Bizden Haberler

25 Mart 2022

Big picture

TAC Yatılı Öğrencilerimizin Okul Aile Birliğimiz ile Buluşma Yemeği


“Anne eli değmiş gibi…”


“İstek sizden yapmak annelerimizden!..”


Okul Aile Birliği ve okulumuz idarecilerinin bir araya geldikleri rutin toplantıları 23 Mart 2022 Çarşamba günü gerçekleşti.


Okulumuzda gelenek haline gelen ve ayda bir yatılı öğrenciler için hazırlanan “Anne Yemeği” etkinliğine maalesef salgın nedeniyle uzun bir süre ara verilmek zorunda kalınmıştı.


Toplantı sonrasında, Okul Aile Birliğinin tüm üyelerinin katılımlarıyla bu yılın ilk “Yatılı Öğrenci için Anne Yemekleri” etkinliği gerçekleşti.


Okul Aile Birliğimizin ve velilerimizin de destekleriyle büyük bir özveriyle hazırlanan akşam yemeğinde, okulumuzdaki yatılı öğrencilerimiz ile yeniden bir araya gelindi.


Okul Aile Birliğinin tüm üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşen bu güzel etkinlikteki yemeklerin hepsi öğrencilerin istekleri doğrultusunda hazırlandı. Birbirinden farklı ev yemeğinin bir arada olduğu masalara yatılı öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdi. Öğrencilerimizin kendileri için sevgiyle hazırlanan lezzetli ikramları keyifle ve iştahla yedikleri gözlerden kaçmadı.


Böylece, okulumuzun yatılı geleneklerinden birini daha gerçekleştirmenin keyfini hep birlikte yaşamış olduk.


Salgın nedeniyle ara vermek zorunda kaldığımız geleneksel etkinliğimizi yeniden hayata geçiren Okul Aile Birliğimize ve destek sağlayan velilerimize teşekkür ederiz.

Teknoloji ve İnovasyon Konuşmalarının 4’üncüsü Gerçekleşti24 Mart Perşembe günü gerçekleşen “4. Teknoloji ve İnovasyon Konuşmaları” etkinliğimizin konuğu bu kez Microsoft’ta yönetici pozisyonunda çalışmakta olan Bilgisayar Mühendisi, Siber Güvenlik Uzmanı Gökhan Özhan oldu. Yapay Zekâ, Girls in Tech ve Robotik Kulübü öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte Özhan, siber güvenlik ve Microsoft’ta staj olanaklarıyla ilgili bilgiler vermenin yanı sıra TAC’deki günlerine de değindi.


Sayın Özhan’ı okulumuzda ağırlamaktan onur duyduğumuzu belirtmek isteriz. Ayrıca katılımından dolayı teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

Big picture

Kampüsümüz, Köy Okulundaki Kardeşlerimizin Kahkahalarına Yeniden Kavuştu


TAC’de gelenektir topluma faydalı olmak, liderliği anlamlı projelerle pekiştirmek. Uzun yıllardır kampüsümüzde ağırladığımız ve kalıcı öğrenme için eğittiğimiz köy okulunda okuyan minik kardeşlerimizle tekrar kavuştu TAC’li öğrencilerimiz.


Okul kampüsümüzü yeniden civar köylerdeki öğrencilere açmanın mutluluğunu yaşadık. TAC toplum lideri öğrencilerimizin, köy okulundaki kardeşleriyle TAC Kampüsünde bir araya geldikleri etkinlik, Fen ve Makers çalıştaylarıyla başladı Öğrencilerimiz, küçük kardeşleriyle önce fen deneyi yaptılar. Sonrasında, Makers çalıştayında plastik şişe ve balon kullanarak arabalar ürettiler.


Basketbol ve futbol oyunlarıyla devam eden etkinlikte eğlenceli saatler de geçiren misafirlerimiz, abla ve abileriyle pizza yiyerek dinlendikten sonra 6 Nisan’da tekrar görüşmek üzere vedalaştılar.


Etkinlik süresince kampüsümüzün eski canlı atmosferine yeniden kavuşması öğrencilerimizi oldukça mutlu etti. Çocuk sesleri ve gülüşleriyle şenlenen ortamda öğrencilerimizin heyecanını gözlemlemek bizleri ayrıca gururlandırdı.

Liderlik yeteneklerini, anlamlı ve faydalı toplum hizmeti çalışmalarıyla bir kez daha ispatlayan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Big picture

Lise Genç A Kız Satranç Takımımız Türkiye Finalinde!


Osmaniye’de oynanan Satranç Bölge Maçlarının son gününde Okul Lise Genç A Kız Takımımız, Adana Seyhan İstanbul Borsa Anadolu Lisesini 4-0 yenerek Bölge Şampiyonu oldu. Kızlarımızı tebrik ediyor, Türkiye Final maçlarında başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

Öğrencimiz Basketbol Milli Takım Havuzuna Girmeyi Başardı


Hazırlık A sınıfı öğrencimiz TAC’26 Anıl Alyanak’tan basketbolda milli başarı! Federasyon 2022 Faaliyet Programında yer alan Basketbolcu Havuzu Tarama Programı- Anadolu Etabı sonucunda U14 Yıldız Erkek Takımı geniş sporcu kadrosu belirlendi. Kadroda, Hazırlık A sınıfı öğrencimiz TAC’26 Anıl Alyanak da yer alacak. Öğrencimiz Alyanak, FIBA Altyapı Gelişim Projesi kapsamında 26-30 Mart 2022 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek kampa davet edildi.


Gurur duyduğumuz öğrencimiz Anıl Alyanak’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

Atletizm Pistinde 2 ŞAMPİYON!


Okul Lise Genç-B Atletizm Takımımızda okulumuzu ferdi olarak temsil eden Hazırlık Sınıfı öğrencimiz Taha Yağız Topçuğlu, Gülle Atma Erkekler dalında; yine Hazırlık sınıfı öğrencimiz Demir Zihni Uğurses de 110 Metre Engelli Erkekler dalında Mersin Şampiyonu olmayı başardılar.

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Cirit Atmada Mersin 3’üncülüğü


Okul Lise Genç-A Atletizm Takımımızda okulumuzu ferdi olarak temsil eden 10. Sınıf öğrencimiz Yalın Demirbağ, Cirit Atma Erkekler dalında Mersin 3.sü olmayı başardı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

Cirit Atma Kızlar Dalında Mersin Şampiyonluğu ve Gülle Atma Kızlar Dalında Mersin 2’inciliği


Okul Lise Genç-A Atletizm Takımımızda okulumuzu ferdi olarak temsil eden 11. Sınıf öğrencimiz Azra Güzelocak, Cirit Atma Kızlar dalında Mersin Şampiyounu oldu. Ayrıca Gülle Atma dalında da Mersin 2.si olan Azra’yı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Cirit Atma Kızlar Dalında Mersin 2’inciliği


Okul Lise Genç-A Atletizm Takımımızda okulumuzu ferdi olarak temsil eden 11. Sınıf öğrencimiz Elbi Lavin Demirhan, Cirit Atma Kızlar dalında Mersin 2.si olmayı başardı.

Levin’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyouruz.

Big picture

Yurt İçi Üniversiteleri Tanıtımları Devam EdiyorYurt İçi Üniversite Danışma Biriminin organize ettiği çevrim içi üniversite tanıtımları devam ediyor.


Şu ana kadar gerçekleşen Sabancı Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Koç Üniversitesi tanıtımlarına katılan öğrencilerimizin olumlu geri dönüşleriyle etkinliğin amacına ulaşmış olmasının mutluluğunu yaşamaktayız.


Programımızın bundan sonraki bölümünde yer alan üniversitelerin katılım tarih ve saatlerinin aşağıdaki şekilde planlandığını paylaşmak isteriz. Siz değerli öğrenci ve velilerimizin katılımları için şimdiden teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.


İstanbul Teknik Üniversitesi: 28 Mart Pazartesi, 14:00

Yeditepe Üniversitesi: 29 Mart Salı, 17:00

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi: 30 Mart Çarşamba, 13:30

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi: 22 Nisan Cuma

Big picture

Project Development Training

Dear Students,


Our Grade 9-10-11 and 12 students are all invited to join the first 4 modules of the ?Online Project Development Training? which will be hosted by Ozyegin University in March.


You are required to register before March 8th. You may click TRAINING CALENDAR to see the details of the program and sign in.

Don't forget to register by clicking here by March 8th to grab this unique opportunity!

''Mission Posible 5'' Proje Yarışması

9, 10 ve 11. sınıflarımıza yönelik olarak SEV tarafından düzenlenen Mission Possible Proje Yarışması başladı!

Öğrencilerimiz missionpossible.sev.org.tr adresinden okul e-posta adresleri ile giriş yapabileceklerdir.


Sorularınız için Kurumsal İletişim Yöeneticisi Neslihan Özünlü ile iletişime geçebilirsiniz.

''Mission Possible 5” Project Competition


The “Mission Possible 5” project competition organized by SEV for our 9th, 10th, and 11th-grade students is starting! You can attend the Project Development Training, which consists of 6 modules, to be given by Özyeğin University. The first 4 modules will be open to the participation of our 9th, 10th, 11th, and 12th-grade students, and only the "Mission Possible 5" finalists can participate in the last 2 modules. You may visit missionpossible.sev.org.tr by logging in with your school e-mail address, and see the details of the competition, review past projects, and apply to participate in Özyeğin University Project Development training. The deadline to register for the training is MARCH 8th, 2022. To enter the competition, click here and fill out the form. The deadline to enter the competition is APRIL 28, 2022. Click to following posters to viev the pdf poster with links and details. For any questions, you may contact School Corporate Communications Manager Neslihan Özünlü (Sadık Paşa Building, 1st floor)

Big picture

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Haftalık YKS BülteniHaftalık YKS çalışmalarının detayları için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Big picture

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture