"האיבר הנשכח"

עם התמקדות בתהליכי פירוק במעי הגס

רקע על המעי הגס

המעי הגס הוא איבר העיכול האחרון במערכת העיכול. הוא דומה לצינור קצר עם מעט קפלים, אורכו כמטר אחד.

תפקידו ללכד את שאריות המזון, המגיעות אליו לאחר העיכול בקיבה ובמעי הדק, ולספוח מהן את הנוזלים ואת המלחים ולהוות כר לשגשוג החיידקים המועילים. תהליך זה יכול להימשך כ-24 שעות, ולאחריו נפלטת השארית דרך פי הטבעת.

תפקידי המעי הגס

1.חומרים שלא עוכלו עד הסוף, מגיעים למעי הגס עם מעט מהאנזימים מהמעי הדק ושם נשלם עיכולם.

2.ספיגת מים ומומסים ושאריות המזון-

מעבר מים נוספים דרך תאי דופן המעי לדם – ספיגת מים יעילה מאוד. רק כ-100 סמ"ק של מים יוצאים עם הצואה, לעומת תשעה ליטרים העוברים במערכת העיכול ביום. למרות שמרבית ספיגת המים נעשית דרך המעי הדק, קיימת חשיבות גדולה לספיגת המים דרך המעי הגס.

3.יצירת צואה- שאריות מזון לא מעוכלות נאגרות ונדחסות במעי הגס והופכות לצואה. עם חלקיקי פסולת המזון נדחסת כמות גדולה של חיידקים.

תנועת השרירים בדופן המעי הגס דוחפת את הצואה לעבר המעי הישר – הקטע האחרון והישר של המעי.

על חיידקי המעי הגס

בגוף כולו, ובעיקר במעי, חיים המוני חיידקים, המשתנים מאדם לאדם. מספר תאי החיידק במעי בלבד, כ-100 טריליון, גדול פי עשרה ממספר התאים בגוף. אחד התפקידים של המעי הגס הוא פעילות החיידקים שמתרחשת בתוכו. חוקרים מסוימים מדמים את פעילות חיידקי המעי לפעילות של איבר ממש ומכנים אותם "האיבר הנשכח". "אנחנו חושבים היום על האדם כעל יצור סופר-אורגניזמי, כלומר שאנחנו מורכבים מתאי אדם ותאי חיידק", אומר פרופ' ערן סגל, "למען האמת, אנחנו 95% חיידק".

תפקידי החיידקים

החיידקים מסייעים בפירוק חלקי המזון המעטים המגיעים למעי הגס. חיידקים אלו מונעים התרבות של חיידקים גורמי מחלות. מקצת מהחיידקים מייצרים גם ויטמינים חשובים כמו: ויטמין k החיוני לקרישת הדם וויטמין B12 החיוני ליצירת תאי דם.

תפקידם לעכל את המזון שלא נספג במעי הדק. סוגי מזון כמו סיבים תזונתיים וסוכרים מסוגים שונים לא נספגים במעי הדק, ולכן מגיעים אל המעי הגס שם מתפרקים על ידי החיידקים. בתהליך הפירוק המתבצע על ידי החיידקים מופיע תהליך של תסיסה. החיידקים נעזרים גם בין היתר באנזימים שמגיעים מהמעי הדק.הגזים במעיים נוצרים לאחר שחיידקי המעי הגס גורמים לתהליך תסיסה של פחמימות.

מה קורה כשסוכריות מנטוס פוגשות קולה...