עבודה בזה"ב - תאונת דרכים בנשר

מגיש: יהב עזר כיתה : ט'5

מבוא

בתאריך 10 באפריל 2013 בשעות אחר הצהריים באזור העיר נשר שנמצאת בחיפה ,נהג משאית בן 30 תושב רהט , נסע במסלול של ירידה תלולה לכיוון צומת יגור ואיבד שליטה וכתוצאה מכך המשאית פגעה ב-8 כלי רכב פרטיים שעצרו כחוק ברמזור אדום. התאונה לקחה את חייהם של שישה בני אדם וגרמה ל-14 אנשים להיפצע במצב קל עד בינוני ופנו לאשפוז בבית החולים הקרוב .נהג המשאית, בן 30 מרהט, פונה גם כן לבית החולים ושם נחקר על ידי המשטרה .

בתאונה זו הנהג הפר את עיקרון הפער זאת משום שלא שמר על מרחק בין המשאית שבה נהג לבין שאר כלי הרכב שעצרו ברמזור אשר חיכו להחלפת הצבע לירוק כפי שנהוג על פי החוק .

ערוץ 2: תאונת דרכים קטלנית בנשר, 10.04.2013

הגורמים לתאונה

הגורם המכני : לפי קצין משטרה ועדויות של אזרחים שנכחו באזור התאונה , הנהג לא יכל להשתלט על הרכב ולעצור לאחר שפגע בשלושת הרכבים הראשונים מפני שהבלמים במשאית הנהג אינם פעלו במהלך התאונה מה שגרם לפגיעה נוספת בשאר כלי הרכב הפרטיים בנוסף לכך , על פי החקירה שביצעה המשטרה הנהג החזיק במטען המשאית יותר מאשר מותר לפי החוק אשר גרם לו לאיבוד השליטה על הרכב מלכתחילה .

הגורם האנושי : הנהג צבר במהלך שנות ניסיונותיו בנהיגה על הכבישה 16 עברות תנועה מה שמעיד אל אי כשירות מצד הנהג שהוביל לחשיבה ופעולה לא נכונה .

הגורם סביבתי : הנהג נסע במחלף צ'ק פוסט , מחלף זה עמוס בתנועה ברוב היום מה שהגביר את הסיכוי לתאונת דרכים באזור זה וגרם להגברת הסיכוי בפגיעה רבה יותר ברכבים אחרים .

מבט - הערוץ הראשון - תאונת דרכים קטלנית בנשר

ההיבט הפיזיקלי של התאונה

כאשר המשאית איבדה שליטה בירידה התלולה של דרך משה פעל עליה כוח משיכה אשר משך אותה כלפי מרכז כדור הארץ ולא עושה זאת בעקבות כוח נורמל שמאזן אותו וכך שקול הכוחות בין כוח נורמל לכוח הכבידה הוא 0 . למשאית מהירות ותאוצה משלה וכך נוצר כוח שמושך את המשאית כלפי מטה בירידה על פי חוק שני של ניוטון ומכך ניתן לומר שהמשאית תושפע מכוח זה בעקבות איזון בין כוח נורמל וכוח הכבידה ( ניתן לציין שפועל גם כוח החיכוך בכיוון מנוגד לתאוצת המשאית אך אינו משפיע עליה בצורה משמעותית).

בנוסף לכך, למשאית צוברת אנרגיה קינטית במהלך נסיעתה וכאשר היא מתנגשת במכונית כלשהי נוצר מצב של התנגשות פלסטית. התנגשות פלסטית היא התנגשות בה נאבד חלק מסך כל האנרגיה של הגוף שיוצר את המגע בזמן ההתנגשות ,ההפרש בין האנרגיה לפני ואחרי ההתנגשות מומר לאנרגיית קינטית של הגוף השני וגם לאנרגיית חום.

בסוף התאונה כאשר המשאית מתנגשת העץ ונעצרת זאת ניתן להסביר על פי חוק שלישי של ניוטון , המשאית מפעילה כוח על העץ והעץ מפעיל על המשאית כוח השווה בעוצמותו אך מנוגד בכיוונו כלומר , הכוח שהמשאית הפעילה על העץ שווה לכוח שהעץ הפעיל עליה וכך הכוח השקול בסופו של דבר שווה ל -0 מכוון שכוחות אלו שווים בעוצמתם אך מנוגדים בכיוונם אילו המשאית מפעילה כוח גדול יותר יכלה להמשיך בדרכה .

מצורפת סימולציה של חדשות ערוץ 2 המתארת את אשר מתרחש בתאונה .

חדשות 2 - רשת - התאונה הקטלנית בנשר: שלב אחרי שלב

סיכום ומסקנות

תאונה זו נגרמה מאי חשיבה נכונה ובטוחה מצד הנהג ואם היה מתנהל אחרת תאונה זו הייתה נמענת . בתאונה הנהג לא יכל לעצור ולהשתלט על הרכב כאשר איבד שליטה עקב חוסר תקינות בבלמים , אילו הנהג היה בודק את רכבו במוסך ומוודא שרכבו תקין לחלוטין לפני מועד התאונה היה מונע את התקלה בבלמים ומשנה את תמונת המצב של התאונה .

כמו-כן, הנהג הסתובב עם מטען עודף במשאיתו שחרג מן כמות המטען אשר הקצבה החוק למשאיות כשלו ולכן איבד שליטה על משאיתו מלכתחילה והיה יכול למנוע זאת לו היה מקטין את מטענו לפני שיצא לדרך ואז לא היה מאבד שליטה על משאיתו .

יתרה מזאת, הנהג בחר לנסוע במחלף שבו נוסעות רכבים רבים במהלך היום , אילו הנהג היה בוחר לנסוע בדרך אחרת אפילו יותר ארוכה , היה יכול לצמצם את מספר ההרוגים והנפגעים מן התאונה ואף למנוע אותה לגמרי .

לסיכום , הנהג לא נהג בצורה בטוחה והיה עליו לנהוג אחרת ומן תאונה זו הנהגים צריכים ללמוד מטעיותיו ולמנוע זאת אחרת תאונה זו הייתה חוזרת על עצה ולוקחת חיי אדם של אנשים חפים מפשע ומכך אנו למדים שאין להתגרות בסכנה ויש לנקוט את כל האמצעים הדרושים כדי למנוע אותה .

כתבות בנושא התאונה