מזכר שבועי - כיתה ז'1

מזכר מס' 1 - יום שישי י"ב תשרי, תשע"ו 25.9.2015

ז'1 בשטח, כל השכבה במתח!

הורים יקרים,


פתחנו את השנה בהכרות אישית עם תלמידי כיתה ז'1 ובהכרות שלי עמכם במסגרת אסיפת ההורים. שמחתי להכיר את כולכם ואודה להורים שנעדרו מהישיבה אם תצרו איתי קשר על מנת שנוכל להפגש ולהכיר באופן אישי.


שיעורי החינוך הכיתתיים הוקדשו וימשיכו להתמקד בהעמקת ההיכרות וליצירת סביבה נעימה, מחבקת ומגבשת. במהלך השיעורים התחלנו בתהליך של בחירת "תפקיד לכל תלמיד" ונמשיך בתהליך זה במגמה שלכל תלמיד יהיה תפקיד. אנו נמשיך בתהליך שיגיע לשיאו בבחירת נציגי הכיתה למועצת התלמידים השכבתית והבית ספרית במהלך חודש אוקטובר ותחילת חודש נובמבר.


במהלך השבועות הראשונים שלנו בחטיבה נכנסו אלינו לכיתה נגני כלייזמרים שנגנו בעבורנו מוסיקה יהודית לכבוד החגים. בנוסף, השתתפנו בחנוכת הגינה הלימודית של בית הספר שבה ניתן למצוא מתקני ספורט ופינות ישיבה כיתתיות לרווחת כל תלמידי בית הספר.


בשבוע שעבר השתתפנו ביום גיבוש כיתתי ושכבתי. תוך כדי ההכנות ובמהלכו של היום התגלו כשרונות רבים הן בתחום האומנותי (עיצוב הסמל והסלוגן הכיתתי לקראת יום הגיבוש) והן בתחומי הספורט והכישורים החברתיים והמוסיקליים. כל תלמידי הכיתה השתתפו ושתפו פעולה באופן יוצא מגדר הרגיל והכיתה אף זכתה במקום הראשון בקטגוריית ה"השתתפות המלאה".


בהמשך, קיימנו "מעגלי שיח" - פעילות בית ספרית המתקיימת אחת לכמה חודשים בכל בית הספר. במסגרת הפעילות התמקדנו הפעם בשיח הנוגע ל"סליחות" שבו התלמידים דנו ושתפו אחד את השנייה בדעותיהם, רגשותיהם ותחושותיהם בנוגע לסליחה ומחילה באספקט האישי שלהם.


בתחום הלימודי.....

התלמידים נבחנו במבחן הדיאגנוסטי באנגלית שנועד למיפוי התלמידים בחתך שכבתי, כיתתי ואישי. המבחן מאפשר לצוות האנגלית לזהות באופן מיידי תלמידים מתקשים הזקוקים לשעות פרטניות ולתמיכה בתחום השפה האנגלית. התלמידים אף עברו את שתי הפעימות של מבחן עמי"ת (מבחן בשפה) - חלוקת הקבוצות תעשה לאחר חופשת הסוכות.


ומה צפוי לנו.....

* ביום שישי ה- 9/10 מבדק עם חומר פתוח בהסטוריה.

* ביום שני ה- 12/10 מבחן שכבתי במתמטיקה. פרטים לגבי החומר לבחינה ניתן למצוא בפורום מתמטיקה ז' באתר בית הספר: https://www.webtop.co.il/v2/?autoLoad=5&schoolID=1105&institutionCode=441469


תודות....

למיכל בן עמי, אמא של תומר על ליווי הכיתה ביום הגיבוש.

להורים שהתנדבו לועד הכיתתי: רוני אמיר אמא של שחר שהיא גם הנציגה הכיתתית בהנהגת ההורים הבית ספרית, רן מאיר אבא של אורי, זהר גיבר אמא של אריאל, מיכל בן עמי, אמא של תומר ועידית אברהם אמא של גיא.

בברכת סופ"ש נעים וחג שמח, דנה ברנקנופף מחנכת הכיתה