EMPATIA

NAJPIĘKNIEJSZY PREZENT NA ŚWIĘTA

ZAPRASZAMY NA NIEZWYCZAJNY WARSZTAT!

Większości z nas przedświąteczny czas kojarzy się z nerwowym bieganiem po sklepach, staniem w korkach, kupowaniem niezliczonych prezentów dla rodziny i znajomych, święta zaś często sprowadzają się do stania przy garach, siedzenia przy stole czy tradycyjnych spotkań z rodziną.

A gdzieś w głębi serc tęsknimy za spokojem, zatrzymaniem, bliskością, autentyczną rozmową.

Jak wielu z nas ucieszyłoby się z prezentu pod choinkę, którym byłoby poruszenie w sercu czy doznanie ciepła, jakiego dawno nie czuliśmy?

Żeby przybliżyć Wam te pragnienia, zapraszamy na nietypowy warsztat, który pozwoli zatrzymać się na chwilę w tym szale świątecznych przygotowań i doświadczyć siły empatii oraz nauczyć się ją dawać innym, aby przemienić tegoroczne święta w niezwykły i poruszający czas dla Ciebie i Twoich najbliższych.

CZEGO SIĘ DOWIESZ:

- czym jest empatia wg. filozofii Nonviolent Communication

- jakie znaczenie ma dawanie empatii i ciepła obecność w relacji z najbliższymi

- jaki wpływ ma empatia na funkcjonowanie mózgu (model dr D. Siegala) i na nasze zdrowie psychofizyczne, a przez to na wszystkie aspekty naszego bycia i życia

- co blokuje czy nawet uniemożliwia porozumienie się i tworzenie bliskich relacji (doradzanie, interpretowanie, ocenianie, porównywanie, generalizowanie, etykietowanie…)

- jak być dla innych i dawać im empatię (szczególnie jeśli jesteś z tych, co muszą działać :-))

CZEGO DOŚWIADCZYSZ:

- uwalniającej siły empatii dla siebie

- magicznej mocy uważności i empatii dawanej innym

- jak empatia dla siebie pomaga radzić sobie ze złością czy frustracją


Moc empatii przejawia się w tym, że jesteśmy z kimś tu i teraz, w jego świecie, w tym, co dana osoba przeżywa. Słuchamy jej z uwagą i pomagamy nazwać jej potrzeby i uczucia po to, by uwolnić to, co boli czy doskwiera lub też poszukać odpowiedzi na trapiące ją pytania, a w dalszej kolejności przejść do szukania rozwiązania, które pomoże spełnić jej niezaspokojone potrzeby i odzyskać spokój.

Big image

Termin: 5 grudnia 2015 r, godz. 13.00 – 20.00

Miejsce: Samadhi Joga, ul. Mielczarskiego 1, Warszawa Kabaty

Koszt: 200 PLN

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

hanna.kozlowska@thechange.pl

lub aneta.stepien@developium.pl


Wpłata na rachunek: Hanna Kozłowska The Change

nr 24 2490 0005 0000 4500 4855 2908

Hanna Kozłowska

Ekspert w dziedzinie komunikacji interpersonalnej, wspiera jednostki i organizacje w procesach zmian, certyfikowany coach, trener i mediator w oparciu o metodę Nonviolent Communication. Praktykuje empatię i odkrywa w kontaktach z innymi jej potężną siłę uwalniającą odwagę bycia sobą.

Aneta Stępień - Proszewska

Wspiera innych na drodze do coraz lepszych relacji ze sobą i z innymi; certyfikowany life i business coach, mentorka i trenerka rozwoju umiejętności osobistych, ambasadorka empatii w nurcie Nonviolent Communication; partner zarządzający firmy Developium.