בירה עם שיבולת שועל-זה פחות משמין

היום נציג לכם את הבירה שיצרנו

הבירה החדשה שפיתחנו היא...

בירה עם שיבולת שועל(תחליף ללתת)ושאר מרכיבי הבירה המקורית.בירת שיבולת השועל מוורידה את רמת הכולסטרול בדם ותורמת לתחושת שובע לאורך זמן

והנה אחת מהדרכים להכין בירה ביתית

How to make great tasting beer at home.

אופן הכנת המוצר הביוטכנולוגי שפיתחנו-בירה עם שיבולת שועל

אנחנו פיתחנו בירה חדשה שתיהיה שונה מהבירה המקורית.

הבירה המקורית כוללת בתוכה לתת,כשות,שמרים ומים לעומת זאת הבירה שלנו תכיל שיבולת שועל( שתחליף את הלתת)ואת שאר מרכיבי הבירה המקורית .

פיתוח הבירה החדשה נועד כדי ליצור בירה "בריאה יותר " ( בהשואה לבירה המקורית ) ובעלת ערך תזונתי גבוה יותר .

שיבולת שועל:שיבולת שועל היא חומר הגלם העיקרי ביצירת הבירה שלנו.שיבולת שועל הינה דגן אשר עבר הנבטה.הגורמת להיווצרות פרופיל עמילנים המתאים לייצור בירה.שלב זה מתחיל בהשריית הדגן במים למשך מספר שעות. המים מביאים לתהליך נביטה, שבמהלכו מפרקים אנזימים בגרעיני התבואה את חומר התשמורת העמילני. עמילן הוא רב-סוכר, שיש לפרק אותו לסוכרים פשוטים, שרק הם זמינים לפעילות הפירוק של השמרים (תסיסה). לאחר מכן מוחזקים הגרעינים הנובטים באולמות מיוחדים, מאווררים ומבוקרי טמפרטורה, על מנת להמשיך את תהליך הפירוק.בשלב הבא עוצרים את ההנבטה על ידי ייבוש הגרעינים באוויר חם. בשלב זה מקבלים לתת בגוונים שונים באמצעות דרגות קלייה שונות. שיבולת השועל שעוברת קלייה קלה, מכילה עמילן ואנזימים )עמילאז) שיפרקו אותו לסוכרים בהמשך תהליך הייצור; מסיבה זו,שיבולת השועל היא תמיד רוב השיבולת בה נעשה שימוש במתכון בירה אופייני.

המים:מקור המים ותכונותיהם משפיעים במידה רבה על התוצאה הסופית מאחר שהמים הם מרכיב עיקרי בבירה.

כשות: תפקידה העיקרי של הכשותנית בבירה הוא הקניית מרירות וארומה אופייניות. לשם תיבול והוספת מורכבות נהוג להשתמש בצמחים שונים, ולא רק בכשות, בייצור בירה. אולם בנוסף לתכונותיה הארומטיות, נודעו לכשות יתרונות על פני צמחים אחרים בשל סגולותיה המיוחדות, שהפכו אותה לפופולרית יותר ויותר בקרב מבשלי בירה מסחריים: מרירותה מצמיאה ומעוררת שתייה מוגברת, והיא מונעת או מצמצמת פעילות חיידקית.

שמרים: שמרים הם יצורים חד תאיים אוקריוטים המסווגים בממלכת הפטריות. השמרים מפרקים חד-סוכרים כגון גלוקוז ודו-סוכרים כגון מלטוז ומנצלים אותם לתהליך יצירת האנרגיה שלהם. תוצרי הלוואי מפעילות זו הם פחמן דו-חמצני ואתנול.

מלבד פחמן דו-חמצני ואלכוהול יוצרים השמרים חומרים רבים אחרים התורמים לטעם ולארומה של הבירה.

השפעת הבירה שלנו על החברה

הבירה שלנו תרמה לחברה בכך שהיא יצרה עוד

סוג של אופציה למשקה אלכוהולי מלבד יין או

וודקה או וויסקי או אותה בירה רגילה. היא משקה קל ולכן אנשים עם ערכים תזונתיים טובים ובריאים יותר ולכן אנשים יאהבו לשתות אותה כמעט בכל מקום וכמעט עם כל דבר .הוא משקה "בריא" יחסית מכיוון שמורכב משיבולת שועל שנחשבת לבריאה ביותר,שמרים,מים וכשות שזהו צמח מריר אך בריא.הביאה עמה תהליכים חדשים של תסיסה. נחשב למשקה אלכוהולי זול.נוצר משקה מחומרים שבדרך כלל לא מייצרים מהם משקאות וזה תרם לידע החברה.