כתבים מתחילים

By Shiraz Lupu

נישואים חד מיניים בטקסס - קבלת האחר.

אניס פרקר בת 57 היא דמוקרטית ולסבית מוצהרת, אבל זה לא הפריע לתושבי יוסטון, העיר הגדולה בטקסס עם יותר משני מיליון תושבים (הרביעית בגודלה בארה"ב), לעשות היסטוריה ולבחור בה בשנת 2009 לתפקיד ראש העירייה. בשבוע שעבר פרקר עשתה צעד שספק אם יאפשר לה להיבחר פעם נוספת לתפקיד, במדינה שנחשבת לשמרנית ביותר: היא התחתנה עם בת זוגה ב-23 השנים האחרונות.


לפני שנבחרה לראשונה לתפקיד ראש עיריית יוסטון, פרקר הצהירה שתמתין עד לפסיקת בית המשפט העליון בטקסס לגבי זכויותיהם של בני זוג גאים למרות שטקסס מתנגדת נחרצות לנישואים חד מיניים, בעקבות כך אניס פרקר החליטה לא להמתין יותר. ביום חמישי האחרון היא נישאה לבת זוגתה ב23 שנים האחרונות, קתי האברד, איתה היא מגדלת שתי בנות מאומצות והשתיים אף משמשות כמשפחה אומנת לילד נוסף.


בנות הזוג בחרו לבצע את הטקס המרגש ביום השנה ה-23 לחייהן המשותפים, השתיים הגיעו לבית פרטי בפאלם ספרינגס שבקליפורניה אשר רחוק מטקסס פיזית ונפשית. הן החליטו לבצע טקס נישואים מצומצם שבו נכחו אמה של אניס, אחיה של קתי וקבוצה קטנה של ידידים. את הטקס ביצע הכומר פול פרומברג, ידיד של השתיים, ואחד משני העדים היה שופט מחוזי לשעבר.


ראש העיר פרקר אמרה בהודעתה: "זהו יום מאוד שמח עבורנו. נאלצנו להמתין זמן רב מאוד כדי לתת תוקף למחויבות שלנו האחת לשנייה. קתי נמצאת לצידי יותר משני עשורים, עוזרת לגדל משפחה, תומכת בקריירה הפוליטית שלי ובכל העליות והמורדות האחרים שבאים עם המחויבות למערכת יחסים".

מאוחר יותר צייצה פרקר בחשבון הטוויטר שלה: "יש לי הזכות להיות אישה של האישה שאני אוהבת יותר משני עשורים. אני לא יכולה להיות מאושרת יותר".


למרות שבית המשפט העליון בטקסס ביטל חקיקה שמנעה זכויות פיננסיות מבני זוג חד מיניים, פרקר החליטה להעניק הטבות בשלל ביטוחים לבני זוג חד מיניים של עובדי עיריית יוסטון, שנישאו כחוק במדינות אחרות.


קישור לכתבה המלאה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4478124,00.html

Big image

גם נשים לוחמות- צילום עיתונאי

מאפייני הצילום העיתונאי:

זהו צילום הלוחמות של מיכל פתאל שזכתה במקום שני בקטגוריות דת וקהילה.

תמונה עוצמתית שמתארת שגם נשים לוחמות.

בצבא ההגנה לישראל יש לא מעט נשים, חלקן לוחמות וחלקן תומכות לחימה. העזרה של הנשים בצבא היא עזרה משמעותית ואף מצילה חיים.

כשמזכירים את העובדה שיש נשים שנמצאות בחיל שאף נכנס לשטח עולה מן זלזול של "נשים? בשטח? קשה להפקיד את הכוח והאחריות בידיהן".

הנשים שנמצאות בצה"ל מוכיחות את עצמן מפעם לפעם, משתתפות במלחמות, יוצאות לקצונה ופקודה ומעודדות את הרצון של כניסת נשים לצה"ל.

האתר "שבוז" הוסיף והסביר למתגייסות החדשות:"אי אפשר לעצור את זה עוד. המאמץ הפמיניסטי המתמשך והמצליח-לא-רע-בכלל להשיג שוויון בין נשים לגברים בכל התחומים, משוק העבודה ועד להשתנה בעמידה, לא פסח גם על צה"ל. הצבא פותח יותר ויותר שערים ליחידות לוחמות בפני הנשים- ואלו מסתערות בהמוניהן."

משנה לשנה הרמה של הנשים בצבא צומחת ונהיית משמעותית, עד לתקופה האחרונה נשים תמיד עזרו ופעלו למען המלחמה בצורה עקיפה ולא נכנסו לשטח להילחם בצורה ישירה וכיום הנשים יכולות לבחור כל תפקיד שהן רוצות וכך הן שוברות את הסטיגמה של "נשים לא יכולות", "נשים חלשות יותר מגברים".

אני בתור עיתונאית בוחרת לשים תמונה זו בעיתון שלי, מפני שאני רוצה להראות שגם נשים מסוגלות לעשות דברים קשים בעלי כוח סיבולת קשה, ושנשים יכולות להשתלב בחברה הצבאית כמו כל גבר וגבר.

קישור- http://www.haaretz.co.il/blogs/photoblog/1.2509271

Big image

'ידיעות אחרונות' יפרסם התנצלות פומבית וישלם קנס כספי ל'דומפה'- חבות התקשורת

קישור http://www.bhol.co.il/10068/%D7%99%D7%93%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%99%D7%A4%D7%A8%D7%A1%D7%9D-%D7%94%D7%AA%D7%A0%D7%A6%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%A4%D7%95%D7%9E%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%95%D7%99%D7%A9%D7%9C%D7%9D-%D7%A7%D7%A0%D7%A1-%D7%9B%D7%A1%D7%A4%D7%99-%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%9E%D7%A4%D7%94.html


חבות התקשורת- הכוונה לתפקידה של התקשורת לכתוב, לפרסם, לתעד, לשדר כל דבר רק לאחר שהוא נבדק היטב ובטוח. התקשורת חוטאת לא אחת ולא ממלא את תפקידה והגרוע מכל הוא שלא כל הזמן התקשורת מפרסמת התנצלות.

על פי חוות התקשורת כל האנשים העוסקים בה חייבים לעבוד לפי תקנון האתיקה ולמלא אחריו.

"ידיעות אחרונות יפרסם התנצלות וישלם שווה ערך כספי בסך 150,000 ₪ לאהרון דומב (דומפה), בגין הכתבות שנכתבו עליו בעיתון בין השנים 03-04. זאת עפ"י הסדר גישור שנחתם בין הצדדים. "

חבות התקשורת, כלומר חובת התקשורת לפרסם מכתב התנצלות כאשר היא עושה טעות או מפרסמת דברים שקריים שאינם נכונים. כאשר התקשורת מפרסמת משהו שקרי או אינו אמין התקשורת צריכה לקחת אחריות ולפרסם מכתב סליחה על הדבר שנכתב

"לאחר בירור נוסף ובדיקת עמדתו של מר דומב נמצא, כי הכתבות כללו מספר אי דיוקים לגביו ואמירות שיש בהן כדי לפגוע בשמו הטוב." אפשר לראות בכתבה שנפגע שמו הטוב של דומב ולכן על הפרסומת להתנצל ולקחת אחריות על הטעות שעשתה.

Big image
עידן עמדי כאב של לוחמים

כאב של לוחמים- קליפ מוסיקלי- קליפשיר

המאפיינים של קליפשיר-

בחרתי בקליפ "כאב של לוחמים" מכיוון שהקליפ הוא "כואב" לי באופן אישי וגם לחברים שלי הקליפ גורם לכאב רב, הקליפ מציג את הקושי בלהיות בחוסר תקשורת עם 'החייל שלך' שנמצא כרגע בשטח, בנוסף, בקליפ מופיעים קטעים של חייל אשר הפך להיות נכה ברגליו בעקבות לחימה, מה שמציג באופן אגרסיבי את הכאב והפחדים של הלוחמים עצמם במקביל לכאב והפחדים של הסביבה שסובבת אותם.

השיר נכתב במטרה להציג גם את צידם של החיילים, כשהחייל נמצא בשטח עולים לו פלאשבקים על ילדותו ועברו. הסרטון מראה חיילים השרים את השיר וכל חייל מופיע במקום אחר. כמו למשל חייל מופיע ליד בית כנסת, מה שמתאר שהאמונה מתחזקת בזמני סכנה. חייל נוסף שמופיע יושב על ספסל ומאחוריו נדנדות- 'חזרה בזמן, לזמנים יפים ומתוקים'.

ברצוני להעביר דרך קליפ זה, את ההקרבה והאומץ של אותם חיילים שלוחמים בצבא ההגנה לישראל ושומרים על חיי כלל האזרחים שחיים במדינה, מדי יום ויום.

אבודים- המסע בעקבות ההצלה- סרט תיעודי

ישראל אורזך, ניצול שואה בן 90, יוצא למסע חזרה בזמן אל עברו הכואב, בניסיון לאתר שני אנשים שהצילו את חייו ממות בטוח. צופית גרנט מלווה אותו במסעו.

מסע זה המלווה בכאב ודמעות, אכזבות ותקוות לשווא אשר בסופו של דבר הוביל למציאת בן משפחה של אחד מהגרמנים שהצילו אותו. בנו של הגרמני, מתגורר בארץ כבר שנים רבות לאחר שעבר חיים לא קלים שבתוכם איבד