ישראל או לא ישראל?

67

מהם קווי 67

קווי 67\הקו הירוק, הם קווים המסמלים את גבולות מדינת ישראל אחרי מלחמת העצמאות ועד מלחמת ששת הימים, (1949-1967). מדינת ישראל כבשה את שטחים אלו בזמן המלחמות. במלחמות אלו מדינת ישראל נלחמה נגד כל המדינות השכנות שלה: ירדן,סוריה,לבנון,מצרים.

ישראל או לא ישראל?

מה הכוונה?

הכוונה היא שאם נוותר על שטחים אלו ישראל כבר לא תישאר כמו שהיא. כלומר, אם נוותר על שטחים אלו המדינות האויבות שלנו יוכלו להיכנס אל הארץ הקטנה שלנו ולהשתלט עליה. אבל לכל בחירה יש השלכות: אם נוותר על השטחים מדינות העולם יסתכלו עלינו בעין טובה יותר. ובזכות זה מצב הכלכלי של המדינה ישתפר. אבל מנגד אנחנו נצטרך לשלם פיצויים לכל האנשים שגרים בשטחים האלו. ובנוסף, המדינה תהיה מפולגת ואולי תחזור להיות פלסטינה. או שיש את האפשרות להישאר בקווים הירוקים אבל ההשלכות של הבחירה תשפיע לנו על המצב הכלכלי בכך: שמדינות העולם ימשיכו לחשוב שאנחנו נגד כולם וימשיכו להחרים את ישראל. בנוסף, גם המצב הביטחוני יפגע בכך שהמדינות השכנות שלנו יפתחו במלחמה כדי לקבל את השטחים. אך המדינה שלנו תישאר מאוחדת ולא מפולגת.

הדעה שלי

אני חושבת שאנו צריכים להישאר אם הגבולות שלנו ולא לתת למדינות האויב שלנו להיכנס לכאן. בנוסף, לדעתי אם ניתן להם להיכנס לכאן אז המדינה תימחק ותחזור להיות פלסטינה.