רצינו שתדעו 29

16 במרץ, ה' בניסן תשע"ג

מאגר תמונות חינמי - לשימוש המורים

השבוע נפגשתי עם נציגת איגוד האינטרנט הישראלי אשר הציגה בפני את אתר פיקיוויקי - מאגר התמונות הישראלי החופשי. כל אחד יכול להעלות תמונות, וחשוב יותר - כל אחד יכול לעשות שימוש בתמונות אלה.


במאגר שפע של תמונות היסטוריות אשר הועמדו לרשות האתר על ידי אספנים ומוזיאונים. כך לדוגמא לא מכבר סיימו מנהלי האתר להעלות את התמונות שהיו בבעלות מוזיאון הפלמ"ח.

חשוב להפיץ למורים המחפשים מקורות חזותיים להוראה ודרכי המחשה לתלמידים. השימוש באתר נוח מאוד ובעזרת מנוע החיפוש ניתן לגלות יופי של אוצרות. מצורפת דוגמא - משוירן ממלחמת העצמאות.


כתובת האתר: http://www.pikiwiki.org.il/


בהצלחה

Big image

קבוצות הפייסבוק הסגורות

מעגל המורים המצטרפים לקבוצות אלה הולך וגדל. ובכל זאת - רוב רובם של המורים שלנו לא שם. ולמעשה - גם רוב המדריכים. חשוב מאוד שאתם תהיו אלה המובילים את התהליכים המקדמים את תחום הדעת שלנו.


אי לכך - אני מבקשת - פיתחו לכם דף המופרד לחלוטין מחיי המשפחה שלכם, הצטרפו אלינו והאיצות במורים נוספים להצטרף. אנו רוצים ליצור קהילת מורים שוקקת, אשר תהווה קבוצת תמיכה מקצועית משמעותית.

לימוד לבגרות בסמסטר אחד

לפני מספר שבועות ביקשתי מכם לדווח לי על בתי ספר המלמדים את היחידה השניה בסמסטר אחד בלבד ומגישים במועד חורף. קיבלתי שפע של תשובות ומרובן עולה שהמגמה היא להגיש כיתות חלשות יותר מתוך הנחה (מוטעית לטעמי), לפיה רצוי להאביס תלמידים אלה בחומר בבת אחת בתקווה שיצליחו.


אחרי פסח אפגש עם נציגי ארגון המנהלים בנושא. לצורך פגישה זו אני מבקשת לקבל מכם חוות דעת על אופן התנהלות כיתות אלה. האם נתקלתם במקרה בו בית ספר הגיש בחורף ולאחר מכן התחרט וחזר ללמד לאורך שנה?

האם נתקלתם בתלונות של מורים על מהלך כזה?


אנא העבירו אלי את המידע עוד השבוע.

תערוכת 'כך היינו' ברעננה

לקראת יום העצמאות ה-65 של מדינת ישראל, תיפתח בבית יד לבנים ברעננה תערוכה בנושא 'כך היינו'. מתוך הקטלוג עולה שהתערוכה צפויה לכלול שפע של מקורות חזותיים ללימוד תולדות מדינת ישראל.


תערוכה תתקיים מ-13 באפריל עד 29 ביוני.

מסלולי לימוד לתואר שני למורים להיסטוריה

במייל נלווה מצורפת פנית החוג להיסטוריה בבר אילן למורים

חופשה נעימה לכולם

אני מזכירה - אתם יוצאים לחופשה מבתי הספר. אך כמדריכים עליכם לדווח על עבודה השבוע. זה הזמן להנחות את המורים לגבי בחינות המתכונת.בהצלחה לכולם!


אורנה