מידע ועוד מעמק-חרוד

מידעון עמק-חרוד 14-20.5.2017

Big image

לקהילת הרב תחומי עמק חרוד שלום רב


"לא יהיה ניצחון של האור על החושך כל עוד לא נעמוד על האמת הפשוטה, שבמקום להילחם בחושך, עלינו להגביר את האור". א. ד. גורדון

ביום ראשון האחרון השתתף צוות גדול של ביה"ס בהתכנסות התמיכה שהתקיימה בכפר נאעורה. נמשיך להגביר את האור ולא לאפשר למעשי החושך של קיצוניים להשתלט על הקיום המשותף של תושבי הגלבוע.

כחלק מהקיום המשותף, התקיים השבוע ארוע פתיחה של תוכנית "מדעניות העתיד" בביה"ס. התכנית נועדה לתת הזדמנות לתלמידות מצטיינות בנות הפריפריה להגשים את הפוטנציאל הגלום בהן ולהפוך למדעניות המחר בתחומי ההנדסה והמדעים המדויקים, זאת באמצעות מפגש בלתי אמצעי עם עולם התוכן המדעי-מחקרי. לתכנית יוקרתית זו התקבלו חמש תלמידות ט' שלנו יחד עם נציגות משלוש חטיבות הביניים הנוספות במועצה : אורט אחווה נעורה, אורט מוקייבלה וניר העמק שילמדו יחד אחת לשבוע אצלנו ברב תחומי עמל עמק-חרוד. את התוכנית מוביל מנהל חינוך במועצה בראשות ראש המנהל יאיר ילובסקי ומנהלת תחום בתי הספר גליה בזק-הילגר. אנו מאחלים לכל התלמידות הצלחה רבה !מפגש חשיפה ללמידה באמצעות אמצעי קצה התקיים השבוע להורי כיתה ז' לקראת העלייה לכיתה ח'.
קבוצה מתלמידי שנתון ח' שלנו הלומדים בעזרת אייפדים נכחו במפגש והדגימו להורים את העבודה הנעשית בשעורים. במפגש עם ההורים הוצג התהליך הבית ספרי שנעשה בתחום התקשוב, הובאו נתונים מסקר תלמידים שקיימנו באמצע השנה, ניתן זמן לשאלות והוסברו המהלכים לקראת שנת הלימודים תשע"ח. תודה לכל ההורים שפינו מזמנם ובאו למפגש.

תזכורת חשובה למבנה יום הסיום של שנת הלימודים:
ב- 20/6/17 יום ג' יום הלימודים יהיה הפוך. התלמידים יבאו לביה"ס בהסעות בשעות אחה"צ המאוחרות ויתאספו במגרש הכדורסל של עין חרוד מאוחד. לאחר טקס סיום השנה יצפו התלמידים בהצגת הסיום של שנתון י"ב מחזור פ'. עם סיום המופע נעלה לכיתות לפרידה כיתתית וחלוקת תעודות סיום השנה. חזרה הביתה עם ההסעות.

שבוע טוב לכולנו
לילך.


עובד נור ראש המועצה מברך בפתיחת תוכנית "מדעניות העתיד"

Big image

שבוע הספר העברי בעמק חרוד

Big image

השבוע אירחנו במפגשים ייחודיים שלושה סופרים שאת ספריהם חלק מהתלמידים קראו ולמדו.
עמי גדליה נפגשה עם שנתון ט' וסיפרה באופן מרגש על אופן כתיבת ספרה "העד האחרון", ספר על תלמיד צעיר יהודי שיצא כנגד מורה מכחישת שואה בשוודיה והצליח לסחוף אחריו קהילה שלמה. באמצעות תוכנו של הספר, עמי עוררה דיון בנוגע למי הם מכחישי שואה, מה הן טענותיהם ואילו טענות על התלמידים להביא למולם.

שנתון י' - נפגש עם דקלה קידר, סופרת, תסריטאית, עורכת תסריט ומנחה סדנאות כתיבה לנוער ולמבוגרים.

שנתון ח' - פגש את איטו אבירם, סופר, עורך ועיתונאי ישראלי. מוכר בספריו הרבים לבני נוער וילדים, בעיקר שמונה ספרי הסדרה "יעל ואני", "מצמררים", "אני ליאור, ואתם?" ו"הקיץ האחרון של דן".
המפגשים כולם היו מרתקים ומענינים.
במקביל ברחבת ביה"ס התקיים יריד ספרי יד שנייה שנאספו שבועיים קודם מכל באי ביה"ס. תלמידים ומורים הסתובבו , דפדפו והחליפו חוויות על יד שולחנות עמוסי ספרים ברחבת ביה"ס.
הספרים (הבודדים) שנותרו ייתרמו לקבוצה חברתית המפעילה את הפרוייקט "סיפור חוזר", בו מועסקים אנשים עם קשיי תעסוקה. תודה לכל מי ששלח ספרים והתגייס למען מטרה נאותה!

ספורט ימי

מגמת הספורט של שנתון י' נסעה לעכו ליום חינוך ימי בביה"ס לקציני ים. התלמידים השתתפו בפעילות עם סירות מפרש וחתרו בקיאקים. היום היה חוויתי ומהנה ביותר.
Big image

מפגש אירוח במסגרת פעילות אתגרים

במסגרת פרויקט "אתגרים", ארחו תלמידי כיתה ח3, ילדי גנים של חינוך מיוחד מעפולה. לקראת המפגש התכוננו התלמידים מבעוד מועד והכינו משחקים לפתיחת הפעילות, פעילויות אתגריות ופינה להכנת פיתות על טאבון. כאשר ילדי הגנים הגיעו, ההתרגשות הייתה בשיאה...לכל ילד מהגן היו מלווה אחד או שניים, ומהר מאוד ניגשו לענייניים. לאחר משחקי פתיחה והכרות, התנסו ילדי הגן בפעילויות האתגריות: הליכה על חבל גבוה כאשר הילדים מובטחים ע"י רתמה וקסדה, ועליה ב"מעלית". התלמידים ליוו את הילדים בכל צעד ושעל, תמכו ועודדו כאשר הקטנים חששו לבצע את הפעולות האתגריות. לאחר הפעילות האתגרים, נפתח הרעב, וכולם עסקו בהכנת פיתות על הטאבון. היה טעים!

לקראת סיום הפעילות היו חיבוקים הדדיים ומילות פרידה חמות. בשיחת הסיכום אמרו תלמידים כי הם חששו מהיום ומהמפגש הזה, אך בסופו של דבר נהנו. עוד אמרו התלמידים כי התחושה לעזור לאדם להתגבר על פחדיו ולתמוך בו היא תחושה נהדרת והם גאים בהצלחתם.

את הפעילות ליוו המחנכת: נאוה יוסיפוביץ, רכזת אתגרים: רונית קאשי וצוות אתגרים שליווה אותנו כל השנה: אוריה ועידו.

Big image

הזמנה לערב הקרנת סרטים מגמת קולנוע שנתון י"ב

Big image

יום הניווט הבינלאומי

ביום רביעי ב24/5 תפעיל נבחרת הניווט של ביה"ס יחד עם המאמן שלו פלדמן הפסקה פעילה ובה תחרות ניווט. במהלך הפעילות יהיו שלוש תחנות : אחד איסוף חופשי של נקודות בתוך בית הספר. שניה מבוך , ותחנה שלישית מבוך מסלול מספרים עוקבים. שימו לב! כל משתתף יקבל ניקוד. מחנכ/ת שישתתפו מקבלים 10 נקודות!

מובטח פרס משמעותי לכיתה המנצחת. ההרשמה אצל המחנכים.

משוב למידעון

לחצו על כפתור המשוב וספרו לנו על חווית הצפייה בפורמט החדש של המידעון