צפון הארץ:)

מאת חן ארמה מאי מקטובי סיוון שמיר שילת פרחן ועמית מור:)

הר החרמון

הַר חֶרְמוֹן הוא ההר הגבוה ביותר בישראל. נמצא בגבול הצפוני-מזרחי של ישראל ונחשב לחלק מרכס מול הלבנון, העובר גם בלבנון ובסוריה.שטחו מחולק בין לבנון, סוריה וישראל.

מועצת פקעין

פְּקִיעִין היא מועצה מקומית במחוז הצפון בישראל. היא הוכרזה כמועצה מקומית בשנת 1958ברשות יוסף חסין עלי הוא היה ראש המעוצה הראשון בפקיעין. פקיעין שוכנת בגליל העליון מערבית לבית ג'ן ודרום-מזרחית למעלות.

כינרת

הַכִּנֶּרֶת היא ימה בצפון מזרחה של ישראל. זהו אגם המים המתוקים הגדול בארץ ישראל. הכנרת מספקת כ-25% מצריכת המים בישראל והיא אחד ממקורות מי השתייה וההשקיה העיקריים שלה.
Big image
הצפון- הנופים, הצבעים והטבע בצפון | "צפון תיירות ונופש"

חיפה

חֵיפָה היא העיר השלישית בגודל אוכלוסייתה בישראל, המרכז העירוני של צפון ישראל, בירת מחוז חיפה וחברה בארגון פורום ה-15. העיר היא ביתה של אוכלוסייה מעורבת יהודית-ערבית.חיפה היא מרכז תחבורתי, תעשייתי ותרבותי חשוב ואחד ממרכזי הסחר הימי של ישראל.
Big image

מערת ר' שמעון בר יוחאי שבצפון

המערה נמצאת צפונית ומעל כיכר המעיין במרחק של כ- 200 מטר בתוך נקיק סלעים ומסביב לה מצויים עצי החרוב המפורסמים, המערה נסתמה בעקבות רעידת אדמה אשר פקדה את האזור, במערה חיו הרשב"י ובנו אליעזר משך 13 שנה הסתתרו מפני רודפיהם הרומאים.

בתקופת שהייתם במערה חיבר וכתב הרשב"י את ספר הקבלה "הזוהר" אשר נחשב כאחד החשובים לעם היהודי, ומכאן עבר הרשב"י אל גוש-חלב ותקופה לאחר מכן עבר אל מירון שם מצוי קברו.
זמן קצר לאחר מכן הגיע בעקבותיו בנו ר' אליעזר אשר לא האריכו ימיו ונטמן בסמוך לקבר אביו.
קברי שני גדולי התורה משמשים כיום כאתר עליה לרגל לעם היהודי בל"ג בעומר
.

Big image

תודה רבה שצפיתם

Big image