מידע ועוד מעמק-חרוד

מידעון עמק-חרוד 4-10.6.2017

Big image

לקהילת הרב תחומי עמק חרוד שלום רב

בִּכּוּרִים / דודו ברק

רְאֵה יָמִים בָּאִים, יְמֵי הַשֶּׁמֶשׁ.
שְׁטִיחֵי שָׂדוֹת פְּרוּשִׂים הַרְחֵק לְנֶגְדְּךָ.
בְּטֶרֶם יַעֲלֶה בָּהֶם הַקֶמֶשׁ.
בַּלֶּקֶט, בַּפֵּאָה, בַּשִּׁכְחָה.

אֱחֹז חֶרְמֵשׁ וּשְׁלַח מַגָּל בַּתֶּלֶם.
זָהָב חוֹבֵק אוֹתְךָ מֵאֹפֶק וְעַד תֹּם.
הֵן אֵין יָמִים יָפִים יוֹתֵר מֵאֵלֶּה,
לִפְנֵי אֲשֶׁר יִדְאוּ יְמֵי הַחֹם.
[...]


אנו כבר בעיצומם של ימי החום. בשדות סביבנו הרבה זהב של חיטה (קצורה ברובה) וגידולי עגבניות, תירס, סלק גזר- מלוא הטנא. אכן אין ימים יפים מאלה. גם העשייה הבית-ספרית מביאה איתה טנא מלא תוצרים. אנחנו עוד לא בסיכומים אבל כפי שתוכלו לראות שלוש פעילויות שהתקיימו לאחרונה קושרות את שנת התשעים של ביה"ס ומחברות אליה את קהילת ביה"ס.
כתיבת הערכים לויקיפדיה:
במסגרת לימודי הלשון וכחלק מאירועי שנת התשעים לביה"ס עמק-חרוד, כתבו התלמידים ארבע-עשר ערכים חדשים לויקיפדיה! כל הערכים שנכתבו עוסקים בנושאים הקשורים למועצה האזורית הגלבוע ולהיסטורית בית-הספר. הנחיית התלמידים נעשתה ע"י אלינור ארביב-אלדף בשיתוף עם שי כץ מעמותת ויקימדיה ישראל.
השבוע התקיים ערב אינטימי בו הציגו התלמידים את הערכים שכתבו. שמחנו לארח בערב זה את אסתי ודורון לניר ילדיו של מאיר לניר ז"ל. מאיר כהן כראש המועצה האזורית הגלבוע ואחד הערכים שנבחרו לכתיבה ע"י התלמידים. ערכים נוספים היו בית הספר הרב תחומי עמק-חרוד, בניין ה"במה" בכניסה לביה"ס, מושב מלאה, רבקה שטורמן ועוד.

על שני הארועים הנוספים תוכלו לקרוא בהמשך המידעון: השביל הזה מתחיל כאן - פריצת שביל התשעים שהחלה השבוע ותחרות שחזור התמונות שהסתיימה השבוע.

שמחנו לקבל מכתב ממפמ"ר גיאוגרפיה בגין הצלחת תלמידנו בבחינת הבגרות מועד קיץ תשע"ו - השגי תלמידנו מבחן נת"יב - ניתוח תופעות במרחב היו גבוהים. ברכות לתלמידים ולמורה עופר בשן.


אנו לקראת סוף השנה ולפנינו ארועי סיום ופרידה. ביום ג' הקרוב יתקיים יום פעילות לציון סיום חט"ב של שנתון ט' - הכומט"ית. באותו יום אחרי הצהריים תתקיים גם המסיבה הפנימית של שנתון י"ב.
חשוב לנו לקיים את המסגרת, לשמור עליה ולאפשר סוף שנה נעים ופרידה ראויה מביה"ס. נמשיך להקפיד על החוקים ולשמור על אוירה מכבדת המאפשרת תחושת ביטחון לכל באי בית-הספר.
בשבוע הקרוב תשתנה שעת סיום הלימודים. ביום ג' הלימודים יסתיימו בשעה 14:00. במים ד' ו-ה' בשעה 13:00.


שבוע טוב לכולנו
לילך.

השביל הזה מתחיל כאן...

ביום שישי האחרון, בשעת בוקר מוקדמת,נפגשו נציגים חלוצים ראשונים מבית הספר היסודי והתיכון להתחיל ולפרוץ את שביל התשעים. כזכור לכבוד שנת התשעים לביה"ס יבנה שביל המחבר בין התיכון ליסודי ומוביל משער תל-יוסף אל ראש גבעת קומי. השביל יבנה ע"י קהילת ביה"ס תלמידים והורים ולאורכו יבנו נקודות מידע מתחומי תוכן שונים (היסטוריה, ג"ג, מדעים, תנ"ך ועוד).
תודה ענקית לעדנה פרדו ועינב לבנה נציגות הנהגת ההורים משני בתי הספר שמניעות ומקדמות את התהליך.

כאמור פריצת השביל החלה והמשך העבודה יתקיים ביום שישי הבא 16/6/17 בשעה 7:00 בבוקר. מוזמנים מאוד עם בגדי עבודה ומצב רוח טוב.

Big image

"אז בבית הספר..."- יש לנו זוכים!

השבוע הגיעה לשיאה תחרות שחזור התמונות לרגל תשעים שנה לבית הספר. בטקס חגיגי ובאווירה שמחה הוכרזו שלושת הכיתות שזכו למירב הקולות בהצבעה. סה"כ היו כ-1500 הצבעות, כמות יפה לכל הדעות.

במקום הראשון זכתה כיתה י'7 עם המחנכת טלי גדיש

במקום השני זכתה כיתה י'4 עם המחנכת שושי אלוני

במקום השלישי זכתה כיתה ח'5 עם המחנך אמיר אריאב.

זה המקום להודות ולשבח את כל הכיתות שלקחו חלק בתחרות בתכנון, בביצוע והפגינו יצירתיות רבה.

תודות נוספות על העזרה לאלון גרזון, רחל קארו, יפעת גבאי, ותודה גדולה למארגני התחרות: מאיה גרסיאני ויובל בריל.

Big image

התמונה הזוכה של כיתה י'7

Big image

טיול סיום מדצ"ים

השבוע יצאו קבוצת המדצ"ים של פעילות האתגרים משנתון ט' לטיול במצוק דלתון. הטיול סיכם שנה של פעילות וליווי תלמידי שנתון ח' בפרויקט אתגרים אותו מובילה רונית קשי.
Big image

"אבודים לרגע"

כחלק מהפעילות היעוצית הרחבה המתקיימת בביה"ס להכרות עם הסכנות הטמונות בשימוש בסמים, נפגשו תלמידי שכבת יא' להרצאה עם יאיר קויפמן. בהרצאה צפו התלמידים בסרט "אבודים לרגע" ולאחריו חשף יאיר את סיפורו האישי, הדיכאונות, התקפי החרדה והנזקים הבלתי הפיכים שנגרמו לו כתוצאה מההתנסות בסמים "קלים".

ההרצאה שנערכה בגובה העיניים ובשפה ישירה, אפשרה הצגת תמונה מציאותית, חדה ואותנטית של המקום אליו שימוש בסמים מוביל את המשתמשים. התלמידים הקשיבו וחוו את המפגש כמעשיר, מלמד ומעורר חשיבה.

Big image

"וחג שבועות תעשה לך..."

ממש לפני היציאה לחופשת שבועות, אחרי תקופה לחוצה ומלאה במבחנים ובגרויות, החליטו תלמידי
כיתה י"א 1 ששכבת י"א מוכרחה להשתחרר קצת ולהתמלא באנרגיות. לכן הפיקו מסיבת שבועות לבנה וטעימה לתלמידי השכבה. התלמידים נהנו מאווירה נעימה, תפאורה מרגיעה, שולחן כיבוד עשיר ומפנק מעשי ידיהם, זרי פרחים חיים שנשזרו במקום, ריקודי עם ומוזיקה טובה. היה מוצלח וכיפי במיוחד.

לצפייה בתמונות נוספות לחצו כאן

Big image

עוד נמשכת השרשרת

ערב סיום שנת הבר/בת-מצווה של תלמידי כיתות ז' היה מיוחד ונעים. תלמידי והורי השנתון צפו בהצגה מקסימה ונוגעת ללב "קוביות של שוקולד" מבית תאטרון הבמה. לאחר ההצגה התקיים מפגש מלבב ומחוייך בכיתות שכלל שלל ברכות חידון וסיפורי משפחה. כל השותפים לערב הורים, מורים ותלמידים יצאו בתחושה של התרוממות רוח.

Big image

מתמודדים עם מבחן מתוקשב

תלמידי שנתון ח' התנסו השבוע לראשונה במבחן מתוקשב באנגלית.
התלמידים נבחנו בכישורים שלא נתן לבחון במבחן פורמלי, כגון דיבור וכתיבה - כתגובה לצפיה בסרטון, כל זאת בשימוש אייפדים ומחשבים נייחים.

המורים והתלמידים התרגשו ושידרו סיפוק רב. החוויה סוכמה כחיובית.

Big image

מפגש סיכום נבחרות ביה"ס

השבוע התקיים מפגש סיום לנבחרות ביה"ס בהשתתפות: נבחרת כדורשת בנות, נבחרת כדורסל בנים ט', נבחרת רוכבי האופנים ונבחרת הניווט. השגי נבחרות ביה"ס בכל התחומים היו גבוהים מאוד השנה.
נבחרת האופניים זכתה באליפות המחוז, נבחרת הכדורסל והכדורשת זכו במקומות הראשונים ונבחרת הניווט הגיע אף היא להשגים מצויינים. כל הכבוד לתלמידנו הנפלאים המצליחים לשלב מצויינות לימודית וספורטיבית. בהחלט לא מובן מאליו!

תודה גדולה לצוות החינוך הגופני המלווה את הנבחרות ולצוות המאמנים: לירן- כדורסל, בועז - אופניים, שלו - ניווט וטלי - כדורשת.

מצורף קליפ לסיכום הפעילויות.

Big image
נבחרות ביהס 2017 הרב תחומי עמק חרוד

הזמנה לערב הקרנת סרטי גמר מגמת קולנוע שנתונים י-י"א

Big image
משוב למידעון

לחצו על כפתור המשוב וספרו לנו על חווית הצפייה בפורמט החדש של המידעון