Romulus

Rooma Isa

Big image

Põhiline info

  • Rooma linna asutaja ning esimene valitseja
  • Alba Longa kuningatütre ja sõjajumal Marsi poeg
  • Remuse vend
  • Rajas Vana-Rooma riigi põhilised poliitilised institutsioonid
  • Jaotas rahva võitlusvõimelisteks ja võitlusvõimetuteks
  • Moodustas suursugusematest linlastest Senati, mille liikmete järeltulijatest kujunes vabariigi ajastu Rooma riigi eliit
  • Ei olnud päriselt olemas

Legend

Legendi kohaselt olid Romulus ja Remus vennad, keda vanemad maha jätsid ning panid korviga Tiberi jõkke. Korv aga sattus kaldale ning selle avastas emahunt, kes hoolitses poegade eest. Kasvanud üles, otsustasid Romulus ja Remus asutada linna seal, kus hunt neid leidnud oli. Vennad vaidlesid aga asukoha üle, mis lõppes sellega, et Romulus tappis Remuse. Nii sai temast uue linna ainus asutaja ning nõnda pani ta ka enda järgi linnale nime: Rooma. Linna asutamise kuupäevaks peetakse üldiselt 753 eKr.

Rooma linna asutamine

Saturday, March 21st 753 at 7:45pm

Vatican City

Heihei, sõpsid! Lipsud ette ja klaasid kätte, sest Remuse elu on läbi ja saame lõpuks luua ehtsa peolinna: Rooma! Pidu toimub ülimalt muhedas lokaalis: Vatikani peoruumid. Pilet on 5 denaari, senatiliikmetele 4. Kes oksendab, see koristab.


Raha korjavad:

G1: Ronjulus Soopanus, Andremus Callingulus

G2: Carmelius Caesar, Brittus Coppelius

G3: Kontus Magnus, Josephus Henricus

Surm

Romulus kadus pärast neljakümmet aastat kestnud valitsemist. Tema surma kohta on olemas kaks versiooni: ühe järgi võeti ta elusalt taevasse (ta sai mõnede alamate arvates sõjajumal Quirinuseks), teise järgi tapeti Romulus patriitside poolt.


(Patriits oli Vana-Rooma riigi kodanik, kes kuulus põliste Rooma linna eliitperede hulka ja kes võis astuda riigiameteisse ning pääseda senatisse.)