אז מה היה לנו בחודש מרץ...

והנה אנחנו כבר במרץ...

שלום לכולם!

אביב הגיע פסח בא..

חודש מרץ הסתיים לו ביעף... הפוגת פורים בתחילתו וחופשת פסח בסופו הביאה הקלה לכולנו.

מקווה שצברתם כוחות לחודשיים אחרונים אינטנסיביים...

בברכה

עדה

התרמה לאמילי ואלון דורית ריכטר

במהלך חודש ינואר עודכנתי מהרשתות החברתיות ומהווטס אפ הקבוצתי שלי על שני ילדים חולים. אמילי חולת סרטן בת שלוש וחצי מנתניה, הזקוקה לניתוח דחוף בארה"ב שעלותו כ- 300,000 דולר ואלון בן שבע חולה במחלת דושן- ניוון שרירים, אשר התרופות אותן הוא לוקח יקרות מאוד, כמו גם הציוד הרפואי לו הוא זקוק. לאחר שקראתי עליהם החלטתי לעשות מעשה ולהירתם להצלתם. חשבתי כי חט"ב שזר היא המקום הנכון והראוי להרתם עימי למשימה חשובה זו שכן מעבר לתרומה הכספית , ישנה גם את המעורבות החברתית והערבות ההדדית והאקטיביזם, ערכים אותם נושא ביה"ס שזר בגאון.

לצורך כך רתמתי שתי בנות ממועצת התלמידים בבית הספר, רון דהאן מכיתה ט-6 ואור גול מכיתה ט-1 אשר נענו בשניות לאתגר.

במשך חודש וחצי תלמידי שזר נרתמו ותרמו כסף, את דמי החנוכה שקיבלו, דמי כיס וכסף שהוריהם שולחים כתרומה. בנוסף הביאו הילדים ״ טונות״ של חטיפים, במיוחד בשבוע האחרון לרבות הממתקים שקיבלו במשחק ״ הגמד והענק״. את כל החטיפים והממתקים ארזנו ביום חמישי האחרון (עד השעה 6 בערב) למשלוחי מנות אותם מוכרים היום הילדים בדוכן שקיבלנו בקניון קרית אונו.

כמ כן ביום שישי התקיימה בחצר ביה"ס מכירת עוגות, אשר גם אותן תרמו התלמידים, וגם רווחים אלה ייתרמו לטובת שני הילדים החולים.

זה המקום לציין כי משהתחלנו בהפצת הפעילות, נרתמו אליה כל תלמידי שזר בעוצמות בלתי רגילות. תלמידי כיתה ט עמדו בתור על מנת לעמוד בדוכן בקניון ביום מכירת משלוחי המנות במשך 12 שעות! גם בשעה זו, למרות שנמכרו כבר כל משלוחי המנות, עדיין עומדים שם תלמידים ומגייסים כסף לתרומות. ההתרגשות וההיענות בשיאה!


אני אני רוצה להודות לצוות של שז"ר שבלעדיו לא הייתי מצליחה להגשים את חלומי זה ללא כל אחד מהם ובראש ובראשונה ללא עזרת תלמידי ביה"ס שזר.

אני גאה היום עוד יותר מתמיד להיות חלק מביה"ס שזר!

דורית ריכטר

Big image

מסיבת פורים מ-ש-ג-ע-ת !!!

ביום שלישי 3.3.15, חג פורים, הגענו התלמידים והמורים מחופשים לבית הספר עם משלוחי מנות. התכנסנו בכיתות לברכות חגיגיות ולהחלפת המשלוחים, אכלנו וצברנו אנרגיות לקראת ה-מ-ס-י-ב-ה הענקית של שז"ר. במגרש המקורה חיכו לנו משחקי יריד אמריקאי, ורבים מאיתנו ניסו את מזלם בזריקת הכדורים. בקצה המגרש התנהלו משחקי הוקי ומשחקי ביליארד. התור הארוך שהשתרך ליד הקריקטוריסטים לא התפזר גם לאחר סיום המסיבה... הדיג'יי הלהיב את את כולנו עם שירים מקפיצים ועם תחרות תחפושת מרשימה.

היה יום כיפי ונהדר. ונשאלת השאלה - למה לא כל יום פורים?

Big image

יום עיון בנושא המוח

יום עיון בנושא המוח , נערך בתפוח פיס לתלמידי חטיבות הביניים והתיכון. במסגרת שבוע המוח הבינלאומי, נחשפו תלמידי ט' להרצאות מגוונות מפי מיטב החוקרים בתחום, ממרכזי המוח באוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת תל אביב , בי"ח תל השומר ומהתעשייה.

ההרצאות עסקו בנושאי מוח וזיכרון, הזדקנות, תעתועי ראיה, חוש הריח ושיטות חדישות למחקר המוח, פעילות גופנית ומוח, מערכת העצבים, ותאי גזע כפתרון עתידי למחלות גנרטיביות.

חינוך למיניות בריאה בשכבה ח'


לתלמידי שכבת ח' התקיימו שני מפגשים בחינוך למיניות בריאה, בהמשך לתוכנית שקבלו בשנה שעברה.

המפגש הראשון עסק בהתנהגויות בריאות וטבעיות אל מול התנהגויות סירוניות בגיל ההתבגרות.

המפגש השני עסק בהטרדה ופגיעה מינית.

התלמידים שתפו פעולה,שאלו שאלות,הביעו את דעתם וגילו עניין .

רמת המודעות של התלמידים לחשיבות הנושא גבוהה והם צמאים לעוד ידע ושידברו איתם על מה שמטריד אותם.

כולי תקווה שהמפגשים יפתחו לתלמידים פתח לשיח נוסף ומשמעותי ויקדם את התקשורת עם הוריהם.

עדי א.

הגביע הוא שלנו !!!

ביום חמישי ה-12.3.15 נערך גמר האליפות האזורית בשחמט למועדוני ספורט בית ספריים לכיתות ט' . את המקום הראשון קטפו תלמידנו המוכשרים : נגה הנדזל....

כבוד !!!

הערכה חלופית במתמטיקה - משימה עם אחוזים


תלמידי ח3 יצאו לקניון קרית אונו אבל הפעם לא למטרת shopping , אלא במטרה לעבוד על משימה שניתנה להם במתמטיקה ע"י אורית סיני במסגרת הערכה חלופית.

במשימה זו התלמידים צריכים לערוך סקר מחירים על מוצר מסוג מסוים, המיוצר ע"י כמה חברות. לכתוב מדוע בחרו מוצר, לבדוק כמה יצרנים יש למוצר, מהו מחיר המוצר אצל כל יצרן, לייצור טבלת השוואה עם המחירים השונים של המוצר על-פי היצרנים השונים, לרשום את ההבדלים במחיר באחוזים. קריטריונים להשוואה למשל: עם או בלי כרטיס מועדון, עם הנחה/התייקרות, מבצע מיוחד, לרגל החגים, דרך האינטרנט כמה היינו חוסכים וכו'...

אכן משימה לחיים!!! למידה משמעותית כבר אמרנו???

אורית ס.

Big image

של"ח בשביל ישראל - לזכרו של גלעד יעקבי

ביום ד' ה-18.3.14 יצאו אשכול המש"צים ונציגי מועצת התלמידים ליום של"ח בשביל ישראל. היום הוקדש לנושא איכות חיים וסביבה כחלק מהציר המרכזי של התכנית החינוכית בשל"ח וידיעת הארץ "אחריות" בדגש על סדנת אחריותנו על הארץ. השנה יוחד היום לזכרו של תלמיד שלנו סמל ראשון - גלעד יעקב , לוחם בחטיבת גולני, בן 21 מקריית אונו שנהרג במבצע צוק איתן.

ביום זה התפרשו כיתות מכל הארץ לאורך מאות ק"מ ועסקו בפעילות תורמת של ניקיון בשביל ישראל . בחלקו הראשון של היום - ערכנו טקס לזכרו של גלעד יעקבי ז"ל . בחלקו השני של היום - ניקיון מסלול ההליכה בנחל אלכסנדר מגשר הצבים עד חרבת סמרה.

היה יום משמעותי ומאוד מרגש!

בר כוכבא כ. וגרשון ש.

Big image

שז"ר פתח את הבית...

ביום א' ה-19.3.15 בית הספר פתח את שעריו ואירח אנשי חינוך מקרית אונו. במהלך הביקור צפו האורחים בשיעורים דרכם ניתן ללמוד על הייחודיות של של בית ספרנו.

מצ"ב קישור לחוויותינו מביקור זה .

שבוע הבריאות

שבוע החינוך לתלמידי חטיבות הביניים בן צבי ושז"ר בקרית אונו נערך בין התאריכים 24/3 -22.

הפעילות זו השנה השלישית ברציפות, אורגנה על ידי רכזות הספורט בחטיבות ענת משיח מחט"ב בן צבי, תמי הראל מחט"ב בן צבי, וד"ר סמדר יצחקי מנהלת תפוח הפיס בקרית אונו.

השנה הצטרפה לפעילות עמותת "כן אני יכול", עמותה בהתנדבות של אנשים מוגבלים. אנשי העמותה, בניהולו בהתנדבות של מר מוטי צילבון, הכינו אוכל שרכשו התלמידים בסכום סמלי, כתרומה לעמותה.

יום א- יום שיא לכיתות ז'. תלמידי 2 החטיבות בשיתוף ההורים ערכו ארוחת בוקר בריאה בה נהנו הילדים מכריכים, פשטידות, סלטי ירקות ופרות, מים, קורנפלקס וקינוחים בריאים. בהמשך היום שמעו התלמידים הרצאות בנושאים שונים: תרומת איברים מהמרכז הארצי להשתלות בתל השומר, תזונה נכונה, חשיבותה של הפעילות הגופנית, נזקי עישון ושמש, וכיצד להימנע מחלות לב וכלי דם בעזרת ניהול אורח חיים בריא. את היום סיימו התלמידים בהפעלות ריקוד מהנות.

ביום ב- נערך יום שיא לכיתות ח' ל-2 החטיבות. התלמידים שמעו הרצאות בנושא פעילות גופנית ובריאות, והשתתפו בסדנאות שונות שהועברו על ידי מומחים בתחומם: אומנויות לחימה, טניס שולחן, כושר קרבי, קט רגל, כדורעף, טווינה, אירובי, פילאטיס, וטיפוח העור על ידי קוסמטיקאית רפואית. בהמשך היום נערך מתחם אוכל באדיבותה של עמותת "כן אני יכול", והתלמידים נהנו מפעילות מתנפחים במגרשים ומשחקי רצפה.

ביום ג- יום שיא לכיתות ט'. התלמידים עברו סדנאות העצמה, חשיבה חיובית, פעילות גופנית, תזונה נכונה ע"י דיאטנית, והרצאה בנושא הגיינה מטעם משרד הבריאות. חובשים ממד"א לימדו את התלמידים את כללי העזרה הראשונה, החייאה ובקרו באמבולנס. בהמשך היום התלמידים הכינו שייקים של פירות על ידי הפקת חשמל בעזרת דיווש אופניים. מתחם אוכל ומאפרים, וכן טורניר כדורגל לבנים ומחניים לבנות חתם 3 ימים של כיף והנאה.