מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

19-25.11.2017

Big image

לקהילת עמק-חרוד שבוע טוב

בשבוע החולף התקיים טקס בבית הנשיא לקבלת אות הנשיא לחיים משותפים שניתן למועצה האזורית הגלבוע.

רם דיקשטיין תלמיד י"ב בביה"ס המשמש כיו"ר הנוער המועצתי ייצג בכבוד את בני הנוער במועצה.
ראש המועצה האזורית עובד נור אמר בנאומו:
"למרות המציאות וחרף כל האתגרים - אנו בוחרים בכל יום מחדש - וביתר שאת - בחיים משותפים".
מתוך האמונה הזו מתקיימות בביה"ס פעילויות בהן אנו מיישמים הלכה למעשה את החיים משותפים. במידעון שלפניכם תוכלו לקרוא על החלק השני של פעילות מפגשי האביב בבית-יגאל אלון שהתקיימה השבוע.

השבוע הקרוב עומד בסימן המחזמר "קשור בסרט". במופע המרהיב בו שותפים מורים ותלמידים יוצג פס הקול של הקולנוע הישראלי לאורך שבעים שנות המדינה. אני מזמינה את כל קהילת עמק חרוד לבוא לצפות ולהשתתף עימנו בחגיגת המחזמר.

שבוע טוב לכולנו

לילך

קשור בסרט - לומדים מחזמר בכיתות

במסגרת ההכנות לקראת עלייתו של המחזמר "קשור בסרט" התקיימו פעילויות הקשורות לתכני המחזמר:
"ביה"ס שר" - פעילות במסגרתה למדו השנתונים השונים את שירי המחזמר. תודה גדולה לסטאס גבריבלוב על הובלת השירה.
שעות מחנך - 70 שנות קולנוע ישראלי - הסיפורים שמאחרוי הסרטים הישראליים. במסגרת הלימוד חקרו התלמידים סרטים ישראליים לפי בחירתם, הציגו את הסרטים ובחרו מתוכם קטעים בלתי נשכחים.
המחנכים והתלמידים דיווחו על פעילות מהנה ומלמדת.

https://youtu.be/oVq3kZCYxIM
Big image

שנתון ט - מפגשי אביב

השבוע התקיים מפגש נוסף במסגרת מפגשי השכנים עם ביה"ס "אחווה" נאעורה בבית יגאל אלון, שעל שפת הכנרת. הכיתות נהנו ממשחקי הכרות משותפים, אותם הנחו מדריכי המרכז בעברית ובערבית.

המפגש היינו חלק מתכנית רחבה של שיתוף פעולה וקיום משותף עם ביה"ס "אחווה" שיימשך לאורך השנה. בהמשך צפויים מפגשי אירוח הדדיים בבתי הספר עצמם.

Big image

כיתת וותיקים

לפני כשבוע יצאנו לדרך, לראשונה בגלבוע- תכנית ייחודית של כיתת ותיקים שתפעל בתחומי ביה"ס. התכנית היא תולדה של שיתוף פעולה בין המשרד לשוויון חברתי, למנהל החינוך במוא"ז הגלבוע, במהלכה תתקיים מסגרת לימוד והעשרה לאזרחים הוותיקים תוך חיזוק הקשר הבין דורי שבין תלמידי בית הספר לבין האזרחים הוותיקים.

מיזם "כיתת הוותיקים" נתון להתאמות פדגוגיות אותם רואה הרשות כמשרתות נכון את המטרה. כך, במסגרת המיזם בגלבוע, יינתן מקום של כבוד "למכון שיטים" המקומי (מבית השיטה), וותיקי הגלבוע יזכו גם לטעום מהתכנים המרתקים בתחומי המחשבה הציונית-החלוצית, תיקון החברה והיחיד, ומורשת העמק.
בנוסף לתכנים ממכון שיטים, יזכו הוותיקים להנאות משיעורים "סטנדרטים", בדיוק כמו שאר תלמידי התיכון, ואשר ילמדו ע"י מורי התלמידים.

מפגשים רבים בין התלמידים (הצעירים והוותיקים), סביב נושאים בהם יש מקום לדיאלוג בין הדורות, כגון: מפגש העסק במסעות לפולין, או לחילופין, החלפת דעות ועצות לקראת המופע המרכזי שיעלו בביה"ס בסוף החודש ("המחזמר קשור בסרט"). השבוע למשל השתתפה כיתת הותיקים בפעילות "ביה"ס שר" שירה בציבור להכרות עם שירי המחזמר ולמדה שיעור במדעי החברה עם המורה זהר בריימוק. אנו מזמינים "וותיקים" נוספים להצטרף.

Big image

שנתון י"א - "מיתוסים על מין ומיניות"

השבוע שמעו תלמידי שנתון י"א הרצאה בשם "מיתוסים על מין ומיניות" כחלר מתכנית הייעוצית של השנתון. ההרצאה הועברה לבנים ולבנות בנפרד. בהרצאה נחשפו התלמידים למיתוסים רבים בנושא המיניות. מטרות ההרצאה: לתת מידע אמין על מין ולספק יכולת חשיבה ביקורתית.
Big image

מגמת גיאוגרפיה - כיתה י"ב סיור בירושלים

השבוע יצאה מגמת גיאוגרפיה,, כיתה י"ב, לסיור בירושלים- התחלנו בתצפית מהר הצופים על ירושלים ומדבר יהודה, ודיברנו על המאפיינים הגיאוגרפיים והדמוגרפיים, ועל המורכבות שלה.

המשכנו לפארק הצבאים והולילנד ופגשנו בטבע עירוני בתוך העיר, ודיברנו גם על המאבק לשימור המקום, ודיברנו גם על הפרוייקט הבעייתי של הולילנד.

המשכנו למרכז העיר- ועברנו בסימטאות נחלאות, וברחוב יפו ודיברנו על ההתחדשות העירונית, ודיברנו על בעיות התחבורה בעיר והפתרון של הרכבת.

וסיימנו בשוק מחנה יהודה לחוויה קולינרית.

הסיור היה מלמד ומהנה.

Big image

נבחרות הכדורסל בליגת התיכונים של רבע הגמר

נבחרת הבנים - במשחק מותח בליגת התיכוניים בכדורסל בנים, הושגה תוצאת שוויון 70: 70 בין עמק חרוד וגימנסיה ראשל"צ, עלינו לנצח בגומלין ביום שני הקרוב (27/11) בשעה 13:00 בעין חרוד כדי לעלות לחצי הגמר.

נבחרת הבנות - קרובות קרובות לפיינל פור שלישי ברציפות בליגת העל לתלמידות!

עמק חרוד בנות נפגשו בצהרי יום רביעי(22/11) בכפר סבא מול תיכון רבין במעמד רבע גמר ליגת העל תלמידות בסדרת הטוב משני משחקים.
הבנות שלנו השתלטו על המשחק מרגע פתיחתו ולא הותירו כל סיכוי למארחת ובסיום 73:53 לבנות שלנו שיארחו את הגומלין ביום ראשון הקרוב (26/11) בשעה 13:00 בעין חרוד והפסד בפחות מ20 או כל ניצחון יעלה אותנו לחצי גמר ליגת העל לתלמידות שם מחכה גימנסיה ראשל"צ המצויינת.

קישור לתמונות מהמשחק

Big image
Big image

נבחרת ניווט אתגרי

מחזור שני של בתי הספר בניווט ספורטיבי בפארק נחל חדרה. ענבר לוי משנתון י' סיים במקום השני לגילאי י-י"ב.
כל הכבוד למנווטים ולשלו פלדמן המאמן המסור.
Big image

רוגבי

קבוצה של עשרים ושלושה נערים משנתוני י"א י"ב יצאה לסדרת משחקי ידידות בצרפת. בהצלחה!

Big image

מייקאתון

Big image