מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

3-9.12.2017

לקהילת עמק חרוד שבוע טוב

שמחנו לחזור לשגרה ולקבל את פני הכוכבים שבשבוע הקודם תרמו מכישוריהם וזמנם לתלמידי בית הספר ולקהילה, והביאו הנאה רבה לכל אחת ואחד שצפה במופעי המחזמר המרשימים. אנחנו משתדלים מאוד לתת מענה ולעזור לילדי המחזמר להשלים את החומר הלימודי. אם אתם מרגישים שלילדכם יש קושי בהשלמות נא ליצור קשר עם מחנכי הכיתות על מנת לקבל עזרה נקודתית.


רק כבו אורות המחזמר וכבר אנחנו בכותרות על נתוני הגיוס המרשימים לצה"ל. עפ"י הנתונים שפורסמו ביה"ס נמצא במקום הראשון בגיוס בנים בבתי הספר הממלכתיים כאשר הניקוד משקלל אחוזי גיוס, שרות משמעותי והתנדבות לקצונה.

אין ספק כי נתונים אלו הינם תולדה של מאמץ משותף ומתמשך של כלל הגורמים העוסקים בחינוך הנוער בגלבוע לחינוך משמעותי ואני גאה לעמוד בראש מערכת שאלו הם בוגריה.
אנו בבית הספר בכיתות י"א-י"ב מקיימים פעילויות רבות בהקשר לשרות משמעותי בצה"ל המספקות זוויות שונות של שרות ותרומה למדינה.

השבוע נערכנו לקבלתכם ההורים לשיחות ההורים-מחנכים. היה נעים לראות הורים רבים מגיעים לשיחות ואני בטוחה שהשיחות היו חשובות ומשמעותיות לשני הצדדים. אנחנו מודים לכם על שיתוף הפעולה והתמיכה בצוות החינוכי והפרגון. ישר כוח!


בשבוע שלפנינו שני ארועים גדולים.
ארוע המאקתון השני בעמק-חרוד והפעם מייקאתון ביומימקרי - בונים גן משחקים לילדים עם צרכים מיוחדים בהשראת הטבע. האירוע יתקיים בלילה שבין 12-13/12 (בין שלישי לרביעי). במהלך האירוע יקבלו התלמידים בעיות הקשורות לצרכים מיוחדים של ילדים ובעזרת השראה מהטבע ינסו לתכנן מתקנים שיש להם התאמה לצרכים ספציפים.
באירוע ישתתפו תלמידים, מורים ומומחים שונים מהקהילה שיבואו לתמוך ולשתף מנסיונם.

ביום ד' הקרוב יתקיים גמר ליגת התיכונים בכדורסל בת"א. נבחרת הבנים שלנו עלתה לאחר עונה מופלאה לגמר.
זהו מעמד מרגש ביותר ולמעשה אירוע שיא בספורט בתי-הספר.
במסגרת האירוע יוענק פרס ההגינות בספורט שהוא חשוב לא פחות מהעלייה לגמר.
מדובר בכבוד גדול לביה"ס וכל אחד מחברי הצוות שותף מלא להישג זה. לא הרבה בתי ספר זוכים להגיע למעמד מכובד וחגיגי כזה.
אני רואה זכות גדולה בהגיענו למעמד פעם שנייה בארבע השנים האחרונות.

כדי לתמוך בנבחרת ולעזור לה לייצג את ביה"ס ואת הגלבוע כולו בכבוד החלטנו לשנות את סדר היום ולהעלות את כל תלמידי ומורי ביה"ס למשחק הגמר שיערך בשעה 16:00 בהיכל שלמה (גני התערוכה) בת"א.

סדר היום ואישורי ההורים נשלחו ע"י המחנכים.


מאחלת שנצבע את ת"א באדום
ונחזור עם הגביע בשלום.


שבוע טוב לכולנו
לילך.

"הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים, הדואג לדורות מחנך אנשים" - יאנוש קורצ'אק

ביום שלישי האחרון בתאריך ה-5.12 ציינו בבית הספר את יום המורה.

לאחר שחשבנו רבות כיצד להראות למורינו כמה אנחנו מעריכים אותם ואת עבודתם, התחלנו לצבוע, לתלות ולהכין דברים רבים על מנת לקשט את בית הספר לכבוד האירוע.

היום נפתח בפריסת שטיח אדום למורים, מתן כרטיס ברכה אישי בצירוף משהו מתוק, נגנים בכניסה לחדר המורים וכמובן שמחה רבה מצד התלמידים ששמחו לתרום ולשמח את המורים.

בשיתוף פעולה עם וועד המורים וועד ההורים פנקנו את המורים עם מרקים טעימים עוגות וקינוחים.

מועצת התלמידים שמחה ומצפה לעוד הרבה אירועים מוצלחים כמו אלה.

תודה למורים המדהימים שלנו שנמצאים איתנו לאורך כל הדרך, לחנן שחר, יו"ר וועד ההורים.

נכתב ע"י כרמל אסטרוגו, תלמידת י"ב- דוברת מועצת התלמידים.


יום המורה נפתח הבוקר במלוא הדרו ,שלטים מאירי פנים שטיח אדום ומועצת תלמידים בשיא העשייה. פגשנו תלמידים נמרצים הנערכים לצייד כל מורה בברכה ושוקולד כשברקע מנגנים תלמידים מוכשרים. המורים החלו להגיע וההתרגשות הייתה בשיאה. אנו הנהגת ההורים גילינו קשר מדהים ובלתי אמצעי של הערכה עצומה והרבה אהבה בין התלמידים לסגל בית הספר ולהפך. כל הכבוד לכל המארגנים ותודה לכם סגל נפלא על העבודה המצויינת שאתם עושים יום יום בביה"ס. מגיע לכם!

כתבה עדנה פרדו - ועד הורי הרב תחומי עמק-חרוד.


קישור לתמונות

Big image
https://youtu.be/g6TGNj50l5M

הכנות למייקאתון - נסיעה לספארי ברמת גן וסיור במשכן לאומנות

הראש עובד וחושב ומתכונן למייקאתון ב - 12/12...

ביום ראשון יצאו 40 תלמידים לספארי כדי ללמוד ולראות מה זה ביומימיקרי. איך מקבלים השראה מהטבע ולומדים מבעלי חיים ומחקים מנגנונים שונים לטובת הטכנולוגיה.

מקוצי הדורבן למדו לייצר חוטים לתפירה כירוגית יעילים יותר, מזיעת ההיפופוטום מפתחים תכשירי קוסמטיקה ועוד...

ביום רביעי נערך סיור בתערוכה במשכן לאומנויות, לקבלת השראה ויציאה מהקופסא.

לאחר מכן, התלמידים ביצעו תהליך של תכנון ויצירה בסדנה (Mockup) בהדרכתה של עפרי גרדי והתנסו במיני- תהליך פיתוח מוצר.

בהמשך שמענו הרצאה מיערה בשן-חכם המתמחה בגני משחקים. מה המטרה של גן משחקים, האם צבעוניות טובה או לא? איך אפשר להנגיש ו/או לשלב ילדים עם צרכים מיוחדים במתקני משחקים שונים?

יערה הביאה הסתכלות חדשה ומענינת על גני משחקים שתסייע בתהליך הפיתוח במייקאתון.


נשמח לראותכם איתנו או שרק תקפצו לבקר בלילה של 12/12 החל מ1900 בערב.

Big image
Big image
Big image

סל תרבות שנתונים ט-י"ב להקת המחול הקיבוצי

ביום שני התקיים המופע "Kיבוצית 360", יצירתו של רמי באר מאת להקת המחול הקיבוצית. הלהקה נוסדה ב-1970 בקיבוץ געתון שעל גדות הגליל המערבי.

תלמידי השנתונים ט'- יב' זכו בחוויה יוצאת דופן של מחול משתף ובלתי אמצעי, מחול טוטלי שיוצר מתח ואנרגית שיא באמצעות רקדנים, תיאטרון זירה, ודיאלוג בין שפת התנועה הייחודית ללהקת המחול הקיבוצית הצעירה והקהל.

https://youtu.be/CavdDyh-BLA
Big image

מגמת תקשוב

מגמה חדשה בביה"ס - מגמת תקשוב. השנה נפתחה מגמה טכנולוגית חדשה בביה"ס - מגמת תקשוב בה לומדים תלמידי כיתה י2. המגמה מכשירה את תלמידיה להשתמש בטכנולוגיות מחשוב ותקשורת. התלמידים במגמה לומדים את מקצועות הבסיס לעולם המחשוב, דרך לימוד מערכות תקשורת, מערכות פתוחות, מערכות יישומים גרפיות, מערכות מידע וידע ומערכות קנייניות.

בתמונה המצורפת ניתן לראות את התלמידים והמורה שי כהן במהלך השיעור בו לומדים את מבנה המחשב ע"י התנסות מעשית בפירוק והרכבה.

Big image

קום והתהלך בארץ

מגמת גיאוגרפיה ממשיכה בעשייה לקראת החידון הארצי לידיעת הארץ התחלנו בשלב המקדים לכיתות ט' הגיעו הרבה תלמידים למיונים. נאחל בהצלחה לעולים לשלב הבא.

Big image

יום וינגייט

קבוצת תלמידים משנתון ח' בהובלתו של חגי דורון לקחו חלק ביום ווינגייט שהתקיים ביום ה' האחרון בבית שטורמן. התלמידים הצעירים השתתפו למדו על פועלו של ה"ידיד" והורידו את ממוצע הגיל של משתתפי הסיור. נרשמה התלהבות הן בקרב התלמידים והן בקרב המבוגרים.

Big image

בואו הצטרפו אלינו לכיתת וותיקים !!

כיתת הוותיקים של בית הספר רוצה לגדול... אנחנו מעטים אך מאוד איכותיים!

נספר לכם מעט עלינו- ונבקשכם להעביר את ההמלצה החמה למכריכם בגיל הזהב, תושבי המועצה שלנו:

מידי יום שני נפגשת כיתת הוותיקים בחדר לימוד שבספריית ביה"ס למפגש בן ארבע שעות. מתחילים בקפה בקר טוב, וממשיכים לשיעור בתרבות ישראל עם יובל שפירא ממכון שיטים. לאחר הפסקה עוברים לשעה בית ספרית, בה נהנים מפעילות משותפת עם תלמידי בית הספר ו/או שיעורים המועברים על ידי מורי ביה"ס בתחומים השונים.

מפגש מיוחד זה של וותיקים בתוך ביה"ס מהווה חיבור בין דורי נעים, מפרה ומרגש. האווירה אינטימית ומרוממת נפש...

בהמשך ניצור חיבורים נוספים עם התלמידים, כשאלו יבואו ללמד את הוותיקים על פרויקטים שנעשים בביה"ס, ונושאים שהדור הצעיר חזק בהם (הפעלת מחשב, טלפונים חכמים וכו'), וכמו כן נשלב את הוותיקים בשיעורים פרטניים לתלמידים, על פי תחומי הידע שלהם.

מי שכבר הצטרף נהנה מאד!

להצטרפות ניתן לפנות ליפעת אסף 0523756203, או ליובל בריל 0528390936

תחרות אופנים

נבחרת האופניים של ביה"ס השתתפה השבוע בתחרות ביער משגב.
אוריה שלף-כץ זכה במקום שני בגלאי ז-ח ואילו תומר לבני במקום שלישי לכיתות ט'. כל הכבוד לחברי הנבחרת, למורה המלווה איריס וייס וכמובן למאמן בועז שושן.

Big image

אומרים תודה לנבחרת הבנות בכדורסל

ביום ה' האחרון קיבלנו את שבעת המופלאות בהתכנסות חדר מורים. הבנות התקבלו במחיאות כפיים של כל המורים ודברי ברכה של לילך מנהלת ביה"ס.
לא פשוט להיות קבוצה קטנה לשחק ולנצח נבחרות רבות ולהגיע לחצי גמר ליגת התיכונים. להישג הגדול תרמו מלבד היכולת האישית של כל אחת מהשחקניות גם רוח הצוות והחברות האמיתית בין הבנות הם שהביאו אותן להישג זה. תודה גדולה גם לשושי אלוני שליוותה ותמכה בבנות לאורך כל הדרך ולמאמן אבידור לוי.

Big image

ח7 באתגרים

Big image

מהו שירות "Find my iPad"?

״מצא את ה-iPad שלי״ יכול לסייע לך לאתר ולאבטח את ה-iPad בעזרת יישום הניתן בחינם כולל נעילת הפעלה, שמטרתה למנוע מאנשים אחרים להשתמש ב-iPad שלך אם תאבד/י אותו.
ה-Apple ID והסיסמה שלך חיוניים להפעלה של ״מצא את ה-iPad שלי״, או למחיקה והפעלה מחדש של ה-iPad.

הפעל/י את ״מצא את ה-iPad שלי״: עבור/י אל ״הגדרות״ > iCloud > ״מצא את ה-iPad שלי״.

חשוב: כדי שניתן יהיה להשתמש במאפיינים אלה, על ״מצא את ה-iPad שלי״ להיות פעיל לפני אובדן ה-iPad. על ה-iPad להיות מסוגל להתחבר לאינטרנט כדי שניתן יהיה לאתר ולאבטח את המכשיר.

שימוש ב״מצא את ה-iPhone שלי״: פתח/י את היישום ״מצא את ה-iPhone שלי״ במכשיר iOS או עבור/י אל www.icloud.com/find במחשב. התחבר/י ובחר/י את המכשיר שלך.

השמע קול: השמעת קול בעוצמה מלאה למשך שתי דקות, גם אם הצלצול מוגדר לשקט.

מצב מכשיר שאבד: אם איבדת את ה-iPad, נעל/י אותו מיידית עם קוד גישה ולשלוח אליו הודעה המציגה פרטי קשר. ה-iPad גם עוקב אחרי המיקום של עצמו ומדווח מהו על-מנת שתוכל/י לדעת איפה הוא היה כשתסקור/י את היישום ״מצא את ה-iPhone שלי״.

מחיקת ה-iPad: הגנה על הפרטיות שלך על-ידי מחיקת כל המידע והמדיה מה-iPad ושחזור שלו