עבודה בזהב

תאונת דרכים קטלנית בדרום יובל סבירסקי ועמית בראון ט1

מבוא-

יום שבת ה11/10/14 תאונת דרכים קטלנית בכביש 31 ליד לצומת חתרורים. שני כלי רכב התנגשו חזיתית לאחר שאחד הנהגים ניסה לעקוף אוטובוס, כשהוא חוצה קו הפרדה, ופגע ברכב אחר ובו ארבעה בני משפחה, זוג הורים ושתי בנות בגילאים 4 ו-7. כוחות מד"א נאלצו לקבוע את מותו של האב במקום. אשתו ובת נוספת והנהג הפוגע פונו במצב קשה. הבת הקטנה פונתה לבית החולים "סורוקה" במצב קשה מאוד, שם נפטרה מפצעיה.
Big image

ההיבט הפיזיקלי-

ההיבט הפיזיקלי של תאונת הדרכים היה שהבתחלה בזמן שהנהג נסע ועקף את האוטבוס התרחשה אנרגיית תנועה וכאשר הוא נתקע באוטו שהיה מלפני האוטבוס כיוון שהוא לא ראה אותו נוצר חיכוך שגרם לאנרגיית חום ומכאן כנראה נבע הפיצוץ מהדלקה של הדלק שהגיב עם החום שהיה באוויר בנוסף באוטו היה בקבוק ויסקי דבר שהוא דליק וזוהי עלולה להיות סיבה נוספת לפיצוץ שבסופו של דבר גרם לתאונה טראגית שהוביל למוות
Big image

וויסקי ברכב הפוגע


מהחקירה עולה כי בדמו של הנהג הפוגע שהיה מעורב בתאונה בה נהרגו אב ובתו בת ה4 התגלה אלכוהול ברמה הגבוהה פי 2 מהמותר. בקבוק אלכוהול נמצא ליד אחד המושבים בתוך הרכב. אך המשטרה אומרים כי הם לא חושבים שהאלכוהול השפיע בצורה קיצונית והמעשה היה מהתנהגותו של הנהג.

סיכום


סנ"צ דוד בוהדנה, ראש זרוע מבצעים דרום באגף התנועה, מסר:


בשבועות האחרונים אירעו תאונות דרכים רבות, "ביצוע של עקיפה במקום קו הפרדה רצוף הוא מסוכן ביותר ואגף התנועה יפעל בכוחות מתוגברים במהלך כל ימי חול המועד בכביש 31. נמשיך לאכוף את חוקי התנועה באפס סובלנות. נמאס לנו להרים את המתים מהכבישים".

היה ניתן למנוע תאונה זו אלמלא הנהג היה יותר מחושב והיה בודק את הנתיבים הפנויים שלו.