מידעון ועוד ברב תחומי עמק חרוד

10-16.6.2018

טורניר כדורסל לזכרו של נדב יצחק ז"ל

ביום חמישי האחרון תלמידי שנתון ז' השתתפו בטורניר הכדורסל השני לזכרו של נדב יצחק ז"ל.

נדב היה תלמיד כיתה ז' שנפטר בשנה שעברה במהלך שנת הלימודים. נדב אהב כדורסל, היה נער אופטימי, אוהב אדם ומלא שמחת חיים ולכן הוחלט יחד עם הוריו כי הדרך הטובה ביותר להנציח את שמו של נדב תהיה בטורניר כדורסל.

בשבוע האחרון עברו חבריו הקרובים של נדב בכל כיתות ז' וסיפרו על נדב כדי לקרב את התלמידים לסיפורו האישי של נדב, וביום חמישי התייצבו כל כיתות ז', בצבעי חולצות כיתתיים אחידים, לטורניר מהנה, מלא שמחת חיים, פרגון, חברות וערכים. האירוע, בנוכחות הוריו של נדב, התחיל בטקס מרגש בו נשאו דברים תלמידי כיתתו של נדב- ח4, ההרכב הקולי שר את השיר "תמיד יחכו לך" וניתן האות לפתיחת המשחקים.

הדגש במשחקים היה שכל מי שרוצה לשחק, השתתף, וכך נוצרו קבוצות מעורבות של בנים בנות ותלמידים שאינם שחקני כדורסל פעילים אך כאלו שרצו להשתתף. אירוע ערכי, מרגש ומשמעותי זה, לווה בכל הערכים עליהם ביה"ס מחנך את תלמידיו והוכיח כי לכל תלמיד ותלמידה יש מקום ואפשרות להשתתף בכל אירוע בעמק חרוד.

קישור לתמונות

Big picture

משחק המשקיעים

שנתון ח' חווה בשלושת השבועות האחרונים משחק לימודי מאתגר, בשיתוף פעולה עם בית שטורמן. הרעיון היה "להזיז את הגלבוע", ולסיים את שנה"ל בתחושת עשייה, סיפוק והתעלות!

הכיתות התחלקו לצוותים, שהתחרו ביניהם בלימוד, ובהצגה ממוקדת של העמק והאזור מזויוות שונות. הם הציגו את מה שלמדו בזמן קצוב מאד בפני "משקיע". בכל נושא היה יסוד מקראי, יסוד ציוני, ודיון בסוגיה ערכית אקטואלית. כמו: גיוס נשים לשירות קרבי מימי התנ"ך, הפלמ"ח וגם כיום, או יחס ההתיישבות אל הטבע שימור מול פיתוח.

המשחק היווה מעין מיזם סיכום בנושא העמק והאזור, מיזם המשלב תכני למידה בתחומי דעת רבים: תנ"ך, הסטוריה, תרבות ישראל, חי וצומח, גאוגרפיה, אנגלית ודרמה.

המשחק הסתיים ביום שיא בבית-שטורמן. במהלך היום הציגו התלמידים למשקיע את הנושאים, עשו פעילויות נוספות במוזיאון, ושמעו עדויות מותיקי העמק. התלמידים התעלו על עצמם! היה תענוג לראות ולשמוע אותם.

ברצוננו להודות לרבים וטובים מישובי האזור, שתרמו מזמנם, והשתתפו במשחק בתור "משקיעים", עדים, ושופטים: אריה בן שמחון ממושב ברק, ליזט לוי מדבורה, אמנון סתוי מעיח"מ, יהודית ומשה פלד, קרן ריין, ומוקי פלד מבית-השיטה, דורית פינק, מילטון קפלן, ואדי סולו מיזרעאל, נחמיה הן וגדעון ברוידא מעיח"א, ישראל מוסקוביץ מתל-יוסף, ברנדה מגבע, בני ויעל אתר ממולדת, רחלי קדוש מגן-נר, נעמה צור מרם-און, שרית רודברג מרמת-צבי, עירית חזן מחבר וכמובן תודה ענקית לזיר לוז, זקן המורים בביה"ס ובמדינה כולה!

ברצוננו להודות בביה"ס למורים הרבים ששיתפו פעולה ותרמו מזמנם להצלחת המשחק, החל בתלמידים מכיתות ט' וי"א שהתנדבו לעזור, דרך מורות המרכז הלימודי, וכלה במנהלות, שנטלו חלק בשיפוט.

ברצוננו להודות להורים וסבים, שנתנו לנו "רוח גבית" בפתרון החידות על העמק, ותרמו בהשתתפות בימי השיא, ובהכנת כיבוד הפתעה לתלמידים.
תודה גדולה לחגי דורון שהגה וכתב את המשחק ולצפרא שהם על ההוצאה לפועל. אין עליכם!

קישור לתמונות

Big picture

ערב סיום האולפן למחול

סיום השנה של תלמידי האולפן למחול זימון לנו ערב מרהיב ומרגש. התלמידות והתלמידים הפגינו יכולות גבוהות פרי של עבודה קשה שמתקיימת כל השנה. הערב היווה גם ערב סיום ופרידה מארבע מארבע בוגרות מגמת המחול מכיתה י"ב: זיו זינו, עמית סגל, עדי בוקי ודנה ורדי.
תודה גדולה לילנה זינשטיין ולצוות המורים באולפן על שיתוף הפעולה והעבודה המאומצת לאורך השנה.
Big picture

טיול מד"צים ט'

השבוע הסתיימה פעילות אתגרים. כיתות ח חנכו השנה 10 גנים טיפולים ליום אתגרי וחוויתי. את תלמידי שנתון ח ליוו 37 מדצים מסורים משנתון ט. המדצים הנפלאים סיימו את תפקידם ביום פעילות במצוק דלתון שבסופו קיבלו תעודות הוקרה. מאחלים להם ולנו שימשיכו לעסוק בהדרכה ולפזר מהטוב שבהם
Big picture

מסיבה פנימית שנתון י"ב


אמר ג'ונתן ספרן פויר:

" כל כך הרבה אנשים נכנסים ויוצאים מהחיים שלך! מאות אלפי אנשים! אתה חייב להשאיר את הדלת פתוחה כדי שיוכלו להיכנס! אבל זה גם אומר שאתה חייב לתת להם ללכת״.

לאחר 6 שנים בבית הספר אנחנו נפרדים מבוגרי י״ב.

ביום חמישי - 14.6.18 - התקיימה המסיבה הפנימית של שנתון י״ב.


בערב מרגש מאוד חילקנו את תעודות בוגר בית הספר ונפרדנו - מחנכי הכיתות מהבוגרים והוריהם.

תודות: למיכל אולשק הרכזת החברתית על ארגון הטקס ולנטע בלאס, ליובל בריל ולאושרת אדרי - שעזרו בהכנות, בארגון ובחיסול.

Big picture