עמותת עמך

המרכז הישראלי לתמיכה נפשית וחברתית לניצולי שואה והדור השני

מידע על העמותה:

עמותת עמך הוקמה בשנת בשנת 1987 על ידי ניצולי שואה ואנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש, על מנת להעניק טיפול נפשי, תמיכתי וחברתי לניצולי שואה ובני משפחותיהם. לעמותת עמך ישנם 15 סניפים ברחבי הארץ הינם: באשדוד, אשקלו, באר שבע, חולון, ירושלים, נהריה, נתניה, פתח תקווה, קריית מוצקין, ראשון לציון, רחובות, רמת גן, שדרות, תל אביב ,חיפה.

להלן כתבה שמצאנו על עמותת עמך בעיתון mynet

עמך רחובות מתנדבים לרווחת ניצולי השואהלמעלה מ-100 מתנדבי עמותת עמך, יחד עם עוד 100 עובדים מסורים, עובדים לטובת רווחת ניצולי השואה רחובות, המתנדבים מגיעים לבתי הניצולים מענקים טיפולים שמשפרי את איכות חייהם של הניצולים ואף מצילים חיים .

דורון סולומון


פורסם: 03.03.14, 07:53


עמותת עמך היא עמותה ללא כוונת רווח, אשר הוקמה ב-1986 על ידי ניצולי שואה לטובת ניצולי השואה. עמותת עמך מפעילה 100 עובדים ועוד כ-100 מתנדבים ברחובות, ואלו מעניקים סיוע לאלפי ניצולים.

בסניף העמותה מעמידים לרשות הניצולים שירותים פסיכולוגיים, פסיכיאטרים, מטפלים באומנות, סדנאות, חוגי התעמלות, טיולים, הרצאות ועוד. נציגי העמותה ברחובות קוראים לציבור לגלות ערנות וליידע שכנים או קרובי משפחה הנמנים עם ניצולי השואה, כי הם זכאים לסיוע וביקורי בית של מתנדבים ורופאים נציגי העמותה.


"מספר הניצולים בעיר הוא עצום", אמרה סגנית מנהלת סניף רחובות, "יש לא מעט ניצולים שפשוט לא יודעים מהן זכויותיהם ואילו פעילויות הם יכולים לקבל ללא כל תמורה. למרות כל השנים שחלפו מהשואה, פתאום באחד הימים האחרונים נכנסת אישה בת 91 למרכז, אישה שלא יכולנו לדעת על קיומה. אך בעוד שמצבה של אישה זו הוא מצוין, והמרכז יכול לשפר את איכות חייה על ידי חוגים, טיולים והרצאות, יש ניצולים שמצבם פחות טוב והם מרותקים לבתיהם".

עשור לעמך רחובות. רחובוטיוי. המרכז לתקשורת רחובות

מגישות: גילי אסא וליהיא יעקובי