Turvaliselt internetis

Madlike Eljand

Rämpspost

Rämpspost ehk spämm on on e-kiri või sõnum e-postis.Tavaliselt on rämpspostik reklaamid ja petukirjad.Rämpspostiga levitatakse sageli viiruseid.

Viirused

Arvutiviirus ehk viirus on programm mis on võimeline end iseseisvalt kopeerima ning arvutit nakatama. Mõistet „viirus“ kasutatakse ekslikult ka muud tüüpi, ka isepaljunemisvõimeta pahavaraprogrammide puhul: nt reklaam.
Big image

Salasõna

Parool ehk salasõna ehk koodsõna on salajane sõna või märgijada, mida kasutatakse autentimisel, et tõestada oma identiteet või saada kuskile juurdepääs. Sel juhul võib parooli võtta kui juurdepääsukoodi. Parooli peab hoidma saladuses, et valed isikud seda kasutada ei saaks.Parool peaks sisaldama vähemalt 8 -16 kirjamärki.
Big image

Ahelkirjad

Ahelkirjad on need kui sul käsitakse midagi edasi saata.

Näiteks: Sul on aega 10min et jagada seda postitust,kui sa seda ei jaga siis võib 2 päeva pärast su ema ära surra.

jne.

Tulemüür

Tulemüür on rakendus, mille ülesandeks on kontrollida arvutisse tulevaid ja sealt väljuvaid võrguühendusi ning vastavalt talle kehtestatud reeglitele need kas läbi lubama või keelama. See töö on küllaltki keeruline, kuna jälgides kõiki informatsioonivooge nii sise-kui välisvõrgu vahel peab ta suutma otsustada, millised neist infopakettidest on pahatahtlikud ja millised lubatavad.
Big image