دستکش کار ایمنی ضد برش

دستکش کار ایمنی ضد برش چگونه از دستان شما محافظت می کنند?


استفاده از تجهیزات ایمنی فردی و دستکش های محافظ تنها محدود به استفاده از دستکش های مقاوم در برابر برش نمی باشد، علاوه بر این افراد در محل کار باید استفاده از لباس های محافظ و لباس کار مخصوص فصل زمستان را نیز مد نظر داشته باشند. ما به ارائه اطلاعات بیشتر در این مورد از تجهیزات ایمنی ادامه خواهیم داد. دستکش ضد برش یکی از تجهیزات ویژه ایمنی فردی است که برای تمامی افرادی است که با وسایل و تجهیزات برنده کار می کنند. این دستکش از دست و انگشتان محافظت می کند و خطر بروز صدمات را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. ساختار این دستکش خاص بوده و مقاومت برش بالایی دارد.

دستکش کار ایمنی ضد برش چگونه از دستان شما محافظت می کنند؟

همانطور که می دانید اعضای بدن انسان در مقابل بریدگی و آسیب بسیار حساس است و به سرعت دچار آسیب می شود ، بنابراین احتمال خونریزی و حتی خطر قطع عضو وجود دارد. به همین دلیل دستکش های ضد برش که برای محافظت از دست ها ساخته شده اند از ماده ای مقاوم در برابر برش تولید می شود و مقاومت خوبی در برابر اجسام برنده ایجاد می کنند. بررسی های آماری نشان می دهد کسانی که از دستکش های ضد برش استفاده می کنند کمتر از افرادی که از این محصول استفاده نمی کنند دچار آسیب دیدگی دست می شوند و این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

آیا می توان از دستکش ایمنی ضد برش در هنگام کار با اره برقی استفاده کرد؟

یکی از سوالات متداول در هنگام خرید دستکش های مقاوم در برابر برش این است که آیا می توان در هنگام استفاده از اره برقی از دستکش های ضد برش استفاده کرد؟ همانطور که می دانید اره های برقی قدرت برش بالایی دارند و تقریباً هر سطحی را می توانند برش دهند. بنابراین، این دستکش دقیقاً برای همین منظور ساخته شده است و افرادی که با اره برقی کار می کنند به وسیله این محصول از دستان خود محافظت می کنند.

آیا می توانم هنگام برش شیشه از دستکش های کار ضد برش استفاده کنم؟

نکته دیگر اینکه دستکش های ضد برش محصولی ایده آل برای کار با شیشه و برش شیشه هستند. همانطور که می دانید شیشه می تواند به راحتی پوست را ببرد. مطالعات نشان می دهد که شدت آسیب دیدگی دستان حین کار با شیشه بسیار زیاد است و در صورت بریدگی احتمال به وجود آمدن عفونت های جدی وجود دارد. بنابراین استفاده از دستکش های ضد برش از دست ها در برابر خطرات محافظت می کند. همین موضوع موجب توجه تمامی افراد به استفاده از دستکش های ضد برش شده است.

آیا این محصول برای جابجایی ورق فلزی قابل استفاده است؟

در واقع می توان بیان کرد یکی از مواردی که سبب تولید دستکش های ضد برش شد، جابجایی ورق های فلزی بود. ورق های فلزی قدرت برش بسیار بالایی دارند و اگر افراد مراقب نباشند دست هایشان به راحتی بریده خواهد شد. اما استفاده از دستکش های ضد برش به عنوان یک لایه محافظ بوده که می تواند کارایی کارگران را افزایش دهد .

نکات مهم هنگام خرید دستکش ضد برش کار

اگر قصد خرید یک جفت دستکش ضد برش کار را دارید، بهتر است به نکات زیر توجه کنید :

• اولین و مهمترین نکته در هنگام خرید دستکش ضد برش این است که به سایز دستکش و دستان خود توجه کنید. زیرا اگر سایز دستکش بزرگتر یا کوچکتر از دست شما باشد هرگز نمی تواند به خوبی از دستان شما محافظت کند و چالش های زیادی را ایجاد می کند.

• برای خرید دستکش ضد برش به برندهای معتبر بازار مراجعه کنید. زیرا برندهای معتبر به استانداردهای جهانی توجه دارند و محصولی با کیفیت به شما ارائه می دهند.

• دستکش باید با توجه به نوع کار انتخاب شود. با شیشه کار میکنید یا با اره؟ آیا ورق های فلزی یا دیگر اشیاء برنده را جابه جا می کنید؟ نوع فعالیت شما نقش مهمی در انتخاب بهترین محصول دارد.

اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، توصیه می شود در خرید دستکش ایمنی با افراد معتبر مشورت کنید.

آیا در محل کار نیاز به استفاده از تجهیزات مناسب دارید؟

یکی از مواردی که همه کارشناسان به آن اشاره می کنند استفاده از تجهیزات مناسب برای انجام کار است. استفاده از لباس کار زمستانی از جمله تجهیزات ایمنی فردی است که مورد توجه افرادی است که در هوای سرد کار می کنند. لباس های کار زمستانی جزء لباس ها و تجهیزات محافظتی هستند که برای اهداف خاصی طراحی شده اند و در راستای حفظ سلامتی و ایمنی افراد استفاده می شوند.

تا کنون سعی شده است اطلاعات جامعی در مورد دستکش های مقاوم در برابر برش در اختیار شما قرار دهیم. این دستکش ها بافت بسیار مقاومی دارد و استفاده از آن برای کسانی که در زمینه ورق های آهنی متحرک، کار با شیشه و اره برقی فعالیت می کنند توصیه می شود.

مزایای استفاده از انواع دستکش های ایمنی ضد برش

دستکش های ایمنی ضد برش به دلیل دارای بودن ویژگی های در خور توجه خود توانستند در مدت کوتاهی نظر بسیاری از صنعتگران را به خود جلب کنند. برخی از مهم ترین ویژگی های دستکش های مقاوم در برابر برش شامل موارد زیر می باشد:

• مقاومت در برابر مواد شیمیایی و آسیب های پوستی

• دستکش ضد برش واقعی با الیاف HPPE

• پوشش کل ناحیه دست

• مقاوم در برابر انواع سایش

• دستکش های ضد بریدگی

• قیمت بسیار مناسب


چگونه بهترین دستکش برشکاری را انتخاب کنیم؟

انواع مختلف دستکش برشکاری در بازار وجود دارند. برای انتخاب دستکش ایمنی ضد برش مناسب ابتدا نوع اجسام نوک تیز را مشخص کنید و سپس دستکش مورد نظر را طبق استاندارد EN388 انتخاب کنید.

آیا تمام دستکش های ضد برش در برابر کاتر، شیشه و ورق فلز مقاوم هستند؟

می توان گفت در واقع فقط دستکش های بافته شده با الیاف مقاوم در برابر برش (HPPE) که دارای سطح مقاومت 5 باشند و مطابق استاندارد EN388 ساخته شده باشد ، در برابر این اشیاء مقاوم هستند.