של המסע הוא הזהות העצמית שלי, אני והקבוצה ואני והמדינה. הילדים לנו גם בשטח, גם באורחן וגם באכסניה וחוו מפגש עם אוכלוסיות שונות ודיונים בתוך הקבוצות. היה מעניין וחווייתי.


סיכום טיול י"ב

שנתון י״ב יצא לטיול השנתי המסורתי בהרי אילת. מזג האוויר האיר לנו פנים.

״כבשנו ״ את הר אמיר, הר שחורת, הר שלמה והר צפחות, קינחנו בשנירקול בחוף אלמוג.

המדריכים היו טובים, האוכל והמנהלות - 5 כוכבים, וגם המע״רים נחמדים.

צוות המחנכים בחיזוק, בליווי ובתמיכה של שרה, רונן ויותם עמד בהצלחה במסלולים הקשים.

התלמידים התנהגו כראוי.

נהננו וחזרנו מלאי חוויות.

קישור לתמונות

Big picture

במעגל הדורות - שנתון ז

בשבוע כל כך מגוון וגדוש בפעילויות גיבוש ולמידה משמעותית, תלמידי שנתון ז' קיימו מפגשים מרגשים עם הסבים והסבתות של תלמידי הכיתות.

קבלת הפנים של הסבים בשער ביה''ס ובכיתות הייתה מרגשת ומחממת את הלב. במפגשים, באווירה משפחתית ובשיתוף פעולה מלא בין הדורות, פתרנו חידונים רב-דוריים: יאללה-ביי - סלנג של אז והיום, 'לא נפסיק לשיר'- התאמה בין הזמרים לשיריהם. בצורה אינטראקטיבית זיהינו דמויות בתולדות המדינה, שרנו, צחקנו ונהננו ביחד. המצגות והסרטונים המחישו לתלמידינו את ביה''ס של פעם ולסבים את ביה''ס של היום, וכל זה בליווי של הסיפורים המרתקים והמחיים את ההיסטוריה שלנו מפיהם של הסבים.

ללא ספק שהאירוע הוא נכס חשוב ומשמעותי לסבים, לילדים ולביה''ס בכלל. אנחנו שמחים וגאים בכך שהצלחנו ליצור מפגש עם הנוער, לחבר בין הדורות ולזמן עשייה משותפת שתמיד מביאה לניצחון!

ברצוננו להודות לכל האנשים שלקחו חלק בהכנה, ארגון וביצוע של הפעילות "במעגל הדורות" - תודה גדולה!

Big picture

הצגה שנתון ט

שנתון ט' צפה בהצגה המצויינת "החבר'ה הטובעים". ההצגה הזהירה אותנו על השימוש לרעה באלכוהול בקרב בני הנוער, ועל התוצאות העגומות שעלולות להתרחש בעקבות התמכרות לשתיה מופרזת.
Big picture

טורניר כדורגל שנתונים ט-י

Big picture
משוב למידעון

נשמח לשמוע הארות ומחמאות