חגים ומועדים יום העצמאות

מגישים עומר טל ודניאל ברקוביץ

יום העצמאות

יום העצמאות הוא חג במדינת ישראל, המציין את ההכרזה על הקמת מדינת ישראל בתום המנדט הבריטי. יום העצמאות חל בתאריך ה' באייר, מיד בצאת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.יום זה הוא חשוב מאוד למדינתנו מכיוון שבאותו יום יום ה' באייר תש"ח 14 במאי 1948, כ-8 שעות לפני סיום המנדט הבריטי בהתאם להחלטת החלוקה של עצרת האו"ם ב כ"ט בנובמבר 1947, הכריז דוד בן-גוריון על הקמת מדינת ישראל ונחתמה מגילת העצמאות. ההכרזה הוקדמה לצהרי יום ו', מספר שעות קודם לפקיעתו הרשמית של המנדט בשל כניסת השבת והרצון להימנע מחילול שבת, והתאריך העברי בו נערכה ההכרזה נקבע ליום העצמאות. ביום זה עם ישראל נוהג לצאת מהבתים לחגיגות וטקסים שמתקיימים בחוץ ונערכים טקסים כמו תזמורות צהל תזמורות של תלמידים בבתי ספר נאומים של אנשים חשובים כמו הנשיא ראש הממשלה ועוד הרבה אנשים חשובים מאוד.לסיכום יום זה הוא יום שחשוב מאוד למדינת ישראל. שם המועד : יום העצמאות אנו מציינים את יום זה מכיוון שביום זה הוחרז על ידי דוד בן גוריון הקמה של מדינת ישראל וגם לזכר חללי צהל לפי המסורת במועד זהעם ישראל נוהג לצאת מהבתים לחגיגות וטקסים שמתקיימים בחוץ ונערכים טקסים כמו תזמורות צהל תזמורות של תלמידים בבתי ספר נאומים של אנשים חשובים כמו הנשיא ראש הממשלה ועוד הרבה אנשים חשובים מאוד יום זה נועד לציין אירוע היסטורי יום אבל וזיכרון והוא בעל תפקיד מיוחד.

מועד בעל תפקיד מיוחד

יום העצמאות הוא מועד בעל תפקיד מיוחד מכיוון שיום זה מציין את יום ההכרזה על מדינת ישראל בתום המנדט הבריטי ויש לזה תפקיד מסוים מכיוון שהוא מציין את זה ששיש לנו מדינה, ואנו חיים במדינה משלנו, עם דגל משלנו ומנהגים משלנו.

בסרטון זה מראים את ליל יום העצמאות תשע"ד בהר הרצל

שידור חי הר הרצל, ליל יום העצמאות תשע"ד

כרטיסיות - דניאל

שם המועד : יום העצמאות

אנו מציינים את מועד זה מכיוון שמועד זה מציין את יום ההכרזה על מדינת ישראל, מדינת היהודים שזה חלק מאד גדול ומאד חשוב בהיסטוריה של היהודים כי סוף סוף יש לנו מדינה משלנו.

המנהגים שנוהגים לקיים בחג זה הם לצאת מהבתים ולחגוג במצעדים, הופעות, על האש בפארק עם המשפחה וטקסים הקשורים למועד.

"יום בעל תפקיד מיוחד".

החג הזה מדגיש בעיקר את העובדה שליהודים יש מדינה משלהם ופעם זה היה נשמע בלתי אפשרי מכיוון שכולם כמעט שנאו את היהודים.

כרטיסיות - עומר

שם המועד : יום העצמאות

אנחנו מציינים את יום זה בגלל שיום זה מציין את יום ההכרזה על מדינת היהודים, מדינת ישראל שזה חלק גדול מאד בהיסטוריה של עם ישראל כי סוף סוף יש לנו מקום משלנו לחיות בו.

המנהגים שנוהגים לקיים ביום זה הם לחגוג בעיקר לצאת מהבית וללכת להופעות, לעשות טקסים הקשורים במועד, "על האש" ( מנגל ) עם משפחות בפארקים.

מועד בעל תפקיד מיוחד.

החג הזה מדגיש בעיקר שלנו היהודים יש מדינה משלנו שפעם זה נשמע בלתי אפשרי בגלל האנטישמיות שהייתה ושיש גם כיום.

מחרוזת שירים ליום העצמאות - שירי ילדים בילדות ישראלית

שירי יום העצמאות

הפרטים בעמודים 72 - 77 לגבי יום העצמאות

ביום זה אנו חוגגים את הקמת מדינת ישראל. אלפי שנים היו היהודים מפוזרים בעולם, חיו בארצות ומדינות של עמים אחרים, ללא מדינה עצמאית. לא פעם סבלו היהודים גם בשל היותם מיעוט חלש שאיש לא דאג לו. מדינת ישראל הוקמה כדי לאפשר ליהודים להיות אזרחים מוגנים במדינה עצמאית. מדינת ישראל דואגת גם ליהודים בכל העולם.