כורכומין גולד

מגישות: רוני יעקובי, מרב מינץ ומאי פוביצר

כורכום

כורכום הוא צמח שורשו משמש למאכל, את אבקת הכורכום מייצרים מייבוש וטחינה של שורש הכורכום.

כורכום בצורת קנייתו הינו אבקה צהובה יבשה בעלת ריח חריף וטעם עדין. ניתן לצרוך כורכום גם כטבליות או ככדורים.


הכורכום הוא צמח נפוץ מאוד ברחבי דרום אסיה ותת היבשת ההודית. השורש מצוי בשימוש קולינרי ורפואי נרחב ברחבי העולם מזה אלפי שנים. ישנם מספר מינים של כורכום המצויים בשימוש רפואי.

שורש הכורכום משמש כאחד התבלינים החשובים במטבחי אסיה השונים, כאשר הוא נצרך מדי יום, על ידי למעלה משליש מאוכלוסיית העולם. זהו אחד מהצמחים העתיקים ביותר, הידועים בשימוש רפואי מזה אלפי שנים ואחד מצמחי המרפא הנחקרים ביותר כיום.

Big image

מרכיבי הכורכום

כ-3%-5% פיגמנטים צהובים בלתי נדיפים הנקראים כורכומינואידים (משתייכים לקבוצת הפוליפנולים) – פיגמנטים המקנים לכורכום את צבעו האופייני. מורכבים בעיקר מכורכומין, ציקלו-כורכומין, דמטוקסי-כורכומין שהם הרכיבים הפעילים של הכורכום, וצבעם צהוב עז.

בנוסף מכיל הכורכום כ-3%-7% שמן אתרי נדיף בגוון צהוב-כתום המכיל אלפא ובטה טומרון.
Big image

מחיר הכורכום

המחיר הממוצע ל100 גרם כורכום הוא 10.35.
כורכום - חדשות ערוץ 2

הדבר המושך בפרסומת של הכורכום הוא שהוא פורסם בחדשות. כאשר מפרסמים כתבה בחדשות הדבר אוטומטית מושך את עינו של הצופה, בנוסף לכך הצבע של הכורכום בפרסומת מושך את העין של הצופה. בנוסף לכך, מובטח כי הכורכום מטפל בדברים רבים (מחלות, תסמינים שונים, כאבים, דלקות ועוד...)

המידע לקוח מאתרים רבים וממחקרים שונים בהם היו תוצאות זהות או דומות ולכן מפאת המגוון של המקורות ותוצאותיהם ניתן להבין כי המידע אמין.

פעילות רפואית

כורכומין, המרכיב הפעיל בכורכום, נמצא כאנטי-סרטני, מגביר תיאבון, מוריד רמות שומנים\כולסטרול בדם, מחטא (חיצוני), מטפל בפציעות (חיצוני), ממריץ מרה, ממריץ קיבה, ממריץ\מניע, מעודד התחדשות רקמות,מקדם\מסדיר מחזור חודשי, משפר זרימת דם היקפית, משקם\מגן כבד, נוגד דלקת, נוגד חמצון, נוגד קרישה.

פרופיל בטיחות (מה לא מספרים לנו על הכורכום...)

מחקרים שונים בדקו את המינון המקסימלי שנסבל ובטוח לשימוש. נבדק מינון של עד ל-8 גר' ליום של כורכומין.

תוצאות המחקרים הראו כי הסבילות לטיפול הייתה טובה ונטולת תופעות לוואי למעט מקרים בודדים שדיווחו על הרגשה לא נעימה במערכת העיכול, לא נמצא חשש לרעילות.

אך במקרים הבאים רצוי להימנע מצריכת כורכום:

1) חסימת דרכי המרה באבני מרה, במקרה כזה אין להשתמש בצמח ובמיוחד לא כצמח בודד.
2) מאחר והכורכום הוא נוגד קרישה חזק- אסור לצרוך כורכום יחד עם קומדין (תרופה נוגדת קרישה)
3) לפני ניתוחים אסור לצרוך כמות גדולה של כורכום.

בכמויות צריכה רגילות עבור מבוגר בריא, הכורכומין נחשב כבטוח לשימוש. צריכת כמויות גדולות עלולה לגרום לבחילה, בעיות עיכול או שלשול. מומלץ לסובלים ממחלות כיס המרה להימנע מצריכה כורכום כתוסף מזון, כי הוא עלול להחריף את מצבם.

מסקנה

כורכום הוא אכן מזון על. הוא מסייע ומשפר בתחומים שונים בגוף האדם, אינו יקר ונגיש לציבור. לכורכום אין תחליף ישיר אך יש תחליפים לדברים ספציפים בו כגון:

  1. משפר זרימת דם היקיפית ומוריד כולסטרול ושומנים בדם -מחקרים רבים הוכיחו שהשום מסייע להורדת רמת השומנים והכולסטרול בדם, מעכב צימות של טסיות הדם, ממריץ פעילות פיברינוליטית, מסייע להורדת לחץ הדם ומונע טרשת עורקים (1,2,3). אופן השימוש היעיל ביותר הוא אכילת שום טרי, 2-4 שיני שום ליום. ניתן להשתמש בו גם כמיצוי מימי 1:1, 4 מ"ל ליום, או טינקטורה 1:5 ב-60% אלכוהול, 10 מ"ל ליום.
  2. נוגד דלקת - הסלק עשיר בפוליפנולים שמסייעים בהגנה מווירוסים ומדלקות הסלק עשיר בנוגדי חימצון חשובים שמגנים עלינו מחלות סרטן ומחלות כרוניות אחרות. הייחודיות של סלק נובעת מתכולת הבטאלאינים שבו. בטאלאינים הם רכיבים נוגדי חימצון בעלי השפעה חזקה, והם אלו שנותנים לו את צבעו הסגול והיפה.

עבודת צוות

מקורות מידע לכתבה

ד"ר שחר לב ארי- מנהל מעבדה לצמחי רפואה ולחקר הסרטן, איכילוב.

פרופ' אין רון- רופא ראשי מערך אונקולוגי, איכילוב.

ירדנה חציר - חלתה בלוקמיה וטופלה בכורכומין.

מיכל אבני -טופלה בכורכומין.

ד"ר אסתר גלילי- מומחית ברפואת משפחה
Big image