אנרגיית תנועה - זה בדרכים

אנחנו פה בשביל להסביר!

האט בקרבת מעברי חצייה

כשאנחנו נוסעים ברכב ורצים ללחץ על הברקסים כדי לעצור הפעולה קודם מגיעה למוח שמעבד אותה לפני שאנחנו מזיזים את הרגל ולאחר שלחצנו על דוושת הברקס יהיה מרחק בלימה עד שהאוטו יעצור בפועל.

לכן עד שהאוטו יעצור הוא יתקדם מספר מטרים קדימה, ולכן , חשוב להאט בקרבת כי המהירות תגדיל את אנרגיית התנועה של הרכב ויקח יותר זמן לרכב לעצור כי הוא יתנגד בצורה חזקה יותר לכוח החיכוך. כל קמ"ש חשוב.לכן חשוב גם לשמור מרחק מרכבים אחרים מכיוון שכאשר אנחנו בולמים אם המרחק בין הרכבים לא גדול מספיק אז הרכבים יתנגשו בגלל שהרכב לא יעצור באופן מיידי כמו שהסברנו בהתחלה.

הסחות דעת וערנות בכבישים

המוח שלנו הוא זה שנותן את הפקודות לגוף לפני שפעולה מתבצעת המוח שמעבד את הפעולה כאשר אנחנו לא מרוכזים זמן התגובה של המוח וזמן ביצוע הפעולה יהיו איטיים יותר ולכן זה מסוכן לאבד ריכוז בכבישים כי אי אפשר להתנגש בהולכי רגל ורכבים אחרים ולגרום לתאונות דרכים. ממולץ לישון 8 שעות לפחות בלילה בשביל ערנות מספקת בכביש , לא להתעסק בטלפון ולא לסמס בזמן הנהיגה, חשוב לשים לב לסביבה ולא להסתכל על שום דבר מלבד הכביש. במזג אוויר מעונן וגשום חשוב להדליק את הפנסים של הרכב ולהאט בכביש , במקרים של שלג מומלץ לא לנסוע בכבישים חלופיים אלא בכבישים ראשיים שהמדינה מפזרת עליהם מלח שממיס את השלג ולכן הכביש פחות חלק וגם במקרה וקרתה תאונה המקרה ידווח מהר יותר מכיוון שיש עדים לתאונה. תוצאות של עייפות בכבישים במצבים שונים

היסחי דעת בכבישים

הסחי דעת בנהיגה מהווים גורם משמעותי להתרחשות של תאונות.
הסחי דעת פוגעים ביכולת שלנו להימנע מתאונה גם במקרים בהם אין אנו אשמים!
עמותת אור ירוק- היסח דעת