תאונת דרכים קטלנית בנשר

מגישה: ירדן עודד כיתה: ט3

המבוא על התאונה

6 הרוגים בתאונת דרכים קטלנית בנשר

משאית שנסעה בירידה בדרך משה שבנשר פגעה בשמונה כלי רכב שהמתינו ברמזור. היא המשיכה בנסיעה ופרצה גדר בצד הדרך עד שנעצרה. עוד 14 איש נפגעו, בהם פצוע קשה. הנהג, שנפצע קל, נעצר לחקירה אך המשטרה מעריכה: הבלמים כשלו

פורסם: 10.04.13 , 16:30 בעיתון הארץ.

שישה בני אדם נהרגו ו-14 נפצעו בתאונת דרכים שאירעה ביום ד' ב- 10.4.2013 בנשר בין משאית שאיבדה שליטה לשמונה כלי רכב. ממד"א, שהכריזו על אירוע רב-נפגעים, נמסר כי אדם אחד נפצע קשה, אחר נפגע באורח בינוני והשאר במצב קל עד בינוני. צוותי כיבוי אש חילצו לכודים מהמקום, וכוחות פינו את הנפגעים לבתי החולים רמב"ם, כרמל ובני ציון בחיפה. נהג המשאית, בן 30 מרהט, עוכב לחקירה.

ניתוח האירוע

המעורבים בתאונה: המעורבים בתאונה הדרכים היו: נהג המשאית ו-8 כלי רכב שנמחצו עקב פגיעת המשאית.

הסיבות-הגורמים לתאונה: סיבת התאונה היא תקלה בבלמי המשאית, שהובילה נגרר ונשאה מטען של חלוקי נחל. התאונה אירעה סמוך לשעה 16:00 בצומת הרחובות בר יהודה ודרך משה בנשר, כחמישה קילומטרים מזרחית לצומת הצ'ק פוסט. מעדויות עולה כי המשאית הגיעה מכיוון דרך משה, פגעה בכלי הרכב שהיו בצומת והמתינו ברמזור, חצתה את הצומת והמשיכה בנסיעה עוד כעשרה מטרים. היא פרצה גדר בצד הדרך ורק אז נבלמה.

תוצאה: במהלך התאונה פגעה המשאית ב-8 כלי רכב ובכך הביאה לפגיעה של 14 אנשים. ביניהם איש שנדרס במצב קשה והנהג של המשאית שנפצע במצב קל. בתאונה זאת בסך הכל יש 6 הרוגים .ו-14 פצועים.

עקרון הבטיחות שהופר: העיקרון שהופר הוא עיקרון הספק מכיוון שהנהג לא חשד מספיק וסמך בצורה עיוורת על האמצעים הטכניים שיכלו להיכשל. הוא לא השתמש בכלים השכליים שלו כמו למשל: תפיסה,חשיבה והערכה בכדי לא להיכשל עקב הסתמכות על האמצעים הטכניים. הבלמים של המשאית לא עבדו ולכן זה עיקרון הספק.

הגורם הפיזיקלי של תאונת הדרכים

הגורם הפיזיקאלי של תאונת הדרכים הוא חוק שימור האנרגיה

תחילה המשאית הייתה בירידה תלולה שם איבדה את הבלמים, בשלב זה למשאית הייתה אנרגיית גובה. לאחר מכן המשאית הידרדרה בירידה התלולה ואנרגיית הגובה הומרה לאנרגיית תנועה, כלומר אנרגיית הגובה פחתה ואנרגיית התנועה גדלה. במהלך הידרדרות המשאית היא מתנגשת במכוניות ובסופו של דבר ניתקעת בגדר ונעצרת,במהלך התנגשויות אלה המשאית מתחככת עם מכוניות ועם הגדר ואנרגיית התנועה מומרת לאנרגיית חום

סיכום ומסקנות

לסיכום, אני חושבת שהיה אפשר למנוע תאונה זו אם נהג המשאית היה יותר מודע לסכנות שעלולות לקרות לו והיה בודק את תקינות הרכב, אם היה בודק זאת היה מגלה שבמשאית יש בעיה מכנית (ברקסים מקולקלים) וכך הוא לא היה מתחיל לנסוע וכל התאונה הזאת הייתה נמנעת.

אני מסיקה מכך, שצריך להיות יותר מודעים למצב המכני של הרכב שעליו נוהגים וגם למה שקורה בכביש מסביבנו, אם הנהגים במכוניות שנפגעו היו ערניים יותר, אולי היו מצליחים לחמוק מהמשאית.

ערנות של הנהגים למצב המכני של הרכב ולקורה בכביש תפחית את מספר התאונות והפצועים.

קישור לכתבה של התאונה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4366500,00.html