Bizden Haberler

9 Aralık 2022

Big picture

Hazırlık Sınıfları Veli Semineri “Ergenlik Psikolojisi”


Hazırlık sınıfları velilerine yönelik “Ergenlik Psikolojisi” konu başlıklı seminer çevrimiçi olarak Uzm. Psikolojik Danışman Caner AYDIN tarafından gerçekleştirildi. Sunumda, “Ergenlik Psikolojisi'', ''Ergenlik Dönemi Özelikleri'', ''Bir Ergen Velisi Olmak'' ve ''Ebeveyn Tutumları” konularına yer verildi. Sunumun son bölümünde ise velilerinden gelen sorular yanıtlandı.

Big picture

Deneylerle Güçlendirilen Fen Derslerinden Görüntüler

Hazırlık Sınıfları ile laboraturda yapılan ‘’DNA Extraction'‘ deneyinde, muzun içinde bulunan ipliksi dokunun DNA’ları çıkartılarak mikroskop altında incelenmesi ve çıkan görüntüler üzerine yorumların yapılması istendi.

10. Sınıflar Kimya dersinde '’The Law of Conservation of Mass (Kütle korunumu yasası)’’ deneyini yaptılar.


Kapalı ve açık ortamda hazırlanan karışımların tartı üzerinde kaybolan ve/veya kaybolmayan kütleleri incelendi ve kütle’nin korunum yasası tartışıldı.


10. Sınıflar Biyoloji dersinde ''Investigation of Mitotic Phases under light microscope (Mitoz bölünmeyi ışık mikroskobunda inceleme)'' deneyini yaptılar.


15 gün içerisinde çimlenen soğanların uçlarından örnekler aldılar ve mikroskop altında mitozun bölünme sırasındaki evrelerini ( metafaz, telofaz vb.) incelediler.


10 ve 11. IB sınıfları ‘’ Measurement of Uncertainty Practical (Belirsizliğin uygulamalı ölçümü)’’ deneyinde gerekli ekipmanları tanıma fırsatı buldular ve bu ekipmanlarla ölçüm belirsizliklerini incelediler.

"TAC Üniversite Hazırlık Programı ve YKS-2025 Sistemi" ile "Alan Seçimi" Konulu Veli Seminerleri Gerçekleştirildi


10. Sınıf velilerine yönelik "TAC Üniversite Hazırlık Programı ve YKS-2025 Sistemi" ve "Alan Seçimi" adlı seminerler 06.12.2022 tarihinde gerçekleştirildi. YKS-2025 sınav sistemi ile ilgili olarak bilgilendirme Yurt İçi Üniversite Danışmanları Oktay Aydın ve İlker Kaba tarafından yapıldı. Ayrıca YKS-2022 verileri ve istatistikleri hakkında da paylaşımda bulunuldu. Ardından TAC’de yapılan yurt içi üniversite hazırlık çalışmaları ve YKS’de başarılı olabilmek için dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı. 10. Sınıflardan sorumlu psikolojik danışman Kardeniz Türkmen ise alan seçimi süreci, bu sürecin sağlıklı olması için yapılan ve yapılacak çalışmalara değindi.


Sunumun sonunda da velilerin soruları yanıtlandı

IB Broşürümüz güncellenmiştir


Güncellenmiş IB Broşürü için görsele tıklamanız yeterli.

Aylık YKS Bülteni


Aylık YKS çalışmalarının detayları için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture