Nutiseadmed - siin ja praegu!

Nutiseadmed kui esitlusvahendid koolitusprotsessis!

Minevikust - tänaseni!

Kui 25 aastat tagasi oli mobiiltelefoni ja arvutite kasutamine haruldane nähtus, siis täna, 2014 aastal ei ole see enam midagi uut. Ajakiri Digi (2007) on välja toonud, et nutiseadmete areng võib viia ootamatute saavutusteni. Tänasel päeval, seitse aastat hiljem võime öelda, et nutiseadmed on vallutanud maailma igas mõttes.

Nutiseadmed koolitusprotsessis!

Unustame grafoprojektorid ning sülearvutid. Tänapäeva uhkete nutiseadmete ning mõne toreda äpiga saab teha midagi enneolematut.


Nutiseadmeid on erinevaid, kuid koolitusprotsessi jaoks sobivad ideaalselt tahvelarvuti või näiteks nutitelefon. Selleks, et protsessis kasutada nutiseadmeid on siiski vaja teatud tarkvara.


Järgnevalt toome välja kõige populaarsemad äpid, mida saab koolitusprotsessis kasutada. Esitlemisele tulev tarkvara on tasuta.

Seadmed

Tutvustame valikut seadmeid, mida saab kasutada esitluste tegemiseks alternatiivina tavalisele arvutile või laptop’ile. Sarnaseid seadmeid on veel palju, aga toome siin välja mõned, mida oleme ise proovinud.

Meelespea!

Nutiseadmeid koolitusel abimeheks võttes tasub meeles pidada samu põhitõdesid, mida ka arvutiga esitlust tehes või tahvli peale kirjutades:

  • ära koorma slaide infoga üle,

  • kirjuta suurelt ja loetavalt ning ainult olulist,

  • hoia ühtset stiili

  • kui võimalik, ära usalda võrku, vaid kasuta seadme mälu,

  • veendu enne koolitust, et kõik töötab,

  • nutitelefonide puhul lisaks eelnevale - seadista telefon enne esitlust lennurežiimile :)

    Pea meeles, et olenemata esitlusvahenditest on koolitaja ja õppijad need, kes tekitavad õpisituatsiooni. Ükski vahend või selle puudumine ei suuda koolitust maailma parimaks muuta või lõpuni ära rikkuda. Siiski, kui on soov ja vajadus kasutada esitlusmaterjale ja tahvlile kirjutada, pakub tänapäev selleks võimalusi, mis mahuvad teatrikotti. Unusta rasked arvutikotid ja sammu sirge seljaga kergema elu poole!

Kaia & Annely

Koolituslabor 2014