מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

19-30.04.2020

דבר המנהלת

בדברי ימי הקורונה סיימנו שבועיים של לימוד מאז חופשת הפסח.
בשני השבועות עסקנו במקביל ללימוד השותף בנושאים שבין זיכרון לעצמאות.
לקראת יום השואה הפיקו תלמידי שנתון י"ב טקס מרגש. במקביל התקיימו שעורים שעסקו בזכרון השואה ולקחיה. מפגש מרגש התקיים לכל שנתון ט' עם אסתר כנען. אסתר שורדת שואה מכפר יחזקאל וסבתא של תלמידים בביה"ס מגיעה שנה שנה לספר את סיפורה. גם השנה, למרות הקורונה, לא ויתרנו על המפגש ובעזרתם של נכדיה התקיים המפגש בזום, בתום יום זה, אסתר שיגרה לתלמידינו מכתב תודה (מכתבה מצורף בתחתית).
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל התקיימו מפגשי זום מרגשים במעגלים שונים. רפי מאס ממולדת פתח צוהר וסיפר על ההתמודדות האישית עם מראות המלחמה. המסר האחד של רפי לתלמידינו ולצוות הוא בכל מצב לראות את האור. משפחת לניר, ההורים דורון ואסתי, סיפרו על נפילת בנם באסון המסוקים. השיחה הייתה משמעותית ואפשרה לתלמידים לשאול שאלות, בסיום המפגש התלמידים הניפו שלטי תודה שהוכנו מראש. בכיתות התקיימו מפגשים עם הורים, בני משפחה, חברים קרובים שסיפרו על יקיריהם שנפלו חללים בשירותם הצבאי, על הגעגוע ועל הצורך בשמירת הזיכרון. המפגשים כולם היו מרגשים ומאירים את דמותו של הנופל באור משפחתי, אישי ורווי בצניעות.
את הטקס המרגש בו צפינו לאחר הצפירה הכינו תלמידי שנתון יא.
ביום חמישי שלאחר יום העצמאות התקיימו פעילויות בהקשר זה. שנתוני ז-ח חוו והתנסו בחדר בריחה ואילו תלמידי ט-י נפגשו עם נשים מעוררות השראה שבפעילותן מובילות שינוי בחברה הישראלית. שתיים מתוך הנשים הן בוגרות ביה"ס.
אין ספק שהמצב החדש עם הקשיים מזמן לנו התנסויות ופריצת גבולות המאפשרת יצירתיות, עבודה על הפדגוגיה ושיפור אופן ההוראה. הדגש לאט לאט הוא העברת האחריות ללמידה אל התלמיד שאינו מוגבל באופן הלימוד.
בשבוע האחרון חזרו חלק מתלמידי החנ"מ ללימוד מצומצם בביה"ס ובשבוע הקרוב צפויים כולם לחזור ללמידה בתוך ביה"ס. תלמידי י"א-י"ב יחלו בחזרה מדורגת ללימוד לקראת בחינות הבגרות.
החזרה ללימודים נעשית תחת מגבלות נוקשות ותוך קיום כללי התנהגות ובריאות מפורטים שישלחו במסודר להורים ולתלמידים.
נאחל לכולנו הרבה בריאות וחזרה רגועה לשיגרת יום יום.

לילך.

מכתב התודה של אסתר כנען

אל קהילת בית הספר הרב תחומי עמק חרוד.

מנהלות, מורים, מורות, תלמידים ותלמידות יקרים.

התרגשתי לקבל את מכתב ההוקרה שלכם לפועלי. אני רואה שליחות להנציח את זיכרון השואה. הקורונה לא תעצור אותי. עברנו את גזרת פרעה, ידענו את אימי השואה, העם ברוחו האיתנה, במלחמתו, בגבורתו ניצח את היטלר ששאף להשמידנו. העם הקים מדינה לתפארת שהיא אור לגויים וארץ מפלט ליהודים. תלמידים/ות יקרים מידי שנה ביום הזיכרון לשואה ולגבורה(מזה שבע שנים)אני עומדת לפניכם ומספרת את סיפורי. כל פעם אתם מרגשים אותי מחדש. בלחש, בכבוד, בהקשבה בדמעה שמבצבצת מידי פעם. כולי כבוד והערכה ליחסכם ואסירת תודה להוריכם ולמחנכים/ות שהשכילו לחנך אותכם לכך. אני גם מודעת לכח ההתנדבות בכם לכל משימה. אחוזי ההתנדבות שלכם לשירות הלאומי, התגייסותכם לצבא ליחידות קרביות, יחסכם למדינה-אתם דור העתיד ערובה לעצמאותנו. מי ייתן ונשכיל לשמור עליה, מדינתנו.

לו יהי.


נ.ב

תודה לאשרת אדרי ולבני משפחתי. נכדתי מור כנען וארוסה מתן לב שללא עזרתם לא הייתי משתלטת על הזום.

Big picture

יום הזיכרון לשואה ולגבורה

כל שנה ביום השואה תלמידי שנתון יב מארגנים טקס יום השואה מרגש בבית הספר, והשנה התלבטנו רבות כיצד להעביר את התחושות הקשות ביום זה.

בזכות נציגי תלמידי י"ב הצלחנו להפיק טקס וירטואלי שהעביר במקצת מיום זה.

תודה גדולה לכל השותפים בתכנון ובביצוע, ובמיוחד לפלג הוכמן שעבד קשה, לילות וימים וערך את הסרטון המרגש.

קישור צפייה בטקס

יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה

יום הזיכרון השנה היה אחר - מרחוק, ויחד עם זאת מרגש מאוד.

תלמידי שנתון י"א והמחנכים הכינו טקס מרגש, התקיימו שעות חינוך משמעותיות, בהן שולבו הורים ובני משפחות של התלמידים, שסיפרו על אנשים יקרים להם שנפלו.

תודה לשנתון י"א, ובמיוחד למשתתפי הטקס, לעופר ולזמירה, ולמיטל על ההשקעה הרבה בעריכת הסרט.

טקס יום הזיכרון עמק חרוד הרב תחומי עמק חרוד 2020

אורן נתן מחנך ז3

ביום הזיכרון תש"פ, בחרתי לשתף את הכוכבים של ז'3 בסיפורו של ניר ניקסון. ניר הוא חבר ילדות שלי, שנהרג בעת שירותו הצבאי. דרך השיתוף הייתה תחילה על ידי צפייה בסרטון לזיכרו ואז על ידי שיחה בזום עם טל, אחיו הצעיר של ניר, שהיה בכיתה ז' כאשר הנורא מכל קרה.

קישור לקיר שיתופי בפאדלט


פעילות מיוחדת לשנתונים ז- י לכבוד יום העצמאות ה-72

לכבוד יום העצמאות ה -72 למדינת ישראל שנתונים ז-ח השתתפו בפעילות חדר בריחה וירטואלי בזום בשם "הרפתקאה ישראלית". התלמידים פתרו חידונים בנושאים מגוונים: מקומות בארץ, מנהיגים, אמירות של דמויות מפתח בחברה הישראלית, המצאות ישראליות, אירועים היסטוריים, שטרות וההמנון הלאומי "התקווה". וכך בשיתוף פעולה ובעבודת צוות כיתתית התלמידים פיצחו את התעלומה. כל הכבוד!!!

שנתונים ט'-י' - מפגשי השראה בזום עם נשים אמיצות שפועלות למען האחר בתחומים שונים

השיחות לא השאירו אף אחד אדיש, נחשפנו לתעצומות נפש בכל אחד מהסיפורים. כל אחת מהנשים שיתפה וסיפרה על חלומה להיות מה שהיא היום, על הדרך שלא תמיד הייתה קלה וחלקה, על אנשים שהאמינו בהן, על הקשיים והמהמורות ולבסוף תחושת הניצחון עם מסר חזק "הלחמו ואל תוותרו על חלומותיכם".

פרופ' מרסל מחלוף, רס"ן נ. , הילה שאקי מפציר, סתיו ארנון, דרור שדות ורותי קליין - נתנו לנו טעימה מחייהן ומקצוען :

רס"ן נ' - טייסת מסוקים

הילה שאקי מפציר - כלאי הילה שאקי קצינת חינוך בשירות בתי הסוהר. כיום בתפקיד מנהלת השכלה בבית סוהר רימונים.

מרסל מחלוף - מדענית ישראלית, פרופסור להנדסת ביוטכנולוגיה והנדסת מזון, המפתחת בין היתר אמצעים לטיפול במחלת הסרטן ולהנדסת רקמות. דיקנית הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון בטכניון.

שיחה נוספת התקיימה עם שלוש נשים צעירות -
*סתיו ארנון, דרור שדות ורותי קליין* - שסיפרו ושיתפו כיצד החליטו ב-2018 לקיים מחאת נשים כנגד האלימות שגאתה ועדיין כלפי נשים במדינה. "הבנו שזה הזמן של הנשים להתעורר כדי להפסיק את האלימות", אומרת ארנון. "קראנו לזה 'אני אישה – אני שובתת', כי זה המאבק של כולנו – אם את אישה, את בפנים – אם אתה גבר, תצטרף".

תודתנו והערכתנו הרבה לכל אחת מהנשים מעוררות ההשראה. ניתן לצפות בתגובות התלמידים בקיר השיתופי המצורף.

לחצו לצפייה בדף תגובות למפגש עם הילה שאקי מפציר

לצפייה בתגובות למפגש עם נגה

לצפייה בתגובות למפגש עם מרסל

חג מחזור שנתון י"ב

בשבועות האחרונים הסתיימה כתיבת סיפור המסגרת של חג המחזור. כמו כן, התחלנו בביצוע חזרות דרך הזום. הצוות החינוכי והמקצועי מלווים את התהליך. בקרוב מקווים שנוכל לקיים את החזרות פנים אל פנים כמובן בכפוף להנחיות משרד הבריאות והחינוך.

חג מחזור שנתון יב תשפ

כיתה ט2 והמחנכת נטלי זיננקו

קליפ הכי ישראלי