מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

11-17.2.2018

לקהילת עמק חרוד שלום רב

חמסין של ניסן / לאה גולדברג

אָכֵן אֵדַע, זֶה יוֹם לְלֹא תְּמוּרָה
וְלֹא נָפַל דָּבָר וְלֹא אֵרַע
וְלֹא יַבְדִּיל בֵּינוֹ לְבֵין יָמִים
צִיּוּן וָאוֹת אֲשֵׁר מִטּוֹב עַד רָע.

וְרַק לַשֶּׁמֶשׁ רַיחַ שֶׁל יַסְמִין,
וְרַק לָאֶבֶן קוֹל שֶׁל לֵב פּוֹעֵם,
וְרַק לָעֶרֶב צֶבָע שֶׁל תַּפּוּז,
וְרַק לַחוֹל שְׂפָתַיִם מְנַשְּׁקוֹת.


ביום רביעי 21.3.2018 יתקיים בביה"ס יריד המעשים הטובים.

החל מ 12:30 יופעלו דוכנים בהם כל כיתה תתרום את חלקה ליריד.

אנו קוראים לכל תושבי העמק להגיע ביום זה לביה"ס ולתרום ברוחב לב.

יום פתוח 2018

ביום ג' השבוע ארחנו את בוגרי כיתות ו' והוריהם ביום הפתוח. פתחנו בטקס קצר שבו הופיעו תלמידנו בשיר ונגינה. ומיד לאחר מכן נפתחו תחנות הפעילות של מקצועות הלימוד. הורים ותלמידים נחשפו לתכני הלימוד, שוחחו עם הצוות והכירו את הנעשה בביה"ס. במקביל התקיימו שני מפגשים עם הנהלת ביה"ס. הערב סוכם כמהנה ומוצלח ביותר.
תודה גדולה לענת נאמני שלנו על הפקת הערב המוצלח.


קישור לתמונות
Big picture

יום ניקיון

ביום שני תלמידי 5 יחל באנגלית מכיתה י המשתתפים בפרוייקט debate הפעילו את שכבות ז-ט ביום ניקיון בית ספרי. נושא הפרוייקט היה "תרומה לקהילה". התלמידים תיכננו והוציאו לפועל את הפעילות. התלמידים התנדבו ותרמו לאוירה הבית ספרית. היה יום מוצלח, מגבש ויעיל. מקווים שיום זה יעיד על הבאות.

קישור לתמונות

Big picture

קורס חילוץ והצלה שנתון י'

זאת הפעם הראשונה שתלמידי שנתון י' משתתפים בקורס חילוץ והצלה. בדומה לקורס מע"רים, גם הקורס הזה נועד להכשיר אוכלוסייה אזרחית בהושטת עזרה ראשונית באתרים בהם נדרשת עזרה זאת. התלמידים למדו קורס עיוני בכיתות, שכלל הסבר על קריסת בניינים וההשלכות מאירוע זה כתוצאה מאסונות טבע או מאסונות דוגמת קריסת אולם וורסאי בשנת 2001. לאחר הקורס העיוני התנסו התלמידים בפעילויות חילוץ והצלה בשטח: חילוץ פצועים ונשיאת אלונקה, פינוי גל אבנים, ניסור עץ וברזל ועוד. הקורס על שני חלקיו זכה להתעניינות מצד התלמידים ולשיתוף פעולה. בתום הקורס קיבלו התלמידים תעודת מחלץ קל.


קישור לתמונות
Big picture

תרומת דם - שנתון י"ב

כמיטב המסורת הבית ספרית תרמו תלמידי יב מנות דם . ניידת של מד"א ועימה פארמדיקים הגיעה למשך מספר שעות וקיבלה את פני התורמים הרבים שקיבלו הסבר על מצוקת מנות הדם בארצנו והתגייסו לתרומה המבורכת
Big picture

טיול שנתון ז

ביום חמישי האחרון יצאו תלמידי שנתון ז' לטיול יום ברמת הגולן. יום יפה, מזג אוויר מושלם, זרימה בנחלים וטבע לובש גוונים של ירוק מעוטר באדום של דמומיות ונוריות, ורוד של רקפות, כחול של תורמוסים וצהוב של חרדל וחרציות שהוסיפו לטיול את הקסם האביבי. הטיול יצא בשני מסלולים - לאורך נחל זוויתן עליון ולאורך הירדן ההררי שכולל גם את מרכז המבקרים "קסם הגולן" ומעיין סלוקייה. הייתה זאת ללא ספק יציאה ממסגרת של יום לימודים שגרתי בבית הספר, שזימנה למידה אחרת וגיבוש כיתתי תוך כדי התחשבות אחד בשני.

ברצוננו להודות לשלושה נציגי שנתון יב - גל כהן (יב2), יהב שבתאי (יב3) ונאור דהן (יז3), שליוו את הכיתות בחן ובאחראיות מלאה והיו תוספת משמעותית ונהדרת לצוות המורים. תודה מכל הלב!

קישור לתמונות
Big picture

אליפות כיתות ט מחוז צפון בכדורסל

עמק חרוד בנים שנתון ט 2018 אלופת מחוז צפון אשתקד פתחה היום בצהריים את המסע להגנת התואר לעיני אולם מלא בשכבת הבית ספר שהעניקה תמיכה מדהימה לנבחרת הבנים שלה. במשחק הראשון ניצחה את מגדל כרום 6:70. במשחק הקובע על הזכות להעפיל לרבע הגמר ניצחה את עמל נהריה 28:65. רבע הגמר ייערך ב17/4 .תודה רבה לקהל העוצמתי של עמק חרוד שנתון ט 2018.

לחצו כאן לצפייה בכל התמונות

Big picture

קבוצת הכדורשת של בנות י-י"ב ייצגה בכבוד את ביה"ס באליפות המחוז והגיעה לשלב המכובד של חצי הגמר.

Big picture

מגמת תאטרון

השבוע תתקיים בחינת הבגרות בהפקה של תלמידי יב' שלומדים בהרחבה של 5 יחידות לבגרות.

הבחינה מהווה 50% מהציון הסופי של הבגרות בתיאטרון.

(30% הערכה חלופית ניתן ב יא' . 20% בחינת הבגרות העיונית פנימית, בסוף יב')

הבגרות בהפקה כוללת:

· עבודה בקבוצות של עד 8 תלמידים.

· בחירת מחזה מתוך מחזאות העולם ומחזאות ישראלית

· עריכה וקיצור של המחזה ל 30 עד 40 דקות. (דרמטורגיה)

· כתיבת עבודת חקר, "ספר הפקה" בשיטת ה PbL שבו פרק משותף לקבוצה ופרקים אישיים של כל תלמיד.

· כל תלמיד מתמודד עם תפקיד משחקי (בניית דמות) ועם תפקיד הפקתי(תפאורה תאורה תלבושות הפקה בימוי עיצוב קול ) והם נבחנים גם על התפקיד המשחקי וגם על התפקיד ההפקתי.

· ביום הבחינה : הבוחנת צופה בהפקות שהכינו – השנה יש לביה"ס שתי הפקות ולאחר מכן מתקיימת בחינה בע"פ בה נשאל כל תלמיד שאלות על תפקידיו, בהתאם למה שכתב בספר ההפקה, בהלימה לתוצאה על הבמה.

בחינת הבגרות של יב' בתיאטרון נחשבת קשה מאוד ומחייבת תהליך ארוך מאוד של חיפוש, חקר, ועבודה בימתית.

כמו כן העבודה בקבוצות גדולות (עד 8 תלמידים בקבוצה) קשה מאוד לתלמידים שיודעים כי הציון שלהם אישי, אך קשור ונגזר גם מהעבודה הקבוצתית.

והתלמידים "מבלים" שעות רבות של חזרות בסופי יום ובסופי שבוע .

את הבחירות של ההצגות אתם יכולים לראות בפוסטר המצורף.

כולכם מוזמנים לחזות בבגרות, שהיא בעצם יצירה של התלמידים.

נשמח לראותכם.

בברכה בלה בן ארי

Big picture