67

ישראל משתנה

בשנת 67 גבולות מדינת ישראל השתנו וכיום הצדדים חלוקים מאוד לגבי החלטה חשובה ביותר, האם לחזור לקווי 67?

מה זה קווי 67

קווי 67 או הקו הירוק הוא קו שביתת הנשק של מדינת ישראל עם מצרים, עם ירדן, עם סוריה ועם לבנון. כפי שנקבע בהסכמי שביתת הנשק שנחתמו בשנת 1949, לאחר מלחמת העצמאות ועד לפריצת מלחמת ששת הימים בשנת 1967.

מה צריך לעשות?

יש דעות חלוקות לגבי החלטה זו. אני אציג בפניכם את שתי הדעות.

Big image

זו מדינת ישראל עם שטחי קווי 67 ובילעדיהם

בעד נסיגה לקווי 67:

ישנם אנשים שחושבים שצריך לחזור לקווי 67 מהסיבות הבאות:

1. הסיבה הביטחונית- כאשר נחזיר את השטחים לערבים הם יפסיקו לתקוף את המדינה מה שיגרום לכך שלא נזדקק לצבא סדיר בעל המון כוח.

2. הסיבה הכלכלית- כאשר נחזיר את השטחים נוכל לקיים מסחר חוץ עם המדינות הערביות, הם יוכלו לקנות מאיתנו ואנחנו נוכל לקנות מהם בנוסף, תיירים לא יפחדו להגיע לישראל הן ממדינות ערב והן ממדינות לא ערביות.

3. הסיבה הדמוגרפית- כאשר נחזיר את השטחים האנשים שחיו בתוך הקו הירוק יוכלו לבחור האם להישאר בארץ או לעבור לצד הסורי והירדני.

4.הסיבה המדינית- כאשר נחזיר את השטחים העולם יסתכל עלינו בצורה שונה והחרם המדיני יפסק.

נגד נסיגה מקווי 67:

1. הסיבה הביטחונית- כאשר נחזיר את השטחים למדינות הפלסטיניות נצטרך לסגור בסיסים של צהל וכל זה לא מבטיח את הפסקת התקיפות על ישראל.

2. הסיבה הכלכלית- אם נחזיר את השטחים כל כלת מדינת ישראל תיפגע בכך שיסגרו הרבה מקומות עבודה ויהיה עוני כבד.

3. הסיבה הדמוגרפית- כאשר נחזיר את השטחים כל מי שגר מחוץ לקו הירוק יוכל להגיע למדינת ישראל מה שיצמצם את שטח המחיה של היהודים והערבים.

4. הסיבה המדינית- כאשר נחזיר את השטחים העולם ימצא סיבות אחרות להחרים את מדינת ישראל.

הפתרון שלי:

לדעתי צריך להחזיר רק חלק מהשטחים בכדי שהמדינות הערביות יהיו איתנו בשלום, בנוסף נוכל לחדש את קשרי המסחר ואת התיירות, זאת ועוד שכל העולם יחשוב בצורה שונה לחלוטין על מדינת ישראל והחרם הבין לאומי על ישראל יפסק.